gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İsmet Özel

Konu, 'Biyografi' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1944’te Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu, Çankırı ve Ankara’da yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde bir süre okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesi’ne geçerek Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi (1977). Ataol Behramoğlu ile birlikte Halkın Dostları dergisini çıkaran İsmet Özel, Devlet Konservatuarı’nda Fransızca okutmanı olarak çalıştı.

ESERLERİ
    Şiir kitapları: Geceleyin Bir Koşu (1966), Evet İsyan (1969), Cinayetler Kitabı (1975), Celladıma Gülümserken (1984), Şiirler 1962-74 (1980), Erbain (1987), Bir Yusuf Masalı (2000)

İsmet Özel konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İsmet İnönü

İsmet İnönü

2.CUMHURBAŞKANI GÖREV SÜRESi 11 KASIM 1938 22 MAYIS 1950 1884 yılında izmir'de dogdu. ilk ve orta ögrenimini Sivas' ta tamamladıktan sonra Mühendishane idadisini (Askerî Lise) bitirdi. 1903 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1906 yılında Harp Akademisi'nden mezun olarak, ordunun çeşitli kademelerinde görev yaptı. 1910-1913 yılları arasında Yemen isyanı'nın bastırılması harekâtına katıldı....
  2. İsmet Özhan 18'lik delikanlı olmuş

İsmet Özhan 18'lik delikanlı olmuş

ismet özhan ismet özhan biyografi resimleri ayşegül ekinci biyografi Muazzez Ersoy ile kısa süren evliliğinin ardından Londra'ya yerleşen İsmet Özhan, sevgilisi Ayşegül Ekinci ile Bodrum'da ortaya çıktı. Kenan Doğulu konserine giden Özhan, yeni imajıyla dikkat çekti. 18'lik delikanlı Saçlarını uzatan eski manken, spor kıyafeti ve takılarıyla 18'lik delikanlılar gibi görünüyordu. Mutluluğu...
  3. Özel İsmet Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Özel İsmet Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

özel ismet kız yurdu ismet yurdu kız İlçe: Merkez Adres: Osmangazi Mahallesi Basın Şehitleri 243 Telefon: 0222 226 36 46...
  4. İsmet Şimşek Hayatı, Kimdir

İsmet Şimşek Hayatı, Kimdir

İsmet Şimşek Hayatı, Kimdir biyografi bilgilerini lütfen buradan paylaşınız arkadaşlar.
  5. İsmet Şimşek Biyografi

İsmet Şimşek Biyografi

ismet şimşek ismet şimşek muck Ekranların sevilen gençlik dizisi MUCK'un başarılı oyuncularından Nihat karakterini canlandıran İsmet Şimşek hayatı hakkında kendi ağzından bilgiler veriyoruz sizlere.. :) 7 yaşında babam bana ufak bir org almıştı. Daha sonra iki sene klasik eğitim aldım. Fakat ilgi alanım piyanoda klasik değil, çağdaş müzik. Pop, fantezi türü şeyler çalıyorum. Şarkı...

Sayfayı Paylaş