gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

İşte beden dili sözlüğü!

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

erkeğin kıza dokunması bir erkek gözlerini kaçırıyorsa erkek gözlerini kaçırıyorsa Karşınızdaki insanın size aslında ne demek istediğini biliyor musunuz ?
    Ondan hoşlanıyorsun... Onun da senden hoşlandığını düşünüyorsun ama davranışları pek birbirini tutmuyor, haliyle kafanın karışıklığı giderek artıyor.

Seni arkadaşı olarak gördüğünü söylüyor ama her fırsatta sana dokunmanın yollarını arıyorsa, beden dilini daha çok dikkate alman yerinde olur.

İşte sana davranışlarının gerçek anlamlarını çözmene yarayacak birkaç önemli ipucu.

Davranış1
    İçine düşecekmiş gibi davranıyor. Gözlerinin içine bakıyor, konuşurken koluna dokunuyor.

Ne diyor?
    Etraftan duyduğun kadarıyla her kıza bu şekilde davranan bir çapkın değilse bu, “Senden çok hoşlanıyorum, birlikte olmak için fırsat kolluyorum” demek.

Davranış 2
    Seni sadece arkadaş olarak gördüğünü söylüyor ama hala gözlerinin içine anlamlı anlamlı bakıyor.

Ne diyor?
    “Senden bir elektrik alıyorum ama arkadaşlığınızın bitmesinden çok korkuyorum, eğer bana bir ışık yakarsan, bir an bile beklemeden sana duygularımı açabilirim.”

Davranış 3
    Seninle konuşuyor, flört ediyor ama çıkma teklifinde bulunmuyor.

Ne diyor?
    “Kendimi sağlama almak istiyorum. Duygularımdan emin olmadan bir adım atmaktan çekiniyorum. Ayrıca senin benim hakkımda ne düşündüğünü tam olarak anlamış değilim.”

Davranış 4
    Konuşurken gözlerini senden kaçırıyor, başka bir şeyle ilgileniyor.

Ne diyor?
    “Şu anda sana doğruları söylemiyorum. Söylemeye de niyetim yok. Biliyor musun, gerçekten sıkıcı birisin, uğraşmam gereken başka işler var, beni meşgul etme. ”

Davranış 5
    Karşılıklı otururken sürekli bacaklarını sallıyor, etrafını süzüyor, alakasız konulardan bahsediyor.

Ne diyor?
    Aslında ne dediği çok açık ama anlamak istemeyenler için tekrarlayalım: Bu davranış, “Şu an burada olmak istemiyorum, söylediğin aptalca şeyler de beni hiç ilgilendirmiyor”un daha kibar halinden başka bir şey değil.
    Haberin Okunma Sayısı: 205

Karşınızdaki insanın size aslında ne demek istediğini biliyor musunuz ?

Ondan hoşlanıyorsun... Onun da senden hoşlandığını düşünüyorsun ama davranışları pek birbirini tutmuyor, haliyle kafanın karışıklığı giderek artıyor.

Seni arkadaşı olarak gördüğünü söylüyor ama her fırsatta sana dokunmanın yollarını arıyorsa, beden dilini daha çok dikkate alman yerinde olur.

İşte sana davranışlarının gerçek anlamlarını çözmene yarayacak birkaç önemli ipucu.

Davranış1
    İçine düşecekmiş gibi davranıyor. Gözlerinin içine bakıyor, konuşurken koluna dokunuyor.

Ne diyor?
    Etraftan duyduğun kadarıyla her kıza bu şekilde davranan bir çapkın değilse bu, “Senden çok hoşlanıyorum, birlikte olmak için fırsat kolluyorum” demek.

Davranış 2
    Seni sadece arkadaş olarak gördüğünü söylüyor ama hala gözlerinin içine anlamlı anlamlı bakıyor.

Ne diyor?
    “Senden bir elektrik alıyorum ama arkadaşlığınızın bitmesinden çok korkuyorum, eğer bana bir ışık yakarsan, bir an bile beklemeden sana duygularımı açabilirim.”

Davranış 3

Ne diyor?
    “Kendimi sağlama almak istiyorum. Duygularımdan emin olmadan bir adım atmaktan çekiniyorum. Ayrıca senin benim hakkımda ne düşündüğünü tam olarak anlamış değilim.”

Davranış 4

Ne diyor?
    “Şu anda sana doğruları söylemiyorum. Söylemeye de niyetim yok. Biliyor musun, gerçekten sıkıcı birisin, uğraşmam gereken başka işler var, beni meşgul etme. ”

Davranış 5
    Karşılıklı otururken sürekli bacaklarını sallıyor, etrafını süzüyor, alakasız konulardan bahsediyor.

Ne diyor?
    Aslında ne dediği çok açık ama anlamak istemeyenler için tekrarlayalım: Bu davranış, “Şu an burada olmak istemiyorum, söylediğin aptalca şeyler de beni hiç ilgilendirmiyor”un daha kibar halinden başka bir şey değil.
    Haberin Okunma Sayısı: 205

Karşınızdaki insanın size aslında ne demek istediğini biliyor musunuz ?

Davranış1

Ne diyor?

Davranış 2

Ne diyor?

Davranış 3

Ne diyor?

Davranış 4

Ne diyor?

Davranış 5

Ne diyor?

2. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  3. beste-

beste- Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağLık...

4. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  5. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    ahh ulen ahh:D

6. burde

burde Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok fazla tekrar olmuş ama belki böylece daha faydalı olur:)

7. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler paylşm iin

İşte beden dili sözlüğü! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dile benden ne dilersen

Dile benden ne dilersen

Kadının biri Maldivlerde bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, kadın lambayı kumların içinden çıkarmış, ovalamış lambayı. Lambadan cin çıkmış. Kadın hemen Üç hakkım var değil mi? diye sormuş. Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardın vs vs vs. .. ama yüksek enflasyon, iç piyasadaki daralma , üçüncü dünya ülkelerindeki düşük maaş oranları ve Güney Asya'daki Tsunami...
  2. Terim'in beden dili

Terim'in beden dili

Euro 2008 bitti ama geriye unutulmaz anlar ve ilginç kareler kaldı. İşte maçlar sırasında yerinde duramayan teknik direktör Fatih Terim'in şaşırtıcı fotoğrafları. "Ben bu kadar yapabildim. Benden sonra gelen inşallah şampiyon yapar..." Fatih Terim, Almanya maçından sonra bu sözlerle milli takımdan ayrılacağını açıklamıştı, ancak federasyon Fatih Hoca'yı bırakmıyor ve şimdi...
  3. Kadın beden dili

Kadın beden dili

kadınların beden dili kadın beden dili saçla oynamak kadınların vücut kadının vücut Kadınlar da erkekler gibi saça dokunma, giysileri düzeltine, bir veya iki ellerini birden kalçalarına koyma, ayak ve vücudun erkeğe çevrilmesi daha uzun mahrem bakışlar ve artan göz teması gibi aynı temel hazırlık hareketlerini kullanırlar. Ayrıca erkek saldırganlık hareketi olmasına rağmen bir dişi inceliğiyle...
  4. çocuğunuzun beden dilini okuyun

çocuğunuzun beden dilini okuyun

Çocuklar beden dillerini çok güzel kullanırlar.Beden dili duyguların doğrudan ifadesidir.Çocuklarımız bedenleriyle ne demek isterler?:) Çocuklar gelişim sürecinde ilerledikleri için her yaş ve dönemde farklı beden dillerini kullanırlar. Beden dili duygularımızı doğrudan etkiler ve bunalra göre hareket ederiz. Tabiiki yetişkinlerde sözel ifade kuvvetli ve gelişmiş olması sorunlarının...
  5. Kadınların beden dili

Kadınların beden dili

kadınların beden dili dudak ısırmanın anlamı kadınların vücut dili anlamları beden dudak ısırmak dilinde ısırmak Nasıl ki, biz kadınlar, erkekler hakkında ki meraklarımızı onların beden dilini çözerek gidermek istiyorsak, erkeklerde biz kadınların beden dilini çözmek istiyor Melek'lerim. Bir kadın sitesi olarak, bizi ziyaret eden erkek okurlarımız için, bu yazımızda kadınların beden dili...

Sayfayı Paylaş