gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

İşte ateş düşürücü bitkiler

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

bebeklerde ateş düşürücü bitkiler çocuklar için ateş düşürücü bitkiler çocuklarda bebek düşüren Ateş yükselmesinde size yardımcı olacak bazı bitkiler...
    Vücut ısısının 37.5 dereceden yukarı çıkmasına ateş yükselmesi denir. Ateşin yükselmesi ile birlikte; üşüme, titreme, baş ağrısı, iştahsızlık ve vücut kırgınlığı görülür.

Bazı bitkiler ateş düşürmek için çok faydalıdır. İşte ateş düşürücü pratik bitkisel formüller :

1-Kaynatılan ıhlamurdan bir bardak alınarak içine 1 çay kaşığı dolusu nane konulur.10 dakika demlendirilen karışımdan içilirse ateş düşer.

2-Maydanoz, kantoron, pelin yaprağı, okaliptus yaprağı ile kuru erik hoşafı yapılarak içilmelidir.

3-Bir bardak kaynar suya 5 gram ufalanmış ebegümeci konulur.10 dakika demlendirilir ve günde 3 bardak içilir.

4- Bir bardak kaynar suya 10 gram civanperçemi konularak 10 dakika demlendirilir ve günde 2-3 bardak içilir.

İşte ateş düşürücü bitkiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ateşe dayanacağın kadar günah işle

Ateşe dayanacağın kadar günah işle

Bir gece vakti bir padişahın kızı bir alimin evinin kapasına gelir ve kapıyı tıklar alim şaşır fakat kızı içeri alır mecburen (o zaman alimlerin bulundukları yer bir odadan daha küçüktür)kız bir köşede oturu işte sınav başlar alim nefsiyle savaşmaya başlar şeytan vesvese verir.Şeytan her vesvese verdiğin de alim elini yana mumun üzerine götürür.Ve kendi kendine 1sn dayanamadağım ateşe nasıl...
  2. İşte kış hastalıklarından koruyacak 9 bitki

İşte kış hastalıklarından koruyacak 9 bitki

Kış geldi hastalıklar kaçınılmaz artk arkadaşlar kış hastalıklarından korunmanız için bu bitkileri tüketin kendinize iyi bakıp dikkat edin zira ev halkının bize ihtiyacı var:) Bitkilerle tedavi her zaman ilaç tedavisinden daha etkili ve ucuz. Ancak, bitkileri hastalığa yakalanmadan önce önlem olarak kullanılmaya başlanmak vücut direncinin artmasında ve kış hastalıklarının önlenmesinde çok...
  3. Ateş gibiydi işte aşkın, dedim ya yakardı

Ateş gibiydi işte aşkın, dedim ya yakardı

Düşlerde sevdim seni, söyleyemedim... Sessiz öptüm nefesini, söyleyemedim... Ben seni, hep senin bilmediğin zamanlarda, senin bilmediğin mekanlarda sevdim... Bunu sana hiç bir zaman söyleyemedim... Anlatabilecek kelime bulacağımı hiç sanmadım... Düşlerimdeydin hep... Öyle büyüktü ki varlığın beni aştı ama sana ulaşmadı... Ben seni, hep uzak sevdim, uzak öptüm... Sessiz, sakin, sen rahatsız...
  4. Şifalı Bitkiler ve Hangisi Ne İşe Yarar

Şifalı Bitkiler ve Hangisi Ne İşe Yarar

şifalı bitkiler ne işe yarar kükürt ne işe yarar sülfür kükürt neye hastalıklara karşı bize direnç veren vitamin hangisidir ADAÇAYI Mide ve bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser.Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Göğsü yumuşatır. Astım hastaları için yararlıdır.Bu uyarıcı bitki kan dolaşımını hızlandırır. Hücre yenilenmesini ve cildin elastikiyetinin artmasını sağlar. Bu...
  5. ateşe dayana bilecegin kadar gühah işle

ateşe dayana bilecegin kadar gühah işle

Sebepsiz yere nedenlerle uğraştık farkedemedik aslımızı unuttuk benliğimizi boş geçti zamanımız ak...lımızı alamadık başımıza sinema, futbol, eğlence derken neden geldiğimizi asıl gayemizi attık bir kenara topla kendini ey müslüman !... Yarın geç olabilir!.. Sonra vurursun kafanı taşlara nedenlerle uğraşırken bakmışsın nedenler sonuçsuz kalmış debelenirsin sonra,...

Sayfayı Paylaş