gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İspanya ekonomisi çöküşe gidiyor

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İspanya ekonomisi, 2008'in 3. ve 4. çeyreklerinde daralarak teknik olarak durgunluğa girdi. İspanya Merkez Bankasından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin geçen yılın son çeyreğinde yüzde 1,1 daraldığı bildirildi. 3. çeyrekte ekonomi yüzde 0,2 küçülmüştü.
    Durgunluk, geleneksel olarak, 2 arda arda çeyrek negatif büyüme yaşanması olarak tanımlanıyor.

Bankadan yapılan açıklamada, ekonomideki daralmanın sorumlusu olarak, iç tüketimdeki ve yatırımlardaki düşüş gösterildi.

Hükümet, bu yıl da gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 1,6 düşmesini bekliyor.

Teknik durgunluk, bir ekonominin iki çeyrek arka arkaya negatif büyümesi olarak tanımlanıyor.

İspanya ekonomisi çöküşe gidiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İspanya

İspanya

İspanya Coğrafi Verileri Konum: Güneybatı Avrupa, Biskay Körfezi, Akdeniz, Kuzey Atlas Okyanusu kıyısında ve Pyrenees Dağları sınırında, Fransa'nın güneybatısında yer alır. Coğrafi konumu: 40 00 Kuzey enlemi, 4 00 Batı boylamı Haritadaki konumu: Avrupa Yüzölçümü: 504,782 km² Sınırları: toplam: 1,917.8 km sınır komşuları: Andorra 63.7 km, Fransa 623 km, Cebelitarık 1.2 km, Portekiz 1,214...
  2. Athena - Çöküşlerdeyim

Athena - Çöküşlerdeyim

Athena - Çöküşlerdeyim bir iyilik et kendine lütfen git geri dönme kaldım çıkmazda beni bekleme o dumanlı tepeden sana bakan penceremden bir haber son defa cereyanda kaldım baktım olmuyor caydım olmuyor aralarda kaldım bitmiyor usandım burdan belki orada kalanlar silinir aklımdan yaklaşma yaklaşma nasıl olucak nasıl olucak nelere kaçsam kurtulsam nasıl olucak nasıl olucak derdime derman...
  3. Çöküş Filimi

Çöküş Filimi

Avrupa sinemasının Amerikan sinemasından farklı olarak, ele aldığı konuları bir aksiyon ya da kahraman yaratmadan ,bir belgesel tadında ama asla ritmini kaybetmeyen sürükleyicilikte ve derinlikte anlatabilme geleneğinin en güzel örneklerinden biridir bu film. İzlediğiniz süre içinde sanki bir film izlemiyormuşsunuzda ,olayların içinde biriymişsiniz gibi hissedersiniz sahiciliği...Film...
  4. Yozgat Ekonomisi

Yozgat Ekonomisi

yozgat ekonomisi yozgat sanayi kuruluşları yozgattaki fabrikalar ın ekonomik hayatı Bakalım yozgat halkı geçimini nelerden nasıl sağlıyormuş şimdi bunları hep birlikte öğrenelim arkadaşlar TARIM İI'in ekonomisi büyük oranda tarıma dayalıdır. Yer şekilleri tarıma elverişli olan (% 98.8) İI'de, yarı kurak iklim gartlarından dolayı, kuru tarım yaygınla5mış ve ürün çeşitleri azalmıştır. İI'de...

Sayfayı Paylaş