gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

işte açıklıyorum sabun yapımı:)))

Konu, 'Genel Hobiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

dekoratif sabun yapımı baloncuk yapımı köpük balon sabun deneyi köpük balonu nasıl yapılır [​IMG]
    Kendi sabunlarınızı tasarlayın
    Hazır sabun kalıplarını benmari şeklinde eritin. Ancak, bu işlem sırasında asla ocağın başından ayrılmayın ve çocuklar ile evcil hayvanları çalışma alanınızdan uzak tutun. Bu uygulamayı mikrodalga fırında da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sabunları önce yüksek ısıda 40 saniye, daha sonra ise 10'ar saniye aralıklarla ısıtıp sıvı hale getirin. Erittiğiniz sabunu plastik kalıplara dökmeden önce 1-2 dk bekletirseniz kalıba da zarar vermemiş olursunuz. Bekleme sırasında bıçağın ucuyla gıda boyası katarak karışımı renklendirebilirsiniz. Aynı zamanda su bazlı parfümleri de çalışmanıza ilave edebilirsiniz. Çalışmanızı kalıptan kolay çıkarabilmek için kalıbınızı önceden ayçiçekyağıyla yağlayın. Sabununuzun çabuk soğumasını istiyorsanız buzdolabında 2-3 dk tutabilirsiniz. Ancak buzdolabında daha uzun kalmamasına dikkat edin, aksi halde yüzeyde çatlaklar oluşabilir. Sabunun rengini opaklaştırmak için süt tozu kullanabilirsiniz.

Son olaraksa sabunun içine çiçek, boncuk, deniz kabuğu ya da kahve çekirdekleri katarak çalışmanızı dekoratif hale dönüştürebilirsiniz. Kullandığınız ham malzemenin hijyeninden ve üretim koşullarından emin olmadıkça sabunları yalnızca dekoratif amaçlı kullanmanızı öneririm.

işte açıklıyorum sabun yapımı:))) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. evett kızlarr işte erkekleri sinir etmenin yollarını açıklıyorum:))))))

evett kızlarr işte erkekleri sinir etmenin yollarını açıklıyorum:))))))

İlk önce aşkınızı ilan edin; onu da kendinize aşık edin; sonra bir yanlışlık olduğunu söyleyip geri çekilin. 2. İlk önce, "ömrümün sonuna dek seninim" deyip kendinize bağlayın. Daha sonra "Aşk, sürdüğü müddetçe ebedidir" deyin. Bu, onu cin çarpmışa çevirecektir. . Gabriel Garcia Marquez`in Kolera Zamanı Aşk`ını okumasını coşkuyla salık verin ve romandaki kahramanın 51...
  2. "Herkes kendi işini yapsın"

"Herkes kendi işini yapsın"

"Herkes kendi işini yapsın"BBP lideri Yazıcıoğlu, Yargıtay'ın bildirisine tepki gösterdi Yazıcıoğlu, yargıçların kanaatlerini demeçlerle değil, mahkeme kararlarıyla vermeleri gerektiğini söyledi. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Yargıtay Başkanlar Kurulu bildirisine ilişkin, “Yargı’nın bağımsız olması yönündeki beklenti ve taleplere katılıyoruz, ancak yasama organı olan...
  3. Tunus işi lastik yapımı

Tunus işi lastik yapımı

tunus işi lastik yapımı tunus işi örgü teknikleri nasıl yapılır lastik yapılışı örgü Burda zinciri çekiyoruz. Çektiğimiz zincirlerden ilmek topluyoruz. Sona geldiğimizde ilk ilmek tek sonra çift Olarak topluyoruz. En başa gelince 1ilmek alıyoruz. Burda ipi elimizle alta indiriyoruz. Daha sonra ip alttayken ilmek içine girip O ipi (alttaki) başına dolayıpçekiyoruz. Gelelim...
  4. Evde Renkli Sabun Yapımı nasıl oluyor

Evde Renkli Sabun Yapımı nasıl oluyor

Selam kızlar ben evde renkli sabunlar yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum aranızda benim gibi sabun seven varsa ve Evde Renkli Sabun Yapımı konusunda bilgisi olan varsa lütfen yazsın.
  5. Ev  yapımı aloe vera sabun tarifi

Ev yapımı aloe vera sabun tarifi

Sabun su ile birlikte kullanıldığında temizlemede kullanılan bir arındırıcı.Geçmişte duşta kullanımının yanı sıra temizliktede kullanılıyordu.Özellikle çamaşır yıkama ,halı yıkama vs gibi.Günümüzde sabun ve deterjan olarak içeriğinden , kullanıldığı alana göre ayrılmışlardır.Dilerseniz Sabun ve Tarihçesi adlı konumuzu inceleyerek sabunla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Cilt hijyeni...

Sayfayı Paylaş