gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İsteyenler için Zaman İle İlgili Deyimler ve Anlamları

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Zaman İle İlgili Deyimler ve Anlamları Zaman İle İlgili Deyimler Nelerdir

Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere ve bizden zaman ile ilgili deyimler isteyen tüm misafirlerimize, zamanla ilgili deyimler ve anlamları hakkında güzel örnekler sunuyoruz. İşte size en güzel zaman sözleri arkadaşlarım diyor ve sizleri konumuz ile başbaşa bırakıyoruz.

-Neden sonra: Bir süre geçince, her şey olup bittikten sonra, çok zaman sonra.

-Ne güne duruyor: Şimdi yapmazsa, ne zaman yapacak anlamında kullanılır.

-Gel zaman git zaman: Aradan epeyce bir zaman geçtikten sonra.

-Su gibi akmak: 1. Zamanın çok hızlı geçip gitmesi.

-Zaman öldürmek: Dilenerek ya da sohbet ederek vakit geçirmek, hiç iş yapmamak.

-Vakitli vakitsiz: Canı istediği zaman, gelişi güzel zamanlarda.

-Vaktini almak (yemek) Uzunca bir süre uğraştırmak, gereğinden fazla zaman harcanmış olmak.

-Vaktini öldürmek: İş yapmadan, boşuna zaman geçirmek.

-Gel zaman git zaman: Aradan uzun bir zaman geçtikten sonra.

İsteyenler için Zaman İle İlgili Deyimler ve Anlamları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dil ile ilgili atasözleri ve anlamları

dil ile ilgili atasözleri ve anlamları

dil ile ilgili atasözleri ve anlamları dil ile ilgili atasözleri ve deyimler dille ilgili atasözleri ve deyimler dille ilgili atasözleri ve anlamları dahası burada arkadaşlar. Dilin kemiği yoktur, ağzı torba değil ki büzesin gibi dil ile ilgili atasözleri ve anlamları bir çok çeşidiyle kulağımıza geliyor Melek'lerim. Daha bilmediğimiz dille ilgili atasözleri ve deyimleri o kadar çok ki, biz de...
  2. rüya ile ilgili deyimler ve atasözleri

rüya ile ilgili deyimler ve atasözleri

arkadaşalr bana rüya ile ilgili deyimler ve atasözleri lazım. şimdiden tşk ederim
  3. Güneş ile ilgili atasözü ve deyimler

Güneş ile ilgili atasözü ve deyimler

Güneş ile ilgili atasözü ve deyimler arıyorum ben bu konuda sizden de yardım bekliyorum hanımlar
  4. Zaman İle İlgili Deyimler arıyorum ben

Zaman İle İlgili Deyimler arıyorum ben

Bu günlerde ablama hep zaman ver zamana ihtiyacın var gibi cümleler kuruyorum ve birden aklıma ona Zaman İle İlgili Deyimler söylemek geldi çünkü gerçekten de zaman herşeyin ilacı atalarımızda bir çok sözlerinde bunu belirtmiş. Uzun lafın kısası kızlar, sizden Zaman İle İlgili Deyimler yazmanızı rica ediyorum.
  5. dostluk ile ilgili deyimler ve anlamlarını açıklarmısnız

dostluk ile ilgili deyimler ve anlamlarını açıklarmısnız

Bana dostlukla ilgili deyimler ve anlamları gerekiyor sevgili arkadaşlarım. Dosluğu pekiştirecek deyimler ve anlamlarını bana gönderin ya ne olur canımsınız hadi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş