gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

İşten isteğimle ayrıldım ihbar tazminatı alabilir miyim?

Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

işten ayrıldım ihbar tazminatı alabilirmiyim,işten kendi isteğiyle ayrılan işçi ihbar tazminatı alabilir mi,işten kendim ayrıldım ihbar tazminatım yanmış mıdır,ihbar tazminatı alabilmek için hangi koşullar gerekir,
    işçi111.jpg

İş sözleşmelerinin feshinden önce bildirim süresine bağlı kalınarak diğer tarafa yazılı bildirimde bulunulması esastır. İşten ayrılmak (istifa) isteyen işçi, sağlık nedenleri, iyi niyet ve ahlak kurallarına aykırılık veya işin durması benzeri nedenler dışındaki işten ayrılmalarda işverenine bildirim süresini dikkate alarak yazılı bildirimde bulunmakla yükümlüdür. İşçinin kendi isteğiyle işten (istifa) ayrılması durumunda, ayrılmanın nedeni önem taşımaksızın herhangi bir ihbar tazminatı hakkı oluşmamakta, böylesi bir talepte bulunamamaktadır. İşten ayrılmanın yukarıda sayılan nedenler dışında bir gerekçeye dayanması ve işçinin bildirim süresine uymaksızın işi bırakması halinde, işverenin talep etmesine bağlı olarak işi bildirim süresine uymadan bırakan işçi ihbar tazminatı ödemek durumunda kalacaktır.

BEYZA21 bunu beğendi.
İşten isteğimle ayrıldım ihbar tazminatı alabilir miyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ihbar

ihbar

Bir şeyi haber veren muhbiri görmek, fırsatçı ve alçak kimseye; Kendinin bir hususu haber verdiğini görmek, haber doğru ise hayra, yanlış ve yalan ise şerre delalet eder.
  2. Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplanması

Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplanması

tazminat hesaplama ihbar tazminatı nasıl hesaplanır kıdem tazminatı nasıl hesaplanır tazminat hesaplaması Dileyen arkadaşlarımız aşağıdaki linke tıklayarak, kıdem ve ihbar tazminatlarını kendileri yapabilirler... Dileyen arkadaşlarım yardım isteyebilirler KIDEM VE İHBARI HESAPLA
  3. Evlenme nedeni ile işinizden ayrılırsanız Kıdem Tazminatı alabilirsiniz.

Evlenme nedeni ile işinizden ayrılırsanız Kıdem Tazminatı alabilirsiniz.

ssk evlilik tazminatı ssk evlilik tazminatı hesaplama nasıl alınır 2011 hesaplama 2011 İşyerince ödenen Kıdem tazminatı, 1475 sayılı kanunda gösterilen fesih hallerinde en az bir yıllık çalışması olan işçiye veya işçinin vefat etmesi halinde de bu işçinin hak sahiplerine işveren tarafından ödenmesi gereken paradır. Bir işyerinde çalışan işçilerin işten ayrılmaları durumunda hangi hallerde...
  4. İhbar tazminatı hakkı nedir, hangi hallerde ödenmektedir?

İhbar tazminatı hakkı nedir, hangi hallerde ödenmektedir?

ihbar tazminatı nedir,ihbar tazminatı hakkı nedir,ihbar tazminatı nasıl hesaplanır,ihbar tazminatı hangi koşullarda ödenir,ihbar tazminatımı almak istiyorum neler yapmalıyım, İhbar tazimatı nedir? Süresi bеlirli olmayan ѕürekli hizmet akitlеrinin İş Kаnununun 13. mаddesinde belirtilen esаslаrа uуulmadan sonа еrdirilmеsi hаlinde işi terkeden іşçі yа da işçinin işine ѕon veren іşveren aуnı...
  5. Kıdem ve İhbar Tazminatından Vergi ve Prim Kesilir mi ?

Kıdem ve İhbar Tazminatından Vergi ve Prim Kesilir mi ?

kıdem tazminatından kesinti yapılabilir mi,kıdem tazminatından yapılacak kesintiler,kıdem tazminatında yapılacak kesintiler hakkında bilgiler Kıdem tazminatından sadece binde 7,59 oranında damga vergisi kesilir. Bunun dışında kıdem tazminatından herhangi bir vergi veya prim kesintisi yapılmaz. İhbar tazminatından ise yüzde 15 gelir vergisi ve binde 7,59 oranında damga vergisi kesintileri...

Sayfayı Paylaş