işten çıkarıldım kaç ay süreyle sağlık hizmetinden faydalanabilirim.

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında koray tarafından paylaşıldı.

1. koray

koray Kayıtsız Kullanıcılar

işten çıkarıldıktan sonra kaç ay sigortadan yararlanabilirim
    13.07.2009 giriş tarihim çıkış tarihim ise 19.04.2011 bu süre içinde sürekli çalıştım

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Merhabalar,

İşten çıkarılma durumlarında Sgk nın yaptığı değişiklik şu şekilde yürürlüğe girmiştir.

Eğer çalıştığınız son işyerinde 90 gün süre ile sigortalı olmuş iseniz,

99 GÜN YARARLANIRSINIZ.

Eğer çalışılan işyerinde 90 günden az bir hizmet söz konusu ise,

İşten çıkış tarihinden itibaren 10 Gün yararlanabilirsiniz.

Kolaylıklar dileriz.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

02/12 tarihinde işten çıktım.. bundan sonra kaç ay daha bu hizmetten faydalanabilirim.tşk ederim

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Selamlar değerli misafirimiz,

Daha önceden bu işyerinde 30 gün sigortalılığınız var ise 99 gün yararlanabilirsiniz.

işten çıkarıldım kaç ay süreyle sağlık hizmetinden faydalanabilirim. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. bebeğimi kaç ay daha emzirmeliyim

ne zamana kadar emzirmeliyim kaç yaşına kadar emzirmeliyim ne bebeğimi kaç yaşına bebeğimi [SIZE=2][COLOR=#3c92ab]Anne, mümkün olduğu kadar, ya da istediği kadar uzun süre bebeğini emzirmelidir. Ancak anne sütü altıncı ayda doğum ağırlığının 2 katı olmuş bebeğe yetmez. Genellikle anne (bazı istisnalar dışında), ancak altıncı aya...
  2. İşsizim ve hiçbir yerden gelirim yok. Yasa çıktığında sağlık hizmetinden yararlanabil

İşsizim ve hiçbir yerden gelirim yok. Yasa çıktığında sağlık hizmetinden yararlanabilecek miyim? Yeni düzenleme ile aile içinde kişi başı geliri asgari ücretin üçte birinden az olması nedeniyle genel sağlık sigortası primini ödeme gücü olmayan vatandaşlarımızın primleri Devlet tarafından karşılanmak suretiyle sağlık hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır.
  3. Bugün işsiz kalan bir sigortalı 6 ay süreyle ücretsiz tedavi olabiliyordu....

ssk 6 ay sigortalı tedavi süresi işsizlik sigortası tedavi ssk süresi kullanım Bugün işsiz kalan bir sigortalı 6 ay süreyle ücretsiz tedavi olabiliyordu. Şimdi bu hak ellerinden mi alınıyor? Genel sağlık sigortasının yaşama geçirilmesi ile hiçbir birey genel sağlık sigortası kapsamından çıkamayacaklardır. Sadece başka bir kapsamda genel sağlık sigortalısı olacaklardır. Prim ödeme gücü...
  4. Emekli Bağ-Kur’luların maaşlarından 10 yıl süreyle % 10 oranında genel sağlık

bağkur sağlık kesintisi Emekli Bağ-Kur’luların maaşlarından 10 yıl süreyle % 10 oranında genel sağlık sigortası primi mi kesilecek? 1986 yılından bu yana kendi nam ve hesabına çalışan sigortalılardan, aktif sigortalılık döneminde 10 yıldan daha az süreyle sağlık sigortası primi ödeyerek emekli olanların, sağlık sigortası primi ödeme süresini 10 yıla tamamlayacak şekilde aylıklarından % 10...
  5. İşten ayrılana sağlık hizmeti kaç gün verilir

işten çıkan ne kadar sağlıktan yararlanır işten ayrıldıktan sonra sağlık hizmetinden yararlanma süresi çıkınca kaç ay sağlıktan yararlanılır ayrildiktan sonra kaç ay ssk dan yararlanirim çıktıktan sağlık sigortasından ne zamana kadar yararlanabilirim 2011 [SIZE=4][COLOR=blue][B]Arkadaşlar bu konuda eminim benim gibi aklınıza takılan şeyler var. Bende bunu soru cevap şeklinde ekledim buraya ....

Sayfayı Paylaş