gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İslam dini açısından büyü bozmak günah mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler merhaba, İslam dininde büyü kesinlikle yasak bunu biliyoruz, peki yapılan büyüyü bozmak ta mı yasak ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Büyü ve sihir yapmak, insanların arasını bozmak ve zarar vermek için muska yazmak zaten İslâm’a aykırıdır, haramdır, dinimizde en büyük günahlardan biridir. Bunun için inanan bir insanın herhangi bir problemini çözmek için sihirbaza ve büyücüye gitmesine müsaade edilmemiştir. Kâğıt, muska ve büyü yapması yasaklanmıştır. Bir yerde muska ve benzeri büyü malzemeleri bulunsa ve görülse dahi, her şeyden önce bir endişeye düşmemeli, bir telaşa ve heyecana kapılmamalı, moralimizi bozmamalı ve ümitsizlik içine girmemelidir. Hele hele, her şeyi ondan bilme gibi bir hataya da düşmemelidir.

ALLAH’A SIĞININ!

Zira her olayın dizgini ve idaresi Allah’ın elindedir. Bundan dolayı doğrudan doğruya Allah’a sığınmalı ve O’na yönelmelidir. Büyücü hocalara gidip de onlardan bir şey beklemek, bir çareden öte çaresizliktir, dermandan ziyade derdine dert katmaktır.

İslam dini açısından büyü bozmak günah mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Büyü bozmak

Büyü bozmak

büyü bozmak için sirke sirke ile büyü bozma bozmak sirkeyle bozma BÜYÜ BOZMA Tek sevap olani yapilmis bir büyüyü bozmaktir. Boylece büyülü, yani aslinda aci çekmekte olan kimse bü dürümdan kürtülür. Ancak büyüyü çozmenin de kolay oldügünü sanmamak gerekir. Bü herkesin yapabilecegi bir is degildir. Çünkü büyü yapan Tanriya ortak kosmakta, yani ortak olarak baska bir gücü gostermektedir. Bü...
  2. İslami açıdan cima vakitleri

İslami açıdan cima vakitleri

İslam, insan yaşamının bütün yönlerine bu cümleden cinsel ilişki konusunda adaplar koymuştur. Bu adapların bireyin ve toplumun sağlığında, kadın ve erkeğin ruh ve bedeninde, çocuk sahibi olmada ve çocuğun yaşamasında, sevginin artmasında vs. şeylerde etkileri vardır. Rivayetlerde ilişkinin mutlaka yatakta olması konusunda herhangi bir şey gelmemişse de İslam, bu amelin her yer ve zamanda...
  3. Eşcinsellikle ilgili dini hüküm nedir?

Eşcinsellikle ilgili dini hüküm nedir?

Aslında hepimizin vücudunda karşı cinsin hormonları da az miktarda bulunur. Zaten, öyle olmasa, bütün erkekler aşırı sert ve maço, bütün kadınlar ise aşırı kırılgan olurlardı ve cinslerin birbirini anlayıp hissetmesi pek de mümkün olmazdı. Ancak normalde var olan bu minimal yönelimler, genetik ve hormonal bozulmalar sonucu, bazı kişilerde ileri düzeylere varabiliyor. Ve ortaya doğuştan...
  4. Büyü Bozmak İçin Özel Bir Uygulama

Büyü Bozmak İçin Özel Bir Uygulama

Bu duayı iki Cuma arası 105 sefer okuyan –Allah’ın izni ile- her türlü sıkıntılardan, büyülerden ve belalardan kurtulur; gelecek bela, sıkıntı ve kederlerden de emin olur. Allah celle celâluhû, o kişinin dünya ve âhiret sıkıntılarını giderir. Bir günde tamamı okunabilirse de her günün nasibinin olması için, her güne (7 güne) bölünerek okunması daha faziletlidir. Sabah namazından sonra veya...
  5. Dini açıdan Gerdek gecesi ile ilgili bir pozisyon var mı

Dini açıdan Gerdek gecesi ile ilgili bir pozisyon var mı

Arkadaşlarım lütfen kızmayın ve darılmayın. Hoş şimdiki bayan arkadaşlarım herşeyi biliyor ama ben köylük bir yerde yaşıyorum. Anneler de herşeyi her zaman anlatamıyor. Nası olacak diyorum olacak işte diyor. Net olarak bana şu bu yapılacak demiyor. Ben görücü usulü ile yakında dünya evine gireceğim. İslam ile ilgili gerdek gecesinde alınacak ya da yapılacak bir pozisyon var mı ? Özür dilerek...

Sayfayı Paylaş