gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

İstanbul'da ulaşım zamlandı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla toplu ulaşımda yüzde 4 ile yüzde 10 arasında zam yapıldı. Dün uygulamaya başlanan zamlı tarifede ‘tam Akbil’in 1.25 YTL olan fiyatı 1.3 YTL, indirimli Akbil’in 80 YKR olan fiyatı ise 85 YKR oldu. Aylık tam Akbil 100 YTL’den 105 YTL’ye çıkarıldı. Kâğıt bileti ortadan kaldıran elektronik bilet beşibiryerde’nin fiyatı 6.5 YTL’den 7 YTL’ye çıkarıldı.

İstanbul’da son zam 1 Temmuz 2006’da başlayan ‘Tek Bilet Akbil’ uygulamasıyla gelmişti.

Yeni tarife şöyle:

İETT ve Özel Halk otobüslerinde elektronik bilet beşibiryerde: 7 YTL

İETT ve Özel Halk otobüsleri, İDO Şehir Hatları Vapurları, Özel Deniz Motorları ve raylı sistemlerde:
    Akbil: Tam: 1,30 YTL: 0,85 YTL
    Aylık Akbil: Tam: 105 YTL: 55,00 YTL
    Akbille aktarma: Tam: 0,65 YTL: 0,42 YTL
    Tünel ve nostaljik tramvayda jeton ve bilet: 0,90 YTL

Şehir hatları vapurları, özel deniz motorları ve raylı sistemlerde;
    Jeton veya bilet: 1,40 YTL
    Mavi Kart bedeli: 1 YTL
    Teleferik: Tam-İndirimli: 1 YTL

kaynak:hürriyet.com

İstanbul'da ulaşım zamlandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sevgiliye Ulaşın

Sevgiliye Ulaşın

Oyun gayet basit arkadaşlarım, aşağıdaki arkadaşımızla zıplayarak en tepede bulunan sevgiliye ulaşıyoruz ve bir öpücük alıyoruz :) ee bu kadar mesafe bir öpücük için değermi ? orasını bilemiyoruz hadi bakalım ulaşın sevgiliye öpün :D:D http://www.oyuncinim.com/veri/uzakask.swf
  2. ulaş ay

ulaş ay

ulaş ay ulaş ay biyografi savaş ayın oğlu ulas GŞükran Ay'ın torunu, Savaş Ay'ın oğlu sevgili Ulaş Ay kardeşimiz, "Gamzeler" adlı albümünü tanıttı. Şöyle uzaktan bir baktım da bizim "A Takımı"nın kaptanının gözlerinin içi gülüyordu. Oğlunun yanında kameralara poz verirken, gururla göğsünü şişiriyordu. Nasıl şişirmesin ki? Ulaş pırıl pırıl bir genç. Etrafına ışık saçıyor....
  3. Motorin fiyatı yine zamlandı

Motorin fiyatı yine zamlandı

Motorin fiyatı 11-12 YKr artırıldı. Ankara'da motorinin litre fiyatı BP bayilerinde, 3,12 YTL'den 3,24 YTL'ye, Shell bayilerinde ise 3,09 YTL'den 3,20 YTL'ye çıktı. Shell bayilerinde, İstanbul'un Anadolu ve Avrupa yakasında motorinin litre fiyatı 3,06 YTL'den 3,11 YTL'ye, İzmir'de 3,05 YTL'den 3,16 YTL'ye yükseldi. Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti...
  4. Okulların açılacağı 8 EYlülden itibaren İStanbul'da ulaşım 3 gün ücretsiz

Okulların açılacağı 8 EYlülden itibaren İStanbul'da ulaşım 3 gün ücretsiz

İstanbul'da eğitim öğretim yılının açılacağı 8 Eylül tarihinde trafikte bir dizi önlem alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Başkanı Kadir Topbaş başkanlığında yapılan toplantıda, eğitim yılının açılacağı önümüzdeki hafta kentte bazı önlemler aldı. Toplantıda alınan kararlardan bazıları şöyle: Servislerin öğrencileri alacakları yerler belirlenecek. Servisler mutlaka öğrenciyi...
  5. Gümüşhane Ulaşım

Gümüşhane Ulaşım

gümüşhane ulaşım İlimizde Toplam 482 km (305 km.Devlet+ 177 km. il ) yol ağı bulunmaktadır. Devlet+il yollarının 360 km.si asfalt (%79), 43 km.si stabilize (%9) ve 59 km.si toprak zeminli (%12) yoldur. İlimiz yol standardının yükseltilmesi açısından toprak zeminli+hamyol oranının azaltılması amacıyla Ulaştırma sektörüne gereken önem verilmeli ve yeterli ödenek tahsis edilmelidir.

Sayfayı Paylaş