gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113

İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Burada Örneklerle

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır- Sırada en çok merak edilen daha doğrusu benim de çok merak ettiğim bir örgü tekniği var arkadaşlarım. İşkembe modelini görürdüm duyardım ama bir türlü nasıl yapılır bilgim yoktu. Değişik modern bir görünümü var. Hırkalar, atkılar, berelerde hoş görünümlere sahip. Siz de belki örgülerinizde bu örgüyü denemek istersiniz diye sizlerle paylaşmak istedim. Örnekleri de inceleyerek işkembe örgü modeli hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca tabi yapılışını da aşama aşama sizlere sunacağım. İlk olarak işkembe örgünün nasıl yapıldığını sizlere göstermek istiyorum. Ayrıntılı olarak örgü tekniğini resimlerden aşama aşama anlayabilirsiniz. İlk zamanlar belki örneği tam anlamıyla net bir şekilde oluşturmakta zorluk çekebilirsiniz. Ama zamanla eliniz alıştıkça model yerine oturacak hoş görünümü ortaya çıkacaktır. Zor bir örgü tekniği olduğunu kabul ediyorum ama eminim ki siz azimli maharetli hanımlar bunu kısa zamanda çözeceksinizdir. iskembe orgu modeli nasil yapilir asamali.jpg

Değişik model arayanlar sıradan örgü tekniklerinden sıkılanlar işkembe örgü tekniğini deneyebilirler. İşkembe örgü tekniği ile örülmüş bir çocuk hırkası görüyorsunuz aşağıda. Siz de çocuklarınıza bebeklerinize yapacağınız örgülerde işkembe örgü tekniğini deneyebilirsiniz. Zorlanmazsanız eğer bütün modeli işkembe ile örebilir dilerseniz de yer yer farklı modellere de yer vererek daha zengin bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

iskembe orgu modeli ile cocuk hirkasi.jpg

Aşağıda da küçük bir parçada işkembe modelini inceleyebilirsiniz. Daha net bir görünümde işkembe motiflerini görebilirsiniz. Aslında bence kullanacağınız şiş ve iplere göre de motifleri daha net büyük ya da daha küçük görebilirsiniz. Örgünüze geçmeden önce aslında bu şekil küçük parça şeklinde alıştırmalar yapabilirsiniz.

iskembe orgu modeline bir ornek.jpg

iskembe orgu modeline kucuk bir ornek.jpg

Uzaktan biraz da pirinç örgü modeline benzettim ben ama tabi yakından baktığınızda işkembe motifleri daha net görünecektir. Kendinize örnekteki gibi bere atkı takımı da örebilirsiniz. Dilerseniz pirinç örgü modeli örnekleri ile birlikte buradan inceleyebilirsiniz.

iskembe orgu teknigi ile atki bere modeli.jpg

Kendimleyim bunu beğendi.
  2. Kendimleyim

Kendimleyim Forum Okuru

Harika

LaViNYaM bunu beğendi.
İşkembe Örgü Modeli Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Burada Örneklerle konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Windows XP aktivasyonu nasıl yapılır (resimli anlatım)

Windows XP aktivasyonu nasıl yapılır (resimli anlatım)

windows xp aktivasyon windows xp aktivasyon kodu etkinleştirme kodu etkinleştirme broşür nasıl hazırlanır resimli anlatım Windows XP kurduktan sonra mutlaka "Activation-Aktivasyon" işlemini yapmanız gerekmektedir.size 30 günlük bir süre verir.aktivasyon için.bunu yapmadığınız takdirde de sisteminiz yavaş tavaş kilitlenmeye başlar.menuler çalışmaz ve windows çalışmaz hale gelir. bu...
  2. Balıksırtı örgü nasıl yapılır? (Videolu Anlatım)

Balıksırtı örgü nasıl yapılır? (Videolu Anlatım)

balık sırtı nasıl örülür balıksırtı nasıl örülür balık sırtı yapılır videolu anlatım ters balıksırtı saç örgüsü, nasıl örülür, nasıl yapılır, şekilleri, videolu anlatım, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, En çok ta çocuklarımızın saçlarını örerken balıksırtı modelini kullanırız.Hem derli toplu hem de şık duran bu örgü şeklini bilmeyenler için videolu anlatımını...
  3. İğne Oyası Gelincik Nasıl Yapılır?(resimli anlatım)

İğne Oyası Gelincik Nasıl Yapılır?(resimli anlatım)

iğne oyası gelincik nasıl yapılır iğne oyası gelincik yapılışı İğne oyasına yeni başlayanlar ya da iğne oyasında gelincik motifi nasıl yapılır bilmeyenler için, işte resimli, anlatımlı gelincik motifi yapımı melekler :) Buyrun.. :tik: Öncelikle parmak üzerinde 5 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa geliyoruz baştan , ortadan ve sondan artırıyoruz 3 artırma yapmış oluyoruz 4 sıra...
  4. Saça krepe nasıl yapılır? (resimli anlatım)

Saça krepe nasıl yapılır? (resimli anlatım)

Bukonu; saça krepe yapımı hakkında bilgivermektedir. Meleklerim evde yapılan saç modellerine ekleyebileceğiniz güzel bir bilgisunuyoruz sizlere. Beğenerek yapacağınız saçlarla artık her zaman kuafördençıkmış gibi görünmenin de keyif verici olduğunu düşünüyorum. Saçlarınız uzunsakesinlikle resimdeki modeli denemenizi öneririm. Bu modelle düğüne bilegidebilirsiniz hatta topuzunuzu evde...
  5. Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri Değişik Örnekler

Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri Değişik Örnekler

Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır Modelleri- Değişik örgü tekniklerini siz meleklerimiz ve değerli takipçilerimize tanıtmaya devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda dalgalı ajur modelini sizlerle paylaşmıştık şimdi de hasır örgü modelini sizlere tanıtmaya çalışacağım dilim döndüğünce tabi. Örneklerden de bu tekniği daha iyi anlayacaksınız. Aslında bu modele uzak değilsiniz. Hepimiz görmüşüzdür...

Sayfayı Paylaş