gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İstanbul Depremi İçin Tarih Belli Oldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Türkiye Jeofizik Kurumu Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 2013 yılından sonra Sakarya çukurunda her an deprem olabileceğini belirterek, İstanbul'un kuzeyini ise 2 depremin beklediğini öne sürdü. Toplum Gönüllüleri Vakfı'nca (TOG), gerçekleştirilen 'Deprem' konulu konferansta konuşan Ercan, "Türkiye'de 8' büyüklüğünden daha fazla deprem olmayacağı için, Türkiye ikinci derece deprem kuşağına girer" dedi.

SAKARYA'DA 2013'TEN SONRA HER AN

Ercan, sözlerine şöyle devam etti: "Hesaplarım doğruysa, Sakarya çukuru 2025 yılına dek 2 tane 6'nın üzerinde yıkıcı deprem görecektir. O nedenle bazı yapıların onarılıp güçlendirilmesi yerine, yıkılıp yeniden yapılmasını daha doğru buluyorum. 2013 yılından sonra Sakarya çukurunda her an deprem olabilir."

2015 SONRASI İSTANBUL İÇİN İKİ DEPREM

İstanbul'da en az 2015 yılına kadar deprem beklemediğini ifade eden Ercan, İstanbul'da bir an önce kentsel dönüşümün uygulamaya geçirilmesi gerektiğini de söyledi. Kuzey Marmara'da depremlerin 100 ile 250 yılda bir olduğuna dikkati çeken Ercan, "İstanbul'un kuzeyini 2 deprem bekliyor. Bir tanesi Sivriada önünde 6,3 ve en çok 6,7, diğeri de Marmara Ereğlisi önünde 6,3 olabilir ama 2015 yılına kadar olmaz" diye konuştu. Ercan, Çınarcık, Yalova ve Gölcük arasında 6,3 ile 7,5 arasında deprem beklediğini de söyledi.

internethaber

İstanbul Depremi İçin Tarih Belli Oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KPSS Tarihleri Belli Oldu

KPSS Tarihleri Belli Oldu

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bu yıl, Lisans düzeyindekiler için 28-29 Haziran, önlisans düzeyindekiler için 21 Eylül'de yapılacak. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2004 ve 2006 yılında yapılan KPSS'nin geçerlilik süresinin dolması nedeniyle 2008 yılında KPSS yapılacağını bildirdi. “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel...
  2. KIYAMET tarihi belli oldu!

KIYAMET tarihi belli oldu!

Fizik yazarları ve astrologlar şimdi de 21 Aralık 2012 tarihine taktı Antik Maya takviminin 1 milyon 872 bin günle sınırlı olduğunu ve bu takvimin süresinin 21 Aralık 2012'de dolacağını savunan çevreler, şimdiden dünyanın sonunun geleceğine inandıkları bu gün için konferanslar düzenleyip birbiri ardına kitaplar çıkarmaya başladı. Bilimsel olarak Güneş'in o gün 26 bin günde bir gerçekleşen bir...
  3. CHP'nin İStanbul adayları belli oldu

CHP'nin İStanbul adayları belli oldu

CHP, İstanbul'da güçlü bir aday kadrosu oluşturdu. 9 isim belli oldu. Bu isimlerden biri de sanatçı ve bakın nereden aday.. CHP, İstanbul'da büyük oynuyor. İlçelerdeki adaylar kılı kırk yararak belirleniyor. Liste tam olarak ortaya çıkmadı ama bir çok yer belli oldu... İNTERNETHABER'in öğrendiği bilgilere göre 9 ilçede kesin karar verildi... Bu ilçeler arasında Kartal'da var. Sanatçı Berhan...
  4. Düğün tarihim belli oldu!

Düğün tarihim belli oldu!

Hanımlar dün düğün tarihim belli oldu ve salonu tuttuk :) Biliyorsunuz ki yenilerde sözlenmiştim tutturdum büyük nişan isterim diye ve mart 20 de nişanım var:) Üstüne dedik birde düğün tarihini belli edelim ve temmuzun 17 sini belirledik salonuda tuttuk:) hem sevinçliyim hemde çok heyecanlı sanki tarih belli olana kadar işin ciddiyetinde değildim ; şimdi ayrı bir heyecan ve telaş sardı...
  5. 22.5.2012 İstanbulda Deprem mi olmuş?

22.5.2012 İstanbulda Deprem mi olmuş?

22.5.2012 İstanbulda Deprem mi olmuş kızlar lütfen cevap verin az önce duydum bunu doğru haber mi bu?

Sayfayı Paylaş