gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İspanya'da Düşen Uçağın Karakutusundaki son konuşmalar

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Barajas Haavaalanı'nda 20 Ağustos'ta düşen uçakta pilot ve yardımcı pilot arasında geçen son konuşmalar olduğu ileri sürülen sözleri yayınlayan Arjantin TN Televizyonu hakkında soruşturma açılacağı bildirildi. Arjantin TN Televizyonu, 154 kişinin öldüğü uçak kazasıyla ilgili yayınladığı haberde, ''kara kutudaki ilk kayıtlardan biri'' olduğu iddiasıyla pilot ve yardımcı pilot arasında geçen kimi sözleri yayınladı. Arjantin Televizyonu'na göre uçak düşerken yapılan son konuşmalar şöyle:

Yardımcı pilot: Sol, motor yanıyor, gazı kes

Pilot: OK. Ben de, ben de, aynı biçimde kalkış yapın

Yardımcı Pilot: Pozitif kalkış. Aman Allahım!

Pilot: Benden gidiyor, daha fazla pedal (gaz pedalı), daha fazla ver...Sen

Patlama sesi...

Pilot: !!!(küfürlü sözler)

Yardımcı pilot: Bana bırak..

Ses bağlantısı sona eriyor.

internethaber.com

İspanya'da Düşen Uçağın Karakutusundaki son konuşmalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Turkcell'den Uçakta Konuşma İmkanı

Turkcell'den Uçakta Konuşma İmkanı

Turkcell'in, İsviçre merkezli ONAIR ile imzalanan uluslararası dolaşım (roaming) anlaşması çerçevesinde abonelerine havada da cep telefonları ile konuşma olanağı sunduğu bildirildi. Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin, mobil iletişim hizmeti sunan uydu tabanlı ONAIR operatörü ile uçakla seyahat eden abonelerine havada kapsama hizmetini başlattığı belirtildi. Açıklamada, Eylül...
  2. Rusya'da düşen uçakta hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşı da bulunuyor.

Rusya'da düşen uçakta hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşı da bulunuyor.

Rusya'nın Perm kenti yakınlarında bu sabah düşen Rus Havayolları Aeroflot'a ait yolcu uçağında hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşının da bulunduğu bildirildi. Acil Durumlar Bakanlığı Halkla İlişkiler Servisi Başkanı İrina Andrianova, Rus İtar-Tass ajansına yatığı açıklamada, düşen uçakta hayatını kaybeden 88 kişi arasında 8 Azeri, 5 Ukraynalı, birer Türk, İsviçreli, Alman,...
  3. Düşen uçakta kahreden iddia

Düşen uçakta kahreden iddia

Görüntülerde canla başla çalışan Hollandalı'lar gördük. Uçaktaki yaralıları çıkarıyorlardı. Ama kazazedelerin anlattıkları başka. Uçak kazasıyla ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre uçak düştükten sonra patlaması ihtimali nedeniyle tam 40 dakika kazazedelere yardım gitmemişti ve pilot Murat Sezer yaşıyordu... İddialar Airport Programının yapımcısı Güntay Şimşek'ten....
  4. Uçağınız Düşüyor ( Son 45 saniyeniz var )

Uçağınız Düşüyor ( Son 45 saniyeniz var )

Bindiğiniz uçak düşmeye başladı ve Pilot Erdem , Sayın yolcularımız 45 saniye sonra çakılmış olacağız diye anons yaptıktan sonraki 45 saniyede neler yapardınız

Sayfayı Paylaş