gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

İşte Mona Lisa 'nın Torunları

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

monolisa, resimleri, torunları, resimleri, hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz
    Mona Lisa’nın güzel torunları meleklerim .
    Nasılda benziyorlar değil mi?

İtalya Toscana düklüğünün iki prensesi Irina ve Natalia Strozzi Mona Lisa’ya modellik yapan Lisa Gherardini’ninn 15. kuşaktan torunları... Kendilerine “Modern Mona Lisa’larız biz” diyorlar.

Irina ve Natalia Strozzi, aynı pozu verdikleri Mona Lisa’ya benzerlikleriyle dikkat çekiyorlar.

Dünyanın en çok tartışılan ve konuşulan tablolarından Mona Lisa’ya modellik yapan Lisa Gherardini del Giocondo’nun torunları Fransız Paris Match dergisine konuştu. İtalya Toscana düklüğünün iki prensesi Irina ve Natalia Strozzi kardeşler, Lisa Gherardini’nin 15. kuşaktan torunları... İtalyan soy bilimci Domenico Savini geçtiğimiz yıllarda Mona Lisa’nın gerçek kimliğini tespit ederek Strozzi ailesine ulaşmıştı. İki güzel kız kardeş şimdi Gherardini’nin mirasını gururla taşıyor.
    15 jenerasyon onları ayırsa da iki kardeşin de Mona Lisa’ya benzerliği açık açık görülüyor. Natalia (34) “Onun gözlerini almışım ama gülüşüne sahip değilim. Irina ve ben modern Mona Lisa’larız. Ailemiz yaklaşık 1000 yıldır Toscana’da” diyor. Profesyonel bir dansçı olan Natalia, “5 yaşımdan bu yana dansla yaşıyorum. Ünlü dansçı Rudolf Nureyev aile dostumuzdu. Bana çok şey öğretti” diye ekliyor. Ayrıca 5 dil konuşan Natalia’nın kardeşi Irina (29) da onun gibi başarılarıyla göz dolduruyor. Tam 7 dil konuşan Irina hem ekonomide uzman hem de profesyonel bir piyanist.
    Arkeologlar moral bozuyor
    Lisa Gherardini’nin gerçekten Mona Lisa’daki kadın olup olmadığını anlamak için mezarını inceleyen arkeologlar ise kız kardeşlerin moralini bozuyor. Prensesler, “Onu rahat bırakın. Huzur içerisinde uyusun” diyor. Dünyaca ünlü tabloyu Francesco del Giocondo adlı tüccarın, genç eşi Lisa için Leonardo da Vinci’ye yaptırdığı düşünülüyor. Gherardini 1542 yılında yaşamını yitirmişti.

Arzu 18 bunu beğendi.
  2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    oha ama benziyor sağdaki

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
İşte Mona Lisa 'nın Torunları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sıkılan mona lisa

sıkılan mona lisa

mona lisa otur otur sıkılır demi ya sıkılırsa ne yapar acaba? :hhh::hhh:
  2. Lisan

Lisan

Bakınız; Dil, Dilbilgisi.Rüyada anlamadigi bir dille konustugunu gören, yabanci bir ülkede yalniz basina kalir. Veya yabanci kimselerle birlikte bir seyahate çikar. Baska bir yabanci memlekette olup kendi dilinden anlayan kimselerin olmadigini ve bu yüzden derdini anlatamadigini görmek, çaresi olmayan bir hastaliga yakalanacagina, doktorlarin kendisine gerekli ilaci veremedikleri için...
  3. Mona Lisa hakkında bilinmeyen 10  gerçek

Mona Lisa hakkında bilinmeyen 10 gerçek

1. Mona Lisa’yı Fransızlar “La Joconde”, İtalyanlar ise “La Gioconda” olarak biliyor yani “Madonna Lisa”nın kısaltması. Bu da “Leydim Lisa” dernek. 2. Mona Lisa’nın gerçekte kim olduğu hâlâ bir sır. Ancak tarihçiler onu Floransalı bir işadamı olan Francesco del Giocondo’nun eşi Lisa del Giocondo olduğuna inanıyor. 3. Diğer teoriler ise, Da Vinci’nin annesi, Meryem Ana, hayat kadım ve hatta Da...
  4. İşte Pargalı 'nın İdam Sahnesi !

İşte Pargalı 'nın İdam Sahnesi !

Bu konu; İşte Pargalı 'nın İdam Sahnesi haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl adım adım muhteşem sona doğru ilerliyor. İzleyicinin büyük bir merakla beklediği Pargalı İbrahim Paşa 'nın idam sahnesinin ilk görüntüleri de yayınlandı. İftara çağırdığı Pargalı 'yı sarayında kalmaya ikna eden Kanuni, Pargalı 'yı gece uyurken cellatlarına yağlı kementle...
  5. şiddet gören mona lisa

şiddet gören mona lisa

son günlerde kadına şiddet olayını kamouyana duyurmak için çeşitli çalışmalar yapıldı.son olarak bir ressam dayak yiyen monalisa resmetmiş.haberin detayını aşağıda okuyalım. Mersin'de Ramazan Kocakaya ve Neşat Ceylan, kadına şiddete dikkat çekmek için Mona Lisa tablosunu canlı model kullanarak canlandırdı. Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde ressamlar Ramazan Kocakaya ve Neşat Ceylan...

Sayfayı Paylaş