gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

İşsiz gençten Gül'e tepki

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

"Bu insanlar sizi niye alkışlıyor, anlamıyorum"
    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, taziye ziyareti için geldiği İzmir'de işsiz gencin tepkisiyle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Gül'ün alkışlarla karşılanmasına tepki gösteren Sinem Örsçek, "Bu insanlar sizi neden alkışlıyor anlamıyorum. Bu ülkede neler oluyor, bilmek istiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaklaşık bir ay önce dayısı Nazif Satoğlu'nun eşi Şadan Satoğlu'nun vefat etmesinin ardından taziye ziyareti için İzmir'e geldi. Cumhurbaşkanı Gül, "Ana" uçağıyla saat 20.15 civarında İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indi. Buradan Yeşilyurt semtinde bulunan cenaze evine hareket eden Cumhurbaşkanı Gül'ün konvoyunu basın araçlarının takip etmesine izin verilmedi. Dayısı Nazif Satoğlu'nun apartman kapısında karşıladığı yeğeni Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dayısıyla kucaklaşmasının ardından kendisini alkışlarla karşılayan vatandaşları yanlarına giderek selamladı. Bu sırada Cumhurbaşkanı Gül'ün yanına gelen 35 yaşındaki Sinem Örsçek, vatandaşların kendisini alkışlarla karşılamasını anlayamadığını ifade ederek, tepki gösterdi. Sinem Örsçek, Gül'e şunları söyledi: "iki üniversite bitirdim. İşsizim. Bu insanlar neden sizi alkışlıyor anlamıyorum. Bu ülkede neler oluyor bilmek istiyorum. Biri söylesin." Cumhurbaşkanı Gül, Örsçek'in tepkisinin nedeninin öğrenilmesi için korumalarına talimatta bulundu. Korumalar Cumhurbaşkanı Gül'ün talimatı üzerine, Örsçek ile oturduğu apartmanın girişinde bir süre konuşarak, bilgi aldı.

Görüşmenin ardından Örsçek yakınlarıyla birlikte korumalar eşliğinde evine çıkarıldı. Cumhurbaşkanı Gül'ün taziye ziyareti sırasında tekrar apartman kapısı önüne çıkan Örsçek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunuyum. Ayrıca Endüstriyel Tasarım üzerine master yaptım. İşsizim. Cumhurbaşkanlığı görevlileriyle görüştüm. Bana bu konuda yardımcı olacaklarını söylediler."

Daha sonra Sinem Örsçek'in babası Fuat Hakkı Örsçek, Cumhurbaşkanlığı görevlilerinin kendisini araması üzerine evinden çıkarak, Gül'ün dayısının oturduğu apartmanın önüne gitti. Burada Cumhurbaşkanlığı görevlileriyle bir süre konuşan baba Örsçek, tekrar misafir olarak kaldıkları eve döndü. Öte yandan, Örsçek Ailesi'nin Ankara'da ikamet ettiği, tatil için bir süre önce İzmir'deki yakınlarının yanına geldikleri öğrenildi.

İHA

İşsiz gençten Gül'e tepki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İşsize 2500 TL maaş

İşsize 2500 TL maaş

hamilelikte işsizlik maaşı hamilelikte maaş ödemesi İşsiz kalma korkusu, özel sigorta şirketlerinin işsizlik sigortası ürünlerine talepte büyük artış yarattı. Bu sigorta ile, ayda 10 TL öderseniz 6 ay boyunca 320, ayda 31 TL öderseniz ise 1.000 TL özel işsizlik maaşı alma hakkına sahip oluyorsunuz. Garanti Emeklilik 2009’un ilk 2 ayında geçen yılın tamamını aşarak 140 bin kişiye işsizlik...
  2. 1000 gazeteci işsiz kaldı

1000 gazeteci işsiz kaldı

İngiltere'deki Daily Mail gazetecilik grubunun 1000 çalışanının işine son verildiği açıklandı. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Daily Mail grubunun giderek azalan reklam gelirlerinden etkilendiği ve bu kararı almak zorunda kaldığı bildirildi. İşten çıkarılanların büyük bölümünün, Daily Mail grubu altında bölgesel olarak faaliyet gösteren Northcliffe Media adlı şirketin çalışanları...
  3. Tepkiler :)

Tepkiler :)

KLASİK TEPKİ: Sıraya geç kardeşim NEOKLASİK TEPKİ: Şeker kardeşim sıraya geçiver REALİST TEPKİ: Sıra var SURREALİST TEPKİ: Sallandıracaksın bunlardan ikisini kızılay da bak bir daha yapabiliyorlar mı? ROMANTİK TEPKİ: Beyefendi galiba sırayı görmediniz NATURALİST TEPKİ: Sırana geç MODERN TEPKİ: Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa da POST-MODERN: Sırana geç lan ayı!...
  4. İşsizlere Maaş Bağlanacak İşsizlerin Dikkatine!

İşsizlere Maaş Bağlanacak İşsizlerin Dikkatine!

işsizlik maaşı Her İşsize 740 TL Maaş Bağlanacak http://www.meleklermekani.com/mesleklerimiz-ve-biz/24365-issizlik-sigortasi-kanunu.html hakkında ki bilgilerimizden sonra, şimdide işsiz arkadaşlarımıza müjdeli bir haber sunuyoruz Melek'lerim. Bundan sonra işsiz olan vatandaşlara maaş bağlanacak arkadaşlarım. İşsizlik maaşı hakkında detaylı bilgi almak için BURAYA TIKLAYIN diyor ve ilgili...
  5. işsizim işsiz :)

işsizim işsiz :)

kahve falımda eyfel kulesi,kız kulesi,kral tacı 3 tane, büyük harflerle ali,gemi,kaplumbağa,kocamaaaaan bir balık çıktı balığı biliyom kısmet demek hala karşılaşamadım ne aşkta ne parada onu pas geçtim de diğerleri ne demek ki acaba :)

Sayfayı Paylaş