gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İşte Kadir Suresinin Sırları Hakkında Bilgiler

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kadir Suresinin Sırları Nelerdir
    Kadir Suresinin Sırları Hakkında Bilgi

Daha önce Kadir Suresinin anlamını sizlerle paylaşmıştık melekler. Bu konumuzda da Kadir suresinin sırları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Kadir suresinin sırları hakkında bilgi vermek istiyoruz sizlere...

Kadir Suresi, 5 ayetten oluşur ve Mekke’de nazil olmuştur. Kadir Suresinin sırları şunlardır:

Bir kimse abdest aldıktan sonra 3 kere Kadir Süresini okursa kıyamet günü peygamberlerle beraber haşr olur.

Kadir Süresini 10 kere okuyan kimsenin bin günahı bağışlanır.

Sabah ve akşam namazlarından sonra 3 kere okuyan kimse şeytan şerrinden emin olur, cümle sıkıntılardan kurtulur.

Kadir Süresini hergün 100 kere okuyan kimsenin kalbine Cenabı Hak İsmi A’zamını ilham eder.

Cuma gecesi 100 kere okuyan kimse, Peygamber Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimiz i rüyasında görür.

İşte Kadir Suresinin Sırları Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fatır Suresinin Fazileti Hakkında Bilgi İstiyorum

Fatır Suresinin Fazileti Hakkında Bilgi İstiyorum

Selamünaleyküm , ben fatır suresinin faziletleri önemi hakkında bilgi rica ediyorum sizden
  2. Kadir Suresinin Fazileti Kadir Suresinin Tefsiri hakkında bilgiler

Kadir Suresinin Fazileti Kadir Suresinin Tefsiri hakkında bilgiler

Kadir Suresinin Fazileti Nedir Kadir Suresinin Tefsiri Kadir Gecesinin anlam ve önemi hakkında az önce sizlere bilgiler aktarmıştık. Şimdi de Kadir Suresi fazileti hakkında bilgi edinmek isteyen tüm arkadaşlarımız için, Kadir Suresi Tesfiri hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'lerim. İnna enzelnahü fiy leyletil kadr.Ve ma edrake,ma leyletül kadr.Leyletül kadri hayrun min elfi...
  3. bakara suresinin özelliği hakkında bilgi

bakara suresinin özelliği hakkında bilgi

Bakar asuresinin özelliği nedir, araştırıyorum ama tam olarak bulamadım bana bakar asuresinin özelliği nedir yazabilirmisiniz, sağolun şimdiden :)
  4. Fil Suresinde Bahsedilen Fil Olayı Hakkında Bilgiler

Fil Suresinde Bahsedilen Fil Olayı Hakkında Bilgiler

Hz. Muhammed'in (s.a.v) Fil Olayı Peygamber Efendimizin Fil Olayı Hakkında Bilgi Sevgili melekler, bu sayfamızda sizlere Kur'an-ı Kerim 'in 105. suresi olan Fil Suresinde de bahsedilen Fil Olayı hakkında ayrıntılı bilgiler vermek istiyoruz... İslam inanışlarına göre eskiden arapların takvimin başı olarak kulllandıkları “Fil Olayı” Hz. Muhammed (s.a.v)Efendimizin doğumundan...
  5. Maide suresinin faziletleri hakkında bilgi verirmisiniz

Maide suresinin faziletleri hakkında bilgi verirmisiniz

Selamün Aleyküm arkadaşlar, bana lütfen mMaide suresinin anlamı ve faziletleri hakkında bilgi verebilimisiniz, çok minnetkar olurum..

Sayfayı Paylaş