gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

İşte italya'yı Sarsan AFiş

Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

İTALYA'YI SARSAN AFİŞ! [​IMG] MUHAFAZAKÂRLAR, TECAVÜZ KURBANLARIYLA İLGİLİ KAMPANYADA KULLANILAN AFİŞİN ‘HIRİSTİYANLIĞA KÜFÜR’ OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ. İTALYA’DA İSA’YI ÇAĞRIŞTIRAN TECAVÜZ AFİŞİ TARTIŞILIYOR.

İtalya’da kadın hakları savunucusu bir sivil toplum kuruluşunun tecavüz kurbanı kadınları tecavüz olaylarını açıklamaya ve saldırganları teşhir etmeye yüreklendirmek için hazırladığı bir afiş muhafazakar politikacıların tepkisini çekti.

25 Kasım’daki “Uluslararası Kadına Şiddetin Yok Edilmesi Günü” nedeniyle çeşitli kentlerde panolara asılan afişi “Kadın Tecavüz İmdat Hattı” adlı kuruluş hazırlattı. Afişte, göğüs ve bacaklarının büyük bölümü çıplak olan bir kadın figürü sırt üstü yatarken görülüyor.
    Afişte ayrıca “Erkeklerin işlediği günahların kefaretini kim ödüyor? Cinsel tacize uğrayan kadınların yalnızca yüzde 4’ü saldırganları şikayet ediyor” ifadeleri yer alıyor.
    Politikacılar, bu pozun çarmıha gerilmiş Hz. İsa görüntüsüne benzediğini iddia etti.

Sağcı Ulusal Birlik Partisi’nin Milano Belediye Meclisi üyesi Maurizio Cadeo, söz konusu afişlerin Hıristiyanlığa küfür olduğunu ileri sürerek kentte asılan 500 afişi yok etmek için elinden gelen her şeyi yapacağını ilan etti.

Kadın hakları savunucusu kuruluşun Başkanı Stefania Bartochetti de, “Bir Katolik olarak afişte saldırgan veya rencide edici herhangi bir şey göremiyorum. Güçlü bir fotoğraf seçtik çünkü kadınların konuşmasını istiyoruz” dedi.

İşte italya'yı Sarsan AFiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sarimsak

sarimsak

Sarımsak 1000 yılı aşkın bir süredir adeta ilaç niyetine tüketilmektedir. Milattan 1500 yıl önce, Mısırlı bir doktorun, 22 sarımsak reçetesi vardı. Başağrıları, boğaz ağrıları ve halsizlik gibi rahatsızlıkların tedavisinde sarımsak öneriliyordu. Mısır'daki en büyük piramiti inşa eden işçilerin güç kazanmak için bol bol sarımsak yedikleri söylenir. YARARLARI Kan pıhtılaşmasını önler. Kansere...
  2. Afiş

Afiş

Her türlü afiş, gizli tutulan sırların açığa çıkmasına ve bundan dolayı sıkıntıya girmeye delalet eder.Rüyada afiş yapıştıran kişi, başkasının emeğinden pay alır. Her türlü afiş, gizli tutulan sırların açığa çıkmasına ve bundan dolayı sıkıntıya girmeye delalet eder
  3. sarımsak

sarımsak

Temmuz-Agustos aylari arasinda beyaz veya pembemsi renkli çiçekler açan, 20-100 cm boylarinda çok yillik otsu bir bitki. Sarımsak diye de tâbir edilir. Vatani Orta Asya’dir. Toprak altinda büyükçe bir sogani bulunur. Yapraklari uzun, yassi, bugday yapragi gibidir. Çiçekler, küre seklinde olup, bir semsiyeyi andiran dallar ucunda toplanir. Meyveleri siyah renkli tohumlar tasiyan bir kapsüldür....
  4. işte mucizenin adı sarımsak ve limon

işte mucizenin adı sarımsak ve limon

limon sarımsak iksiri limon sarımsak mucizesi ve mucizesi sarımsaklı Limon ve sarımsak başlıbaşına iksir .Limon suyu ve sarımsak mucizesini öğrenmek istermisiniz? 2 litre limon suyu,40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı Kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoza karıştırılıp doldurunuz. Sarımsak yıkanmadan ve ezilerek limon suyunun içine koyulacak,kavanozun...
  5. İşte Yeni Trendlerden Biri Daha Sarı Kaş Trendi...

İşte Yeni Trendlerden Biri Daha Sarı Kaş Trendi...

Sarı Kaş Trendi Sarı Kaş Modası Siz sarı kaş severmisiniz bilmem ama ben pek hoşlanmadım yani benim kaşlarımın rengi gayet iyi sarı yapmaya niyetim yok...Büyük bir kesim sarı kaş modasını tutmuş bazı ünlüler bile sarı kaş trendine kendilerini kaptırmışlar.... Söz konusu makyaj olduğunda sarı kaşlar gittikçe daha popüler bir hale geliyor ve bu güçlü, kalın koyu renkli kaşlar daha çok...

Sayfayı Paylaş