gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

istihare Duası türkçe okunabilir mi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

istihare Duası türkçe okunabilir mi ? Arkadaşlar dini bilgileri olan bayanlar sizden bu konuda bilgi istiyorum acaba istihare Duası türkçe okunabilir mi

2. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    arapca okumasini bilmiyorsan türkce yazanini okuyabilirsin yada bilen biri de senin yerine istihareye yatabilir

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba, istihare namazını aslında özü haricinde belli bir kalıba sokmamak gerekir. Çünkü bu namaz bir duadır. İçinden nasıl geliyorsa, samimi bir şekilde yapmak en güzeli ve efdalidir. Arapçasını okumak da efdaldir, gönülden, kendi dilinle dua etmek de öyledir. Her ikisine önem vermekse daha güzel olmalı.

istihare Duası türkçe okunabilir mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. istihare duası!

istihare duası!

11 adım duası istiare duası 11 adım nasıl yapılır onbir istişare İstihare duası bize Buhari 1/155 ‘de naklediliyor. Duanın arapçasını yazının devamında bulabilirsiniz. İstiharenin İslam Hukukundaki hükmü konusunda Hayrettin Karaman’ın kendi sitesinde yayınladığı fetvasını esas aldık : Terim olarak istihare iki rek’at özel (istihare niyetiyle) namaz kıldıktan veya vakit namazını eda ettikten...
  2. Türkçe Hatim Duası

Türkçe Hatim Duası

en güzel hatim duaları türkçe hatim duası türkçe duaları duası Ya Rabbelalemin! Şu anda kapına geldik. Yüce divanına durduk, bütün kötülükleri bir tarafa bıraktık, bizleri yüce huzurundan boş geri çevirme Ya Rabbi ! Okumuş olduğumuz hatm-i şerifi; aşr-ı şerifleri ahsen surette kabul eyle. Ya Rabbi ! Cemi hata ve kusurlardan salim eyle. Ya Rabbi ! hasıl olan sevabı evvela Peygamber (s.a.v.)...
  3. Yemek Duası türkçe kısa

Yemek Duası türkçe kısa

yemek duası türkçe yemek duası arapça Yediğimiz her yemek için Yüca Allah'a şükretmeli, ve o yemekleri yiyemeyenler içinde dua etmeli diyor ve sizlere bu yazımızda kısa yemek duası ve Türkçe manasını sunuyoruz Melek'ler. Allahümmec'al hezedda'am . Sıhhaten lil Ebdan. Ve nüran fil a'yan . Ve kemalen fil iman . Ve ziyadeten fidda'am . Ve muhabbeten beynel ihvan. Allahümme zid vela tengus...
  4. Hatme Duası Türkçe Meali

Hatme Duası Türkçe Meali

Hatme Duası Türkçe Meali var mı acaba sitenizde? Varsa lütfen konu linkini atın yoksa da konusunu açın arkadaşlarım:)
  5. Asr Suresi Duası Türkçe Anlamı

Asr Suresi Duası Türkçe Anlamı

asr suresi nedir,asr suresinin faziletleri,asr suresi ne için okunmalı,arapça asr suresi,türkçe asr suresi hakkında bilgiler Asr Suresi 3 ayettir, Mekke şehrinde indirilmiştir ve Kur’an-ı Kerim’de 30. cüzdedir. Kur’an-ı Kerim insanları sapkınlıktan hidayete, karanlıktan aydınlığa çıkarmak için gönderilmiş ilâhi bir kitaptır. Onun her suresinde insanlar için şifa vardır, nur vardır. Allah’ın...

Sayfayı Paylaş