gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İşte Fotojenik Olmak İçin Adım Adım Yapmanız Gerekenler

Konu, 'Tüm Resim Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

nasıl fotojenik olunur nasıl fotojenik poz verilir nasıl fotojenik olabilirim

Sevgili melekler, hepimizin başına zaman zaman gelir, çekindiğimiz fotolara bakıp ay ne kadar kötü çıkmışım diye burun kıvırır, o resmi ortadan yok etmeye çalışırız. :) Bu lafımıza karşılık neysen o çıkıyor işte diye şaka yapanlar da aslında yanılıyorlar. Fotoğraf çekmek de çekinmek de teknik işidir. Şimdi vereceğimiz nasıl fotojenik poz verilir, nasıl fotojenik olunur başlıklı yazımızda ki önerileri adım adım uygularsanız farkı siz de göreceksiniz :D:D İşte nasıl fotojenik olabilirim diye merak edenlere makalemiz geliyor... :)

1. Adım

Eğer her hangi bir yönlendirme olmaksızın erkeklerin ve kadınların doğal duruşlarını gözlemleyecek olursan sizde farkedeceksiniz ki arada büyük bir fark mevcuttur. Bayanlar genellikle ağırlıklarını tek ayakları üzerine yoğunlaştırarlar. Bu şekilde vücutları biraz döner, omuzlar biraz yükselir ve kafa az bir miktar döner. Bu duruş her hangi bir fotoğrafa, fotoğrafın daha ilgi çekici ve doğal gözükmesini sağlayacak bir boyutu anında ekler.

Öte yandan, Erkekler olarak genellikle yüzümüzü direk olarak kameraya döneriz ve ağırlığımızı iki ayağımız üzerine veririz. Bunun sonucunda ise o hiç sevemediğimiz, doğal gözükmeyen, katı ve çok sade fotoğraflar ortaya çıkar.

İşte bunun çözümü.

Eğer ayakta duruyorsanız; kameraya dik durmayın, hafifçe dönün ve ağırlığınızı tek ayak üzerine verin. Aptalca hissetmenizi sağlayabilir ama daha iyi gözükeceksiniz.

Eğer oturuyorsanız; bir yana doğru az bir miktar vücudunuzu döndürün.

2. Adım

Kameraya doğru biraz eğilin. Bunu yapmanız fotoğrafa daha doğal bir hava katacak, daha ilgi çekici gözükmesini sağlayıp bir boyut ekleyecektir. Bir ceylanınki gibi uzun bir boynunuz olduğunu düşünün ve çenenizi biraz aşağı doğru eğin. Bu sayede kameranın direk olarak burun deliklerinizi görüntülemesini ve iki çeneniz varmış gibi bir görüntü çıkmasını engellemiş olursunuz.

3. Adım

Duruşunuzu nasıl değiştirebileceğinizi öğrenin. Duruş değiştirmekten kasıt ise, 1. seviyeden 5. seviyeye geçmeyi bilip, fotoğraflarda hazırlıksız yakalanmış gibi bakmaktansa neşeli ve doğal bir görünüm çizmektir.

Mankenler bu işin eğitimini alarak tetiklenmiş bir tepkiye sahip olmayı öğrenirler. Yani fotoğrafları çekileceği anda, bakımsız bir halde olsalar dahi bir kalp atışı kadar hızlı bir şekilde hemen 1. seviyeden 5. seviyeye geçerler. Bir tepkiyi tetiklemek sizi iyi gösterecek şeylerin bir hatırlatıcısıdır. İnanın yada inanmayın ama yıllar içinde bulduğumuz en başarılı tetikleyici yanağın mıncıklanmasıdır! Gerçekten iyi bir yol çünkü dikkat çekmiyor. Evet, tam okuduğunuz gibi, yanaklarınızı aynı anda mıncıklayın. Bekleyin, denemeden hemen alay etmeyin. Ne kadar etkili olduğunu görmek için şunu deneyin. birisinden sandalyeye oturmasını ve yanaklarını mıncıklamasını isteyin. Bunun üzerine hemen gülüp “tamam, şimdi ne olacak” demeyecek bir kişiyle bile karşılaşmadım.

4. Adım

Gülümsemeyi öğrenin. İnsanlar genellikle kocaman gülücükler attıkları fotoğraflarından hoşlanmazlar. Çok büyük gülücükler genelde ağızlardaki sakızları ortaya çıkartır ve gözlerinizin kısılmasına neden olur.

5. Adım

Asla direkt olarak merceğe bakmayın. Her zaman merceğin biraz üstüne doğru bakın.

2. Walputer

Walputer Forum Okuru

sağolun yararlı yazı olmuş

İşte Fotojenik Olmak İçin Adım Adım Yapmanız Gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erkekler için 20 adımda çapkın flörtçü olmak

erkekler için 20 adımda çapkın flörtçü olmak

çapkın olmak cool erkek olmak popüler erkek cool olmanın yolları popüler 20 adımda profesyonel flörtcü ol!.. Kadınlarla ilişkilerinizde utangaç mısınız? Şimdi sizi hipnoza alıp, ruhunuzdan sizi playboya dönüşmekten alıkoyan tüm gereksiz duyguları çözüyoruz ve özgür kalıyorsunuz. Aramıza hoşgeldin playboy! "Merhaba. Ben origami sanatını çok severim. Siz de sever misiniz? Bakın bir kuş...
  2. evde mutlu olmak için yapmanız gerekenler

evde mutlu olmak için yapmanız gerekenler

Şehir hayatının stresi, iş yaşamınındaki ve kişisel yaşamımızdaki sorumluluklar, trafikte yaşadığımız yoğunluk, yorucu ve stresli bir gün geçirmemize neden olur. Evimiz huzuru bulmak için bir sığınaktır. Dışarı yaşamımızda hayatımıza müdahale edemediğimiz şeylere evimizde edebilir, sağlıklı, mutlu rahat bir ortam yaratabiliriz. Evde huzurlu olmak icin kendimize ait bir odamızın olması şart...
  3. Fotojenik Olmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler Burada

Fotojenik Olmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler Burada

fotojenik olmak için fotojenik olmanın püf noktaları En yakın arkadaşımızın düğün resimleri elimize geçtiğinde kendi pozlarımızı beğenmeyebilir, üzülürüz melekler. Sebebini de fotojenik olmamamıza bağlarız . Kimimiz de bize göre nasıl resim çektirirse çektirirsin hep güzel çıkar, çünkü fotojeniktir. Eğer siz de fotoğraflarda güzel çıkmıyorum diyenlerdenseniz aşağıda ki makaleyi bir okuyun...
  4. Makyaj Yapmayı Bilmeyenlere Adım Adım Makyaj Yapımı

Makyaj Yapmayı Bilmeyenlere Adım Adım Makyaj Yapımı

adım adım makyaj nasıl yapılır makyaj nasıl yapılır makyaj yapımı Sevgili melekler, eğer daha önce hiç makyaj yapmadıysanız ya da yeterinde bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz bu konu tam size göre. Bu yazımızda adım adım makyaj nasıl yapılır, makyaj malzemeleri hangi sırayla nasıl kullanılır sizlere anlatmaya çalışacağız :) 1.Cildinizi iyice nemlendirmekle başlayın, sonra...
  5. Bilgisayarınızın Kullanıcı Adını Unutursanız Yapmanız Gerekenler

Bilgisayarınızın Kullanıcı Adını Unutursanız Yapmanız Gerekenler

Bu konu; bilgisayarın kullanıcı adını unutursanız hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, eğer bilgisayarınızın işyerinizde ya da okulda başkaları tarafından karıştırılmasını istemiyorsanız doğal olarak bir kullanıcı adı ve bir şifre oluşturursunuz. Peki ya dalgınlığa düşüp te kullanıcı adını unutursanız ne olacak ? Başkaları dahil siz bile bilgisayarınızı açamazsanız ? Kabus gibi...

Sayfayı Paylaş