gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İşte Ünlülerin Matematik İle İlgili Sözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

matematik ile ilgili sözler matematik ile ilgili sözler atatürk

Sevgili melekler, daha önce paylaştığımız komik matematik sözleri konusunun ardından şimdi de matematik ile ilgili sözler ile karşınızdayız. Atatürk başta olmak üzere pek çok ünlü ismin matematik hakkında ki sözleri şöyle;

Dünyadaki en mâsum uğraş matematiktir.
    G. H. HARDY

Matematiği kullanmayan bilimler, ele aldıkları konularda ancak dış yapıyı inceleyebilirler; çünkü matematikle dile getirdikleri, ancak birtakım bağıntılardır; bu bağıntılar ise özle ilgili unsurlar arasında değil, dış görünüşle ilgili noktalar arasında olabileceğinden, bir varlığın özünü, onun aslında ne olduğunu bize vermekten acizdirler. O halde matematik, tabiat bilimleri, tarih gibi kişiliğin içlerine nüfuz edip, onu derin bir sezgi ile kavrayabilen bir disiplinin önünde çok aşağı niteliktedirler.
    M. Kemal Atatürk

"İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini, payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür."
    TOLSTOY

"Başka her şey de olduğu gibi matematiksel bir teori için de öyledir;güzellik algılanabilir fakat açıklanamaz."
    Cayley, Arthur

"Gerçeği aramak onu elde etmekten daha kıymetlidir."
    Einstein, Albert (1879-1955)

"Hayat sadece iki şey için güzel;matematiği keşfetme ve öğretme"
    Simeon Poisson

Sık sık "matematik, teoremleri ispatlamaktan ibarettir" sözünü işitiriz.Bir yazarın temel işi cümle yazmak değil midir?
    Rota, Gian-carlo

"Aptalların sorup akılı insanların cevap veremediği pek çok soru vardır."
    Polya, George (1887, 1985)

"Akıllarımız sınırlı, fakat bu sınırlılığın şartları içersinde sonsuz olasılıklarla çevrilmişiz. İşte hayatın gayesi bu sonsuzluktan kavrayabildiğimiz kadar çok şey kavramak."
    Whitehead, Alfred North (1861 - 1947)

İşte Ünlülerin Matematik İle İlgili Sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. matematik ile ilgili bilmeceler

matematik ile ilgili bilmeceler

matematikle ilgili bulmacalar matematik ile ilgili bilmeceler matematik ile resimler matematikle bilmeceler bulmacalar matematik ile ilgili bilmeceler konusunda bir kaç örnek vererek yardımcı olur musunuz ? Teşekkürler.
  2. Matematik İle İlgili Komik Sözler istiyorum

Matematik İle İlgili Komik Sözler istiyorum

Matematik İle İlgili Komik Sözler yazar mısınız? Ama mümkünse hem yeni olsun hemde oldukça komik olsun bu sözler :)
  3. Matematik İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Matematik İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Matematik İle İlgili Özlü Sözler lazım bana ve bunun için size yazıyorum lütfen bu konuda yardımcı olun ve benimle bu sayfadan Matematik İle İlgili Özlü Sözler paylaşın arkadaşlar.
  4. Matematikle İlgili Komik ve Anlamlı Sözler

Matematikle İlgili Komik ve Anlamlı Sözler

matematikle ilgili sözler matematikle ilgili komik sözler Okul yıllarında en sevilmeyen ders diye kime sorsanız hepsi aynı şeyi söyler melekler, matematik :) Oysa şahsen matematik en sevdiğim derstir. Tabi ki istisnalar kaideyi bozmaz ve sevilmeyen ders matematikle ilgili geyikler de bitmez :D:D Biz bu yazımızda kimisi komik kimisi çok anlamlı ve düşündürücü matematikle ilgili sözler...
  5. Eğitimle İlgili Ünlü Sözleri

Eğitimle İlgili Ünlü Sözleri

eğitim sözleri, eğitim ile ilgili sözler, Atatürkün eğitim sözleri Eğitim ile ilgili ünlülerin söylemiş olduğu birbirinden anlamlı ve değerli sözleri sizler için paylaşıyoruz. Bir toplumun her açıdan ilermesinin yolu aldığı eğitimden geçer. Bunun içindir ki eğitim küçük yaşlardan itibaren her bireye aşılanmalı ve aydınlık bir toplum için buna dikkat edilmelidir. Yeter derecede eğitime...

Sayfayı Paylaş