gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İstanbulu Anlatıyorum

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

istanbulu anlatıyorum Havalı,süslü bir okadarda burnu yükseklerde olan istanbulu anlatıyorum.İstanbulu anlatmak mümkünmü dedim kendi kendime mırıldarak.O kadar kalabalıktı ki anlatmak mümkün degildi.Bir tarafda güne güzel günle başlayan insanlar varken,bir tarafda iç geciren insanlarda vardı.Bir tarafda gülüyorsa,bir tarafda bir bankta oturan bir kız aglayabiliyordu.Bu istanbul herseyin farkındaydı.O kadar yükü kaldırabiliyordu ki herseye sabrediyordu.Hic bir zaman of püf demedi.İstanbulun bugün bir derdi vardı.Aglamak istiyor aglayamıyordu.Bütün duygularını,düsüncelerini icine atıyordu.Bugün biraz daha hüzünlüydü cekip gitmek geliyordu icinden sanki.İnsanın gözlerini kamaştırırcasına bir güzelligi vardı,bir insanı bu kadar mı degiştirir bu şehir,bi insanı icine bu kadar mı ceker yutarcasına.Bir gece vakti istanbula sordum niye bu kadar dertlisin diye?Bana cevap verdi o karanlıkmı karanlık gökyüzünün güzel ışılmı ışıl yıldızların arasından artık çekemiyorum acıları diye?Hic bir zaman insanlar kıymetimi bilmedi.Hep yükseklerdeydi gözleri derdi sahte maskeli insanlar dolasıyor sokaklarda sahillerde.Benim güzelligimin farkına varmadılar dedi.Bu sabah istanbulu izlemek icin yola koyuldum.Giydim en güzel kıyafetlerimi attım kedimi sokaga.Sabah 7iyi gösteriyordu.İlk defa bu sehrin cafcaflı yanlarını görcektim sözde.otobüsler tıklım tıklım dolu trafik daha bi fazla yogundu.Kimisi işine gecikmiş sinirliydi.Kimisi okuluna yetişmek icin hızlı hızlı adımlarla ilerliyordu.Bi an durdum durukladım.Bu şehri en yakından tanımak , diger yüzünü görmek istiyordum.İstanbulın güzel bi sahilini secerek oraya gittim.Sıcak bi demli bir cayını icerek icimi ısıtmak istiyordum.Oturdum bir banka doyumsuz güzelligin farkına vararak.Kimler var dedim.Heryerden,her sehirden insan var dedim.Nasılda güvendi istanbul bunlara nasılda kandi yalanlara.İnsanlar var dedim cicili bicili elbiseleri giymişler,içlerinde ufacık bile insanlık yok dedim.Neye yarar o zaman elbiseleri giymişin giymemişin.İstanbul cıkmaz yollara girmiş önünü kesen harac isteyen insanlarla doluyken.Burda yasamısın yaşamamışın be yarar.İnsanın gözünü büyüleyen ama istanbul yoruldu bugün.Beni bırakın gidin dedi.Bende akşama dogru dolabımdaki kıyafetlerimi toplayarak o bavuluma yerlestirdim.İstanbulun sözünü dinlyerek bu şehri terkettim.Arkama bakmadan cekip gitmek geldi icimden.Oysaki en güzel cocuklugumu,gencligimi,anılarımı en sevdigim insanı bırakarak gidiyordum.İstanbulu üzmemek icin agladıgımı belli etmedim ona.Gözümden akan damlalar elveda istanbul diyordu.HOŞCAKAL...

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok güzel olmuş ödevimde işime yaradı tşkr ederimm

İstanbulu Anlatıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızkardeşi Atatürk'ü anlatıyor

Kızkardeşi Atatürk'ü anlatıyor

Kızkardeşi Atatürk'ü anlatıyor Atatürk'ün kızkardeşi Makbule Atadan'ın, gazeteci Şemsi Belli'ye anlattığı anıları Selis Kitaplar tarafından yeniden yayınlandı. Makbule Hanım kitapta, Atatürk'ün çocukluğuna ve sonraki günlerine ait pek çok anekdotu samimiyetle aktarıyor. Atatürk'ün kızkardeşi Makbule Atadan'ın "Ağabeyim Mustafa Kemal" isimli anıları Selis Kitaplar'dan çıktı....
  2. Bebeğiniz AnLatıyor

Bebeğiniz AnLatıyor

1 HaftaLık OLduM.. Gözlerimi açmak istiyorum ama öyle zor geliyor ki; başımda toplanmış bana bakanlar kim acaba? Tamam yeni geldik dünyaya, daha kimseyi seçemiyoruz ama yüzüme doğru biraz daha yaklaşırsanız sizi görebilirim! Şu beni işaret eden parmağı bir yakalasam güzel güzel emicem ama henüz kollarımı kaldırmayı beceremediğim için yakalayamıyorum? Bana en yakın olanların annemle babam...
  3. Fmf hastası tuğba anlatıyor

Fmf hastası tuğba anlatıyor

fmf hastası ünlüler fmf hamilelik beslenme de beslenme hastalığında Bu hastalığın aynısı çok sevdiğim radyo proğramcısı ve sunucusu Cem Aslan'da da var şifa diliyorum. M.C FMF HASTASI TUĞBA ANLATIYOR AKDENİZ ATEŞİ HASTALIĞI TEŞHİSİ KONULAN TUBA ÜNSAL, ANNE VE BABASININ TAŞIYICI OLDUĞUNUN ORTAYA ÇIKTIĞINI SÖYLEDİ. ÜNSAL, GÖZÖNÜNDE OLMAKTAN YANA SIKINTILARINI DA ANLATARAK ’ÖZGÜRLÜĞÜNE DÜŞKÜN...
  4. Muhteşem Yüzyıl Sultanları Anlatıyor...

Muhteşem Yüzyıl Sultanları Anlatıyor...

muhteşem yüzyıl sultanları muhteşem yüzyıl ne anlatıyor yüzyılda oynamak istiyorum roller mani devran sultan Son zamanların en çok konuşulan en çok eleştiri alan muhteşem dizi Muhteşem Yüzyıl'In Valide Sultan'ı,Hatice Sultan'ı ve Mahi Devran Sultan'ı ile dizi hakkında ropörtaj yapıldı.Keyifli bir ropörtajla sizi baş başa bırakıyorum Melek'ler... BUGÜN SULTAN SÜLEYMAN GİBİ GÜÇLÜ BİR ADAMIN...
  5. ßeLeN Hayal Nedir Anlatıyor...

ßeLeN Hayal Nedir Anlatıyor...

hayal, nedir, hakkında, örnek, hayal ile ilgili resim ve yazımız burada arkadaşlar Hayal.. Nekadar da imkansız geliyor insana . Hayal bende imkansızlıkları çağrıştırıyor. An ve an yaşıyorum olayları bir saniye önce hayalimde gerçekleşen bir 1sn sonra anında yok olabiliyor. Sevmiyorum hayal kurmayı, sevmiyorum çünkü 1 sn sonra yine gerçeğimle yüzleşecek değil miyim ? Hayal...

Sayfayı Paylaş