gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İslama göre evlilik yaşı kaçtır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler merhabalar. Ben İslama göre evlilik yaşı kaçtır, kaç yaşında itibaren evlenmek doğrudur öğrenmek istiyorum sizlerden. Teşekkür ederim..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İslamda evlilik yaşı hakkında belirlenen bir sınır yoktur. Ancak; Islâmda evlenmenin faydaları olarak Huzur bulmak (Rûm 30/21) insan neslini sürdürmek (el-Hindî XVI/276 "Evlenin çogalın. Çünkü ben kıyamet günü sizinle diğer ümmetlere övüneceğim") ve kendini haramdan korumak gösterildiğine göre bunlardan birinin gerektiği ya da ihtiyaç duyulduğu yaş evlilik için tavsiye edilecek yaştır.
    Erginlikle Allah'ın insanda bir takım fizyolojik psikolojik değişiklikler husule getirmesi artık bu işe başlanılabileceğinin işareti olmalıdır.

İslama göre evlilik yaşı kaçtır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kaç yaşında?

kaç yaşında?

kaç yaşındasınız sorusuna 22 yaşında sayılırım cevabını veren bir kişi şu açıklamalarda bulunmuştur: cumartesi ve pazar günleri çalışmayıp dinlendiğim için bu iki günü hesaba dahil etmedim çok stresli olduğum pazartesi günlerinin sayısını ise %50 arttırarak hesapladım. bu kişinin gerçek yaşı kaçtır ?
  2. Yeni sosyal güvenlik sistemine göre kadınlar kaç yaşında emekli olacak?

Yeni sosyal güvenlik sistemine göre kadınlar kaç yaşında emekli olacak?

kaç yaşında emekli olunur kaç günde emekli olunur kadınlar yaşında olur yılda senede Sevgili Meleklerim yeni ssk yasalarına göre emekliliğinizin yaşı ne olacak ? Uzman Ali Tezel'in anlatımıyla... pdPPP0Np3xZ
  3. Kaç yaşınızdasınız

Kaç yaşınızdasınız

İşte size eğlenceli bir pazar testi Sol ayağınızın üzerinde tek ayak durun Sağ bacağınızı dizden bükerek eller kalçada gözler kapalı bakın bakalım kaç saniyede dengede kalabileceksiniz 70 saniye ve üzerinde kalabiliyorsanız biyolojik yaşınız 20...; 20 saniyeden fazla kalamıyorsanız 80.. kafa kağıdınız kaç olursa olsunn:)
  4. İdeal Evlilik Yaşı Kaç Olmalı?

İdeal Evlilik Yaşı Kaç Olmalı?

Bu konu ideal evlilik yaşı hakkında bilgilere yer vermektedir. Her insan hayatının belli bir döneminde artık huzurlu ve mutlu bir yuva kurup aile olmak için atılımlar yapar. Eski zamanlarda özellikle bayanların evlilik yaşına bakacak olursak daha çocuk yaşta diyebilirdik. Git gide evlilik yaşı artık 30 lu yaşlara kadar çıkmaya başladı. Yapılar araştırmalara göre bayanlar için en ideal evlilik...
  5. çin takvimine göre kaç yaşındayım hesapla ma yapabilen var mı

çin takvimine göre kaç yaşındayım hesapla ma yapabilen var mı

Kızlar ben 02.01.1988 doğumluyum buna göre benim çin takvimine göre yaşım kaç oluyor =? Lütfen birisi bana net olarak söylesin çok merak ediyorum. Bağzı yerler bir eklemiş normal yaşa bağzıları iki eklemiş bunun neti hangisi allasen ?

Sayfayı Paylaş