Istihare Duasi Türkce Okunabilirmi???

»| HeRCai |«

Aktif Üye
Üye
Istihare Duasi Türkce Okunabilirmi???
istihare duasi türkce istihare duasi duası türkçe estağfurullah duası arapça
Merhaba Makbercim,
benim sana bir sorum olacakti.

Canim Istihare duasi Türkce okunabilirmi??

Biliyorum dualari arapca okumak ve anlamak daha sevap, sevapliktan ziyade sart sanirim??

Ama ben istihare duasini türkcede okunur biliyorum?
Tabiki emin degilim, ve tam olarak nasil kilmam lazim istihare namazini canim ?
Bunuda aciklayabilirsen cok sevinirim :)

Simdiden allah razi olsun :):)

Hercaiciğim, istihare namazını aslında özü haricinde belli bir kalıba sokmamak gerekir. Çünkü bu namaz bir duadır. İçinden nasıl geliyorsa, samimi bir şekilde yapmak en güzeli ve efdalidir. Arapçasını okumak da efdaldir, gönülden, kendi dilinle dua etmek de öyledir. Her ikisine önem vermekse daha güzel olmalı diye düşünüyorum.

Allah sizi hayırlara ulaştırsın her daim...

Not: Makberim kusura bakma seni bekleyemedim... Hakkını helal et ilk yorum senden gelmeliydi...

Allah senden de razı olsun canım ne demek, acizene işte...

Dua ederken onun formalitede kalmaması gerekiyor canımcım, duayı özü haricinde belli bir şekle sokarsak sanki onu kısıtlarız gibime geliyor. Dua, Yüce yaratıcla hasb-ı haldir... 3 kere "Ya Rabbi" dediğinde kuluna dönermiş Allah... Bunu bilip bunu hissedip dua edelim...

İstihare namazının kılınışını ben anlatmayayım. :D İşgal ediyorum burayı. :D

münzevi arkadaşıma katılıyorum,önemli olan ne kadar inanarak ve nekadar içten yaptığındır duayı.benim bildiğim kadarıyla 2rekat namaz kılınıyor ve ardından istiare duası okunuyor ki ben netten bulmuştum duayı,baya bi sitede dolaşmıştım yanlış okumamak adına.içinden geldiğince dua etmek en önemlisi ya.kimseyle konuşmadan kıbleye yüzünü dönüp yat dedi danıştıklarım.sonrası dileğine bağlı,biraz da senin yormana bağlı gördüğün rüyayı.yanlış biliyor olabilirim ama ben bu şekilde yatmıştım.yanlışım varsa da kusuruma bakmayın,elbette bilen arkadaşlarımız da yazacaktır bişeyler... :):)

Ikinizede cok tesekkür ederim Meleklerim :kiss:

Münzevicim estagfurullah canim, isgal ediyorum ne demek :)

Ben makber editör oldugu icin onun adini yazarak basladim soruma, yoksa bilen herkes elbette yazabilir :):)

Tsk ederim :)

konudaki arkadaşların sizlerden çok ama çok özür diliyorum bölümümüzde bi sorun vardı konuların hepsi belli olmayan bi sebepten dolayı silinmişti onunla uğraşırken inanın farketmedim.

hercaicim arkadaşlarım zaten sana yardımcı olmuşlar elbet türkçede okuyabilirsin namazını kılıp 7 defa okuduktan sonra kesinlikle konuşmaman şart bunu biliyosundur umarım özelliklede namaz için yeni abdest alman gerekiyor...

tekrar özür diliyorum...

estg canim , sorun oldugunu bilmiyordum...

Insallah düzelmistir....!?

Canim duayi 7 kere pes pesemi okuyacagim, yoksa yedi aksam pes pesemi?

Tskler cevabin icin canim :)

Geri