gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Istanbul için inanılmaz plan

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Marmara Denizi'ne yapay adalar yapılacak iddiası..... İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprü ile ilgili tartışmalar henüz gündemden düşmeden şimdi de Marmara Denizi'n de yapılması planlanan "yapay adalar" projesi gündemdeki yerini aldı.

Mimarlar Odası, Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı 1/100 binlik İstanbul İl Çevre Düzeni planına itiraz etti. Oda tarafından yapılan açıklamada, hazırlanan planın, kent ve insan odaklı olmadığı öne sürülürken,projenin İstanbul'u pazarlamaya ve küresel şirketlere rant sağlamaya yönelik olduğu ifade edildi.

Mimarlar Odası, kentleşme ve Planlama Komite Yürütücüsü, Yıldız Uysal, " Maramara'ya yapay ada izni çıkarmışlar. Marmara Denizi'ni Dubai'ye çevirecekler" dedi.

Oda tarafından hazırlanan itiraz dilekçesinde, 17 Temmuz'da askıya çıkan 800 sayfalık planda, " Marmara Denizi'n de ilgili kurumların görüşleri doğrultusunda günübirlik turizm, rekreasyon, eğlence, festival ve toplantı gibi etkinliklere yönelik " sosyal etkinlik adası" niteliğinde yapay adalar yapılabilir " ibaresine dikkat çekildi.

Yıldız Uysal, plan dahilinde hazırlanan haritada Küçükçekmece ve Kartal ilçelerinde birer ada yeri belirlendiği vurgulayarak, "Planın askıya çıkmasından sonra haritadaki harita yerleri silinmiş. Ama lejanttaki bilgisini silmeyi unutmuşlar. Yapay adalar sadece iki bölgede gözükürken şimdi tüm şehir genelinde yapılabilir" şeklinde görüş bildirdi.

İtiraz gerekçeleri arasında, Galataport, Zeyport ve Haydarpaşa, gibi birçok kentsel dönüşüm projesinin, İstanbul'un tarihsel ve doğal değerlerine zarar vereceği belirtildi.

Kaynak:Vatan

Istanbul için inanılmaz plan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Plan

Plan

Rüyasında plan çizen hayırlı bir iş yapacak demektir.Rüyada herhangi bir isiniz için planlar yaptiginizi veya çizdiginizi görmek, düsüncesizce yaptiginiz hareketlerin sonunun daima kötü oldugunu görerek, artik daha düsünceli ve planli davranmaya karar verdiginize ve islerinizi bundan sonra sabirla ve olumlu kararlarla yürüteceginize isaret sayilir.
  2. profil arka plan için resimler

profil arka plan için resimler

profil arka planları arka profil melek resimleri süper resimleri resmi için plan cıvıl cıvıl,rengaren harekteli hareketsiz,profiiniz için süper arka planları.Bakalım beğenecekmisiniz ben çok beğenedim:):) ______________________________________
  3. Profil İçin  Arka Planlar

Profil İçin Arka Planlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

fosfor zararları fosforun zararları fosfor resmi Kola içmeyen yoktur adım gibi eminim.Şahsen bende bol bir miktarda tüketiyorum hatta tüketiyor-dum....Kola ile ilgili o kadar çok yazı okudum ki beni inanılmaz derece de etkiledi.Bu etkiler sayesinde artık kola içmiyorum.Meyve suları tercih ediyorum.İyi de yapıyorum.Bence sizde bir an önce kola sevdanızdan vazgeçin. Çünkü;kolanın içinde bulunan...
  5. saç dökülmeleri ve bakım için, inanılmaz değişim:)

saç dökülmeleri ve bakım için, inanılmaz değişim:)

Arkadaşlar, Saçlarınız için Evin Ampul(Eski adı Evigen Ampul) bugün eczanelere verilmeye başlanmış,daha önce üretim bir süreliğine durmuştu, Firma tekrar üretmeye ve satmaya başlamış, mutlaka deneyin, inanılmaz bir şekilde saçlarınız bakımlı şekle giren, saç dökülmesi yaşamayacak hale gelecek ve yenilenecek. Ben çok memnun kaldım. (Hem 5 TL gibi bütçenizi sarsmayacak bir rakama.)

Sayfayı Paylaş