gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İşte Gebelik Hesaplama Yöntemi

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Gebelik Hesaplama Formülü Gebelik Hesaplama Yöntemi
    Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda gebelik hesaplama yöntemi hakkında sizlerle ve gebelik hakkında bilgi edinmek isteyen tüm hanımlara bilgiler aktarıyoruz.

Gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama için otomatik hesaplayıcıları kullanabilirsiniz. Ancak başka bir yöntem de var. Son adet tarihine 7 gün ekle, 3 ay çıkart. Negele yöntemi adı verilen bu sistemde son adet tarihine 7 gün eklenir ve 3 ay geriye gidilir.
    Gebelik hesaplamayı bir örnekle açıklayacak olursak son adet kanamasının ilk günü 7 Ağustoz olan bir anne adayını ele alalım.7 ağustoza 7 gün eklenir,14 ağustoz elde edilir.Ardından 14 ağustozdan 3 ay çıkarılır,14 mayıs elde edilir.Son adet tarihi 7 ağustoz ise beklenen doğum tarihi 14 mayıstır.

2. ECE ÖĞRETMEN

ECE ÖĞRETMEN Eğitim ve Öğretim Editörü Üye

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    bu test nasıl hesa

İşte Gebelik Hesaplama Yöntemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Haftalık Gebelik Hesaplama

Haftalık Gebelik Hesaplama

Haftalık Gebelik Hesaplama - Selam kızlar hafta hafta gebelik hesaplama konusunda bana bilgi vermenizi rica ediyorum.
  2. Gebelik Hesaplama Formülü

Gebelik Hesaplama Formülü

Gebelik Hesaplama Formülü yöntemi hakkında bilgiler verirseniz çok sevinirim sizi takip ediyorum ve bu ilk ricam:)
  3. Çin Takvimi Yaş Hesaplama Yöntemi

Çin Takvimi Yaş Hesaplama Yöntemi

çin takvimi yaş hesaplama çin takvimi yaş hesaplama tablosu Sevgili melekler, bebek cinsiyeti belirlemek için kullanılan ve hayli ilgi gören Çin takvimi bildiğiniz gibi hayvan yıllarından oluşuyor. Bu ilginç takvime göre bizim bildiğimiz yaşlarımız da doğru değil. Eğer siz de Çin takvimi yaş hesaplama nasıl oluyor merak ediyorsanız, aşağıda ki açıklamamızı okuyabilir ve vereceğimiz linkten...
  4. Kaç aylık hamileyim gebelik hesaplama

Kaç aylık hamileyim gebelik hesaplama

kaç aylık hamileyim,gebelik haftasına göre kaç aylık hamileyim,hamilelik haftasına göre kaç aylık hamileyim,hamilelik ayı hesaplama,gebelik ayı hesaplama hakkında bilgiler sayfamıza sık yöneltilen sorulardan biride gebelik haftama göre kaç aylık hamileyim?gebelik haftanıza göre ,kaç aylık gebe olduğunuzu aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz Hamile bayanların çoğu gebelik haftasını...
  5. Tahmini doğum tarihi hesaplama yöntemi

Tahmini doğum tarihi hesaplama yöntemi

doğum traihi nasıl hesaplanır,doğum tarihi hesaplama yöntemleri,tahmini doğum haftası hesaplama,bebeğin doğum tarihini hesaplama hakkında bilgiler Doğum süreci; öncesiyle, o an ile ve sonrasıyla annenin adeta insanlığın ötesine geçtiği, babanın heyecanlı bekleyişini gerçekleştirdiği ve potansiyel dayı, hala, teyze gibi adayların da heyecanla takip ettiği evre. Bu dönemlerde yeni bir bireyin...

Sayfayı Paylaş