gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Issız Adam fenomeni

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Çağan Irmak, “Issız Adam”la o pek iyi tanıdığımız, arızalı şehirli adam profilini gündeme taşıdı. Kadınların çoğu filmde bol bol mendil ıslattı, “arıza” erkeklerini hatırladı. Fakat bir nokta gözden kaçtı: Aslında esas mesele bu adamların neden ıssızlaştığıydı. Onlar güzel sevgililerinden durduk yere kaçmıyorlardı. Elele dergisi, ünlü isimlere bu kaçışın nedenlerini sordu.
    [​IMG]Alper karakteri bizim kuşağın bir ifadesi
    “Issız Adam”ı, kuşağıma özgü bir film olarak izledim. Filmin erkek kahramanı Alper’in, bizim kuşağımızdaki insanların yaşadığı duygusal açmazları yaşadığını gördüm. Yani 1980 sonrasının dünyasında atomize olmuş, kendisine ve içinde yaşadığı topluma yabancılaşmış... Derinleşmekten korkarak hızla yol alıyor. Kendi içine bakmaktan korkan bu insanların bir başkasıyla paylaşıma girmesi de çok zor. Çünkü Cemal Süreya’nın vaktiyle dediği gibi, “Aşkın çiftleşmek değil, tekleşmek olduğunu” bilmiyorlar...
    [​IMG]Sebep seçenek bolluğu
    İnsanların genel olarak bir iletişim sorunu yaşadıklarını düşünüyorum ben... Çok fazla birbirimizi çözemiyoruz. Bunun yanında çok fazla şık olması da erkekleri ıssızlaştırıyor. Oradan oraya atlarken bir başlarına kalıyorlar sonunda... Ben henüz filmi izlemedim. Dolayısıyla filmdeki “ıssız adam”ın ıssızlaşma sebebini bilemiyorum. Fakat benim gördüğüm kadarıyla sebebin, seçeneklerin çok olması olduğunu söyleyebilirim...
    Bu gidişle yalnız ölüp gideceğiz
    [​IMG]Bence bağlanmak insanları kor-kutuyor, çünkü bağlılıkla gelen sorumluluklar çok... Bir erkek tatminsizse, hayatında yeterince doymadıysa, kesinlikle büyük bir sorun vardır. Sanırım artık bu devirde kimse kimseyi çekmek istemiyor, kimse bağlanmak istemiyor, herkes özgürce, bencilce yaşamak istiyor. Modern hayatın gidişatı herkesi yalnızlığa sürüklüyor gibi görünüyor. Bu gidişle yalnız ölüp gideceğiz...

Herkes ıssızlaşıyor

Sanatla u[SIZE=1][FONT=Times New Roman][SIZE=3]ğraşanlar, yumurtlama dönemlerinde yalnız kalmayı severler. Bir proje üzerinde çalışırken sessiz, loş, ıssız ortamları tercih ederler. Kaçıp gitmek, uzaklaşmak istiyorsunuz zaman zaman... Böyle bir ıssızlaşmaya herkesin ihtiyacı var. Erkeklerin arada bir ıssızlaşmak istemesini anlayışla karşılamalı. Ancak günümüz ilişkilerinde durum biraz daha farklı. Çağan Irmak, iyi bir konuya parmak basmış. Issızlaşmaya sebep olan biraz da şartlar bence. Ağır sorumluluklar altına girmek istememek bu isteği tetikliyor. Dolayısıyla erkek-kadın fark etmiyor, herkes ıssızlaşıyor.[/SIZE][/FONT][/SIZE]

Issız Adam fenomeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Issız Adam

Issız Adam

30’larındaki Alper, gurme sayılacak düzeyde yemek kültürü olan, kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Lüks yaşamayı sever. İşinde başarılıdır ama özel yaşantısını düzene sokamamıştır; her gün farklı kadınlarla birlikte olur. Hayatını, yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler ve paralı kadınlar üçgeninde yaşar. Ama günün birinde Beyoğlu’nun arka sokaklarında, aradığı eski plak...
  2. 'Issız Adam' Avrupa'da

'Issız Adam' Avrupa'da

Çağan Irmak'ın olay yaratan filmi 12 Mart'tan itibaren Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde görücüye çıkacak. Türkiye’de üç milyona yakın izleyiciyle buluşan “Issız Adam” filmi 12 Mart’tan itibaren Avrupa’da da seyirciyle buluşuyor. Film, Almanya’da 57, Avusturya’da 9, Hollanda’da 7, Belçika ve İngiltere’de 4, Fransa ve İsviçre’de 3, Amsterdam’da 1 sinemada yaklaşık 90 kopya ile gösterime...
  3. Issız Adam Versiyonları

Issız Adam Versiyonları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. ıssız adam evleniyor

ıssız adam evleniyor

cemal hünal cemal hunal Issız adam filimi ile ülkemizde beğeni ile izlenen Cemal Hünal, yaknda evleniyor arkadaşlarım. Artık oda ıssız değil :) 'Issız Adam' filminin yıldızı Cemal Hünal; başrol oynadığı 'Romantik Komedi' filminin setinde özel hayatıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Sevgilisi keman sanatçısı Lale Cangal'la evleneceklerine yönelik çıkan haberleri her seferinde yalanlayan...
  5. ıssız adaya düşmek

ıssız adaya düşmek

Gün gelir siz de ıssız aday düşebilirsiniz Ben düşmem demeyin...Büyük konuşmayın...:dil:Düşeni anlamaya çalışın hahaha Aloo anne kurtarın beni ıssız adaya düştüm ben !! - çabuk eve gel nerdesin sen ? - Anne ıssız ada diy.. - Dııt dııt... - :bai: - Alo dayı ben ıssız adaya düştüm - Ben de ıssız adadayım bara gel evlat! - Dayı ben ciddi ciddi ıssı... - Dııt dııt.. - Issss - Aloo...

Sayfayı Paylaş