gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

israf

Konu, 'Çöplük' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Zamanını ve maddi imkanını sorumsuzca harcağıdığını görmek AllahTeala'nın gazabına, yoksulluğa düşmeye yahut ishal olmaya delalet eder.

israf konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. israfla ilgili hadisler

israfla ilgili hadisler

israf ile ilgili hadisler israf ile ilgili sözler israfla sözler israfla ayetler hadisler Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (İktisat eden zenginleşir, israf eden fakirleşir.) [Bezzar] (Kıyamette herkes, şu dört suale cevap vermedikçe hesaptan kurtulamaz: 1- Ömrünü nasıl geçirdi? 2- İlmi ile nasıl amel etti? 3- Malını nereden, nasıl kazandı ve nerelere harcetti? 4- Cismini, bedenini nerede...
  2. İsraf etmeyelim*ettirmeyelim

İsraf etmeyelim*ettirmeyelim

ALINTIDIR: Beş yaşında idim. Rahmetli babaannem pirinç ayıklıyordu. Bir tane yere düştü. Babaannem eğildi, aramaya başladı. Sağa bakıyor, sola bakıyor, bulmaya çalışıyordu . Çocukluk iste, -Aman babaanne dedim. - Bir pirinç tanesi için bu kadar caba harcamaya, yorulmaya değer mi? Rahmetli ilk defa sertleşti bana karşı, öfkeyle doğruldu. -Sen oturduğun yerden ahkâm kesiyorsun, ' dedi. -...
  3. Huzur İsrafı

Huzur İsrafı

Karşımızdaki bir insana, nezaket ifadesi olarak; “Ben sizin daha fazla vaktinizi almayayım” cümlesini tekrarladığımız halde, kendimizin vaktini hoyratça savurduğumuzun farkında mıyız?.. Zamanı milimi milimine kullanan ve o kullanma tarzından vazgeçmeyen bir arkadaşım var.. ibadetlerini yapar, günün belli saatlerinde mutlaka Kur’an ve tefsir okur, belli zaman içinde bitirmek zorunda olduğu...
  4. İsraf Nedir

İsraf Nedir

merhaba arkadaşlar İsraf Nedir ve Peygamber Efendimizin bu konuda ki tutumu nelerdir acaba bilen var mı ? Bu konuyla alakalı hadis yada israfla ilgili bir ayet varsa paylaşın lüotfen.
  5. İsraf Etmek

İsraf Etmek

israf nedir israf etmek israf ne demek İsraf etmek denilince aklımıza hemen çöpe atılan ekmekler, yemekler, boşa akıtılan su, boşa yanan lambalar gelir melekler :) Oysa israf sadece materyallerde olmaz, bazen hayatımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı da israf ederiz. Bakın İlahiyatçı yazar israfla ilgili ne kadar güzel bilgiler paylaşmış.. İsraf, gereksiz ve ölçüsüz harcamaktır. Biz her...

Sayfayı Paylaş