gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İstanbulda fırtına can kaybında neden oldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] İstanbul'da sert esen rüzgar, öğle saatlerinden itibaren etkisini iyice artırarak fırtınaya dönüştü.
    Fırtına nedeniyle Kuştepe Merkez Camisi'nin minarelerinden biri, küçük bir lokantanın üzerine devrildi.

Enkaz altından 48 yaşındaki Metehan Altınkulaç'ın cesedi çıkarıldı. Erdoğan Şimşit ve eşi Şengül Şimşit ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de yaptığı açıklamada fırtınanın etkisiyle İstanbul'un çeşitli semtlerinde 144 binanın çatısının uçtuğunu, 20 ağaç ile elektrik direklerinin devrildiğini bildirdi.

Açıklamada, rüzgarın şiddetinin Terkos'ta 104, AKOM'un bulunduğu Kağıthane'de 92, Ömerli'de 100, Hadımköy'de 92, İkitelli'de ise 85 kilometre olarak ölçüldüğü bildirildi.

11 KİŞİ YARALANDI

Devrilen minare nedeniyle ölen kişinin dışında olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul genelinde meydana gelen olaylarda 11 kişi de yaralandı.

Yıldız Hamidiye Camisinin avlusundaki ağacın, burada Cuma namazı kılan cemaatin üzerine devrilmesiyle 2 kişi yaralandı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi Bekar Sokak'ta yürüyen bir kişi, başına tabela düşmesiyle yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Nazif Mısbet The Marmara Otelinin önünde Handan Saatçioğlu Gürses de Gazeteci Erol Dernek Sokak'ta binalardan kopan taş parçalarının başlarına isabet etmesiyle yaralandı.

Gümüşsuyu'nda üzerine ağaç devrilen bir kadın da önce Gümüşsuyu Askeri Hastanesine, ardından da Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı.

Cevahir Alışveriş Merkezi önündeki güvenlik kulübesinin fırtına dolayısıyla devrilmesiyle bir güvenlik görevlisi yaralandı.

Balmumcu'da evinin üzerine ağaç devrilen Tarık Kaya da yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Zincirlikuyu'da bir iş merkezinin çatısı uçtu. Caddedeki araçlardan 3'ünde maddi hasar meydana gelirken, cadde bir süre trafiğe kapalı kaldı.

Fırtınanın yolaçtığı birçok olayda hafif yaralanan çok sayıda vatandaşın da hastanelere başvurmadığı öğrenildi.

Bazı iş yerleri ve araçlarda da fırtınadan kaynaklanan olaylar nedeniyle maddi hasar meydana geldi.

guncel.net

İstanbulda fırtına can kaybında neden oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayahan - Ne Oldu Can

Kayahan - Ne Oldu Can

Sen canımsın zulmetme kalbime Gel bir görsen acırsın halime Ah gözünden düşmüşüm ben niye Gel gecikme bu ahir ömrümde Gel gün gelir ağlarsın kabrimde Ah gözünden düşmüşüm ben niye Ne oldu can ne oldu onca yaşananlar Ne oldu can şimdi nerdesin kimlerlesin Hani senin cananın bendim Ne oldu can ayrılmazdın bir an yanımdan Ne oldu can bensiz bir yerlere gitmezdin Şimdi esen yellerde misin Ben...
  2. Antalya'da Fırtına 2 can aldı

Antalya'da Fırtına 2 can aldı

Antalya'da 100 kilometre hıza ulaşan fırtına, hayatı felç etti. Denize giren bir genç dalgalara kapılarak boğulurken, Adana'da ağaç altına giren bir kişiyi yıldırım çarptı.. Antalya'da fırtına ve şiddetli yağış, can aldı. Yağışlar nedeniyle şehir merkezinde, özellikle Sarısu ve Liman mahallerinde su baskınları yaşandı. Dere yatağına yakın bir yerde yapılan Blue Village sitesinin 300...
  3. Sibel Can İstanbul Konseri

Sibel Can İstanbul Konseri

sibel can, istanbul konseri, yeri, tarihi, zamanı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Sibel Can'ın İstanbul'da vereceği konserin ayrıntıları aşağıda ki gibidir; Yer : Günay Restaurant - Büyükdere Cad. Beytem Plaza No: 20/A - Şişli / İstanbul Tarih: 04 Haziran 2011 Cumartesi 22:30 Fiyat : Rez: 0 212 230 33 33
  4. Can Bonomo İstanbul Konserleri

Can Bonomo İstanbul Konserleri

Can Bonomo İstanbul Konserleri ne zaman hakkında bilgi ve mümkünse bilet fiyatlarını rica ediyorum kızlar.
  5. Can Bonomo İstanbul Konser Tarihleri

Can Bonomo İstanbul Konser Tarihleri

Can Bonomo İstanbul Konser Tarihleri Can Bonomo Konserleri İstanbul Can Bonomo Jolly Joker İstanbul Konseri Eurovision temsilcimiz olan Can Bonomo'nun İstanbul konserlerinin tarihlerini ve bilet fiyatlarını bu sayfamızda sizlerle ve ilgili tüm misafirlerimiz ile paylaşıyoruz Melek'ler. Bilet (Normal) : 30 TL Bilet (VIP) : 60 TL Kapı Açılış: 22:00 Konser Başlangıç : 23:00 Adres: Balo...

Sayfayı Paylaş