gebe
  1. kayu

kayu Forum Okuru

işlemler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında kayu tarafından paylaşıldı.

çok zor değil işlemler

işlemler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yasama İşlemleri

Yasama İşlemleri

I-Kanun: Türk hukukunda kanunun maddi anlamda değil ancak şekli anlamda tanımlanabileceği yasama yetkisinin de genel ve sınırsız olduğu yukarıda belirtilmişti.Bu iki ilke kanunun ne konusu ne de hukuki mahiyeti açısından tanımlanmasının mümkün olduğunu ortaya koymuştur.Bununla birlikte şekli kanun anlayışını kabul eden yazarlar da yasama organının istisnasız her türlü hukuki işlemi kanun...
  2. İdarî işlemler

İdarî işlemler

idari işlemler idari işlem bireysel işlemler İdarî işlemler (actes administratifs)” konusu da genel idare hukukuna ait bir kavramdır. Aşağıda sekizinci bölümde göreceğimiz gibi, idarî işlemler, tek taraflı ve iki taraflı olmak üzere ikiye ayrılır. Tek taraflı idarî işlemler de bireysel ve düzenleyici olmak üzere ikiye ayrılır. Bireysel idarî işlemlere “idarî karar” denir. Düzenleyici işlemler,...
  3. doğum kayıt işlemleri ve nüfus kayıt işlemleri

doğum kayıt işlemleri ve nüfus kayıt işlemleri

yeni doğan bebeğin ssk kaydı yeni doğan ssk kayıt bebek kaydı nüfus kayıt bilgileri nüfusa kayıtlı en çok erkek ismi 1587 sayılı Nüfus Kanununun 74.maddesi uyarınca, Türk vatandaşlarının doğan çocuklarını 30 gün içerisinde Türkiye'de kayıtlı bulundukları nüfus müdürlüklerine bildirmeleri gerekmektedir. Bu süre geçirildiği...
  4. Matematiksel İşlemler

Matematiksel İşlemler

* akilli erkek + akilli kadin = ask * akilli erkek + aptal kadin = iliski * aptal erkek + akilli kadin = evlilik * aptal erkek + aptal kadin = hamilelik Ofis Matematiği * akilli patron + akilli eleman = kar * akilli patron + aptal eleman =üretim * aptal patron + akilli eleman = terfi * aptal patron + aptal eleman = fazla mesai Alışveriş Matematiği * Bir erkek kendisine gerekli olan ürünü...
  5. Pasaport Vize İşlemleri

Pasaport Vize İşlemleri

Pasaport Vize İşlemleri hakkında bana çok acil bilgi verir misiniz neyi nasıl ve nereden yapacağım valla bilmiyorum ya :S

Sayfayı Paylaş