gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Ispanaklı pilav tarifi

Konu, 'Pilavlar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; ıspanaklı pilav ile ilgili bilgi vermektedir. Sizlere farklı bir pilav tarifi daha sunuyorum meleklerim. Bu pilav aslında çocuklarınıza ıspanağı yedirmenin bir çaresi de olabilir. Klasik pilav tadıyla her zaman beğenilse dahi farklı pilav tarifleri her zaman sofranıza görsellik katar. Tam da mevsimi gelmişken ıspanaklı pilavı denemenizi öneririm. Mutfakta biri mi var dedirtecek tarifimiz burada :)

1 ölçü pirinç
    1 ölçü su
    300 gr.ıspanak
    1 adet orta boy soğan
    Karabiber tuz,yağ
    Ispanaklı pilav tarifi

Pirinci iyice yıkayıp ılık suda 1 saat kadar ıslakta bırakın
    Soğanı yemeklik doğrayıp yeteri kadar yağda sarartın
    Ispanakları yıkayıp küçük küçük doğrayın,soğana ilave edin.
    Suyunu hafif çekene kadar kavurun
    Süzdüğünüz pirinci ilave edip karıştırın
    Tuzunu ve karabiberini atıp suyunu ilave edin
    Kaynamaya başladıktan sonra altını kısıp pişmeye bırakın.Pirinçler size diri geldiyse biraz daha sıcak su ilave edebilirsiniz.

Ispanaklı pilav tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli

Arkadaşlar Ispanaklı Peynirli Lazanya Tarifi Resimli tarifi istiyorum yardım da bekliyorum :D
  2. Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi

Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi

Ispanaklı Peynirli Lazanya nasıl yapılır Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi Ispanaklı Peynirli Lazanya Malzemeleri Merhaba Melek'ler, bu sayfamızda sizlere ve misafirlerimize Peynirli Ispanaklı Lazanya Tarifi sunuyor ve sizlere çok hoş bir lezzet sunuyoruz :) 1 paket lazanya kaşar peyniri rendesi 1 kg ıspanak 1 adet kuru soğan 250 gram beyaz peynir 50 gram margarin yeterince tuz ve...
  3. Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli

Sosisli Pilav Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Sosisli Pilav Tarifi istiyorum nasıl yapılacağını rica etsem detaylı bir şekilde yazıınız
  4. Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce yumuşak kek nasıl yapılır anlatmıştık. Bu gün ise hem yumuşak hem de çok lezzetli ıspanaklı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyor ve ıspanaklı kek tarifi edinmek isteyen tüm üyelerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Malzemeler 3 yumurta, 2 paket...
  5. Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

ıspanaklı rulo pasta, ıspanaklı rulo pasta nasıl yapılır, rulo pasta tarifleri, kolay rulo pasta tarifleri, ıspanaklı pasta tarifi Hazır mevsimini de yaşıyorken sizlere ev halkı ve misafirlerinize oldukça lezzetli ve görsel olarakda şık bir sunum olacak ıspanaklı rulo pasta tarifini paylaşıyoruz. Ispanaktan da pasta olurmu demeyin ben ıspanaklı kekini sürekli yapıyorum ve enfes oluyor içindeki...

Sayfayı Paylaş