gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İslam İnancına Göre Melekler Nerede Yaşarlar?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

melekler islam inancında nerede yaşarlar nerededirler durdukları yer görevleri özellikleri ile ilgili bilgiler burada melekler İslam inancında imanın şartlarından biri de meleklere inanmaktır melekler :) Nurdan yaratılmış olup,Allah'ın emirlerini yerine getirmekle görevlidirler.Sayısını sadece Allah'ın bileceği meleklerden 4 büyük melek bildiğiniz üzere Cebrail,Mikail,İsrafil ve Azrail'dir.Cinsiyetleri yoktur ve gece gündüz Allah'a ibadet ederler.Bu varlıkların yaşadıkları yer ise her yerdir.:)

"O, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı. Sonra semaya da iradesini yöneltti ve gökleri, yedi tabaka olarak tanzim etti. O her şeyi hakkıyla bilendir." (Bakara, 29)

"Melekler ve Cebrâil o gecede Rablerinin izniyle yeryüzüne iner." (Kadir, 4)

Bu ayetler meleklerin asıl yaşadıkları yerin sema olduğuna işaret ettiği gibi onların semaya çıkıp indiklerine de işaret eder. Fakat meleklerin yaşadıkları yer sema olduğu halde sadece orada bulunmazlar.

Bir hükümet yönetiminin çeşitli dairelerdeki çeşitli görevlileri gibi melekler de, Allah’ın istediği her yerde görev icabı bulunurlar. Görevlerini yaptıktan sonra tekrar yurtları olan semaya çıkarlar.

Melekler yerde, göklerde, çevremizde ve her yerde bulunurlar.

İslam İnancına Göre Melekler Nerede Yaşarlar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşar İpek - Nereden Sevmişim Seni

Yaşar İpek - Nereden Sevmişim Seni

Düsmüsüm ELine, ZaLim Askinin. Her Gün ÖLümüne, YaraLar Beni. Sanki Eskiyadir, Keser YoLumu. Param Parca eder, YamaLar Beni. Sanki Eskiyadir, Keser YoLumu. Param Parca eder, YamaLar Beni. Nereden Sevmisim Seni. AkLim Basimda DegiL. Bende TaLih Ne Gezer. BaL Tutsam oLur Zehir. Kuru Bir Yaprak oLdum. Kirik DaLLar Üstümde. Senden Baska Sevmedim. Inan Ki Yer Yüzünde. Kuru Bir Yaprak oLdum. Kirik...
  2. Ebru Yaşar - Gel Neredeysen

Ebru Yaşar - Gel Neredeysen

yerimde olmak istemezdin düsün nasil üzüldügümü icim kan agliyorken herkeze güclü gibi göründügümü yerimde olmak istemezdin düsün nasil üzüldügümü icim kan agliyorken herkeze mutlu gibi göründügümü ben aglarken sen mutlu olabilecek misin uyuyabilecekmisin ellerin koynunda hicbir ser yok hicbir iz yok bizden unutabilecek misin gercekten gel neredeysen gel yapamiyorum gel aynada kendime...
  3. İslama Göre Boşanma Sebepleri

İslama Göre Boşanma Sebepleri

İslâm’da boşama, prensip olarak kocanın tek yanlı irâdesiyle ve mahkeme kararına gerek olmaksızın meydâna gelir Koca, bizzat boşayabileceği gibi, bir vekil aracılığı ile de boşayabilir Ya da karısına boşama yetkisi (tefvîz) verebilir Diğer yandan bazı boşanma sebepleri ortaya çıkınca, kadının da mahkemeye baş vurarak evliliğe son verdirmesi mümkündür Bu boşanma sebepleri altı maddede...
  4. İslama göre evlilik yaşı kaçtır

İslama göre evlilik yaşı kaçtır

Melekler merhabalar. Ben İslama göre evlilik yaşı kaçtır, kaç yaşında itibaren evlenmek doğrudur öğrenmek istiyorum sizlerden. Teşekkür ederim..
  5. Cinler nerelerde yaşarlar?

Cinler nerelerde yaşarlar?

Bazı cinler evlerde insanlarla beraber yaşarlar ki, bunlara ‘’Ammar’’ denir. Bazılarıda hamamlarda, kabirlerde, pis yerlerde ve deve ahırlarında yaşarlar. Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) bu yerlerde namaz kılmayı yasaklamıştır. Şimdi vereceğimiz hadiste de, müşrik cinlerin dağlar ile denizler arasında, Müslümanlarının ise köy ve dağlara yerleşip, oraları mesken edindikleri...

Sayfayı Paylaş