gebe
  1. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

istihare namazı

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında sedaaa tarafından paylaşıldı.

melekler bir arkadaşım için istihareye yatacağım da fakat arkadaşım rüyaya göre hareet edecek yani aralarında birşey yok fakat çocğun kendisinden hoşlandığını düşünüyor hani tutturdu hayırlıysa zaten hoşalnıyor olacaktır bu iş diye hoşlanıyorsa onu da görürsen diye ben biliyorum hayırlı mı hayırsız mı diye yatılıyor diye ama yine de arkadaşımı kırmamak için sorayım dedim ? bilgisi olan var mı yatmalımıyım ya da bu şekilde ?

2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    öncelikle arkadaşının isteği tuhaf olmuş hoşlanıyosa zaten gelir acılır bunun için istiareya yatmaya ne gerek var ama hayırlımı hayırsızmı olacak benim hayatımda diyosa onun için bakabilirsin benceee yani ileriki yaşamımızda bu kişi bana hayırlı mı olur hayırsızmı onun için yat istersen ben şu kadarını biliyorum benim ninem var da o hep perşembe geceleri yatar cumaya bağlayan gece yani bide gusül abdesti alır artık duaları filanda var sanırım onları yapar yatar bu kadar bilgim cnm

3. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    çok teekkür ederim canım arkadaşımı tanısan bir de isteği tam olmuş dersin çok deli dolu birisidr istediği her zaman değişik olduğundan farklı olur :) ben kırmamak için sorayım dedim bence de olmaz dediği en iyisi öyle yatmak hayırlı hayırsız açsındna yani tekrardan teşekkürler :)

istihare namazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Niyetiniz için İstihare Namazı*

Niyetiniz için İstihare Namazı*

istihare namazı diyanet adetliyken istihare hacet namazı diyanet adetliyken istihareye yatılır mı istihareye yatılırmı İstihare "hayırlı olanı istemek" anlamına gelir. İnsanlar, kendileri için önemli olan bir karar verecekleri veya bir seçim yapacakları zaman, bazan belki eldeki verilerin yetersizliği sebebiyle veya çeşitli sebeplerle dünya ve ahiret baımından kendileri için hangi...
  2. istihare nemazı !!!!

istihare nemazı !!!!

en etkili istihare Öncelikle bilmeyen arkadaşlar için 'istihare' ne demek onu açıklayayım. Bunu açıklamak için Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v)'in sahabesine yaptığı tavsiyeyi sizlere aktarmam yeterli olur heralde. Peygamber Efendimiz (s.a.v) dünyada iken sahabe her türlü işinde ondan akıl alır ve onun verdiği akıl doğrultusunda Rabbin'den yardım arz ederek işine...
  3. istihare rüyası

istihare rüyası

s.a benim kardeşimin bie kız arkadaşı var onunla evlenebilecek mi o kız onun için hayırlı mı diye istihareye yatmış. rüyasında kızı beyaz gelinlik içinde görmüş kendisinde ise kırmızı ceket varmış.ayrıca bide yeşil bi tabak görmüş bunun anlamı nedir. yardımcı olursanız sevinirim
  4. İstihare namazı ve rüyası

İstihare namazı ve rüyası

Merhaba , ilk kez istihare namazımı kıldım ama uykum yoktu Allah'ı tekrarlayarak uyudum ve Halk dilinde karabasan bilimsel dilde uyku felci basıma geldı hıc bır ruya olmadan , uyudugum yerde gozlerım acık ve hareket edemıyordum her Allah dediğimde kalbimin içinde kaynayan sular sel yaratır gibiydi ağırlık çöktü korkmuyorum devam edeyim dedim aynı sekılde cıkamadım en sonunda bağırdım üç dört...
  5. İstiharede görülen renkler ne anlama gelir?

İstiharede görülen renkler ne anlama gelir?

Rüya tabiri yapmıyoruz, inşaallah rüyanız hayırlıdır. Çünkü rüyaların tabiri onu gören kimsenin durumuna göre değişir. Bu nedenle rüya tabiri kitapları yerine, ilim ve amelde güvenilir insanlara sorulmasını ve onlardan tabir alınmasını tavsiye ediyoruz. "Güzel gören güzel düşünür, Güzel düşünen güzel hülyalar görür, Güzel hülyalar gören de hayatından lezzet alır." İslâm'a...

Sayfayı Paylaş