gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İstanbul'a Yılın İlk Yarı Yağdı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] İstanbul'a yılın ilk karı sabah saatlerinde yağmaya başladı. Yağışların gün boyunca devam etmesi bekleniyor.
    İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım'ın yaptığı açıklamaya göre İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yağışın bugün sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde kendisini göstermesi bekleniyor.

Mustafa Yıldırım, kar yağışının Marmara'nın doğusu ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olacağının tahmin edildiğini kaydetti.

Rüzgarın kuzeybatı yönünden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiğini ifade eden Yıldırım, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (4-6 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesinin ve hafta sonuna kadar devam etmesinin beklendiğini söyledi.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, İstanbul'da hava sıcaklığının bugün 1-4 derece arasında olmasının beklediğini, sıcaklığın yarın 0-5 derece, 26 Aralık cuma -1 ile 6 derece arasında olacağının tahmin edildiğini bildirdi. Bugün sabah saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının etkisini gece saatlerinde yitirmesinin öngörüldüğünü belirten Mustafa Yıldırım, soğuk havanın ise hafta sonuna kadar etkili olacağının tahmin edildiğini belirtti.

Öte yandan beklenen kar yağışı nedeniyle polis, araçlarda zincir, çekme halatı ve takoz kontrolü yapacak.

BAŞKENTTE KAR YAĞIŞI

Başkentte akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece de etkisini sürdürdü. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Konya, İstanbul, Samsun ve Eskişehir yolları ile bulvarlarda tuzlama çalışmaları yaptı.

Özellikle şehrin yüksek kesimlerinde trafiği olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle, maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Yetkililer, şehir içinde trafiğin yer yer aksadığını ancak kapalı yol bulunmadığını belirtti.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü de kar yağışının gün boyu etkili olacağını bildirdi.

İstanbul'a Yılın İlk Yarı Yağdı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilk yardım rehberi rehperi

ilk yardım rehberi rehperi

BOĞULMA Böyle bir durumda sudan çıkarılan şahsın, yapay solunumla oksijenasyonu sağlanmaya çalışılmalı ve zaman kaybedilmeden hasteneye kaldırılmalıdır. Boğulma yüzme bilenlerin bile başına gelebilir. Suda boğulanların yalnızca yüzde 50sinin hiç yüzme bilmediği düşünülürse, yüzme bilenlerin de bazı önlemlere uymaları gerektiği anlaşılır. Ozellikle sualtında yüzenlerde duyu kaybı...
  2. İlk yardım çantası içeriği

İlk yardım çantası içeriği

ilk yardım malzemeleri nelerdir ve ne işe yarar ilk yardım çantasında bulunması gerekenler ve ne işe yaradıkları deprem çantasındaki malzemeler yarar deprem sonrası kullanılabilecek bir çantasında neler yer alır sonrası çantası İlk yardım çantasının basit ya da detaylı olması, kullanacak kişinin tıbbi bilgisine ve bir sağlık kurumundan ne kadar uzakta olduğuna göre değişir. Şehir merkezinde...
  3. Yaralanmalarda ilk yardım..

Yaralanmalarda ilk yardım..

yaralanmalarda ilk yardım video kesik pansumanı Yaralanmalarda ilk yardım YARALANMA Deri ve derialtı dokularının hasarına YARA denilmektedir. Yaralanmalarda genellikle ağrı ve fonksiyon kaybı vardır. Yarayı açık ve kapalı olmak üzere iki başlık altında inceleyebiliriz. Her türlü açık yara enfeksiyon için açık bir kapı demektir. O nedenle yaraya hemen müdahale edilmelidir. KAPALI...
  4. ilk yardım kırıklar

ilk yardım kırıklar

kırık kola tel takılması ilk yardım eşyaları kırık kola ne iyi gelir Yüksekten düşen, üzerine bir cisim düşen, trafik kazası geçiren kazazedelerde kırık, çıkık ve burkulmalara sıklıkla rastlanır. Kırıklar, büyük kemik kırıklarında görülebilen iç kanamalar dışında, hayatı doğrudan tehdit etmeyen olaylardır. Bununla birlikte, hatalı yaklaşımlar sonucu bir boyun ya da omurga kırığı olan...
  5. İlk yardım animasyonu

İlk yardım animasyonu

ilk yardım nedir, nasıl yaplır, resimleri, animasyonları, neler yapılmalı hakkında genel bilgiler sevgili melekler ilk yardım anında neler yapacağımız bir çoğumuz bilmiyoruz ve ilk yardım bazen hayat kurtarabiliyor işte size ilk yardımla ilgili çok güzel bir animasyon film animasyon için BURAYA tıklayın arkadaşlar

Sayfayı Paylaş