gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İstiklal Marşının Uyak Şeması hakkında acilen bilgi istiyorum sizden

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi ve keyifli günler diliyor ve bir rica da bulunuyorum. Ben sizden acilen İstiklal Marşının Uyak Şeması hakkında bilgi istiyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İstiklal Marşının Uyak Bilgisi
    1. Kıta: -cak sesleri, zengin kafiye.
    2. Kıta: -lâl sesleri, zengin kafiye.
    3. Kıta: -aşa sesleri, zengin kafiye
    4. Kıta: var, -var, boğar sesleri, tunç kafiye.
    5. Kıta: akın, -akın, tunç / zengin kafiye.
    6. Kıta: tanı, -tanı sesleri tunç kafiye.
    7. Kıta: -dâ (-daa) sesleri, zengin kafiye.
    8. Kıta: emeli, -em eli, -emeli, tunç kafiye.
    9. Kıta: -aş sesleri, tam kafiye
    10. Kıta: -lâl sesleri, zengin kafiye

İstiklal Marşının Uyak Şeması hakkında acilen bilgi istiyorum sizden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstiklal Marşı

İstiklal Marşı

İstiklâl Marşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Milli marşıdır. Marşın sözlerini Mehmet Akif ERSOY yazmış, bestesini Zeki ÜNGÖR yapmıştır. Türk Kurtuluş Savaşı'nın en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı, 1921yılında bunun için bir şiir yarışması düzenledi. Yarışmaya 724 şiir gönderildi. Kazanacak şiire para ödülü konduğu için...
  2. Bana acilen İstiklal Marşının On Kıtası lazım

Bana acilen İstiklal Marşının On Kıtası lazım

Merhaba sizden İstiklal Marşının On Kıtasını yazmanızı rica ediyorum çok acil olarak bunu oğluma ezberletmem lazım ben biliyorum ama malumunuz okul hayatı biteli çok oldu insan ister istemez kıtaları karıştırabiliyor oğlum doğrusunu ezberlesin diye sizden İstiklal Marşının On Kıtasını istiyorum.
  3. Berat Kandili Hakkında Bilgi istiyorum sizden

Berat Kandili Hakkında Bilgi istiyorum sizden

Hepinize hayırlı ve bol bereketli bir gün diliyorum ve aranızda dini bilgiye sahip olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan Berat Kandili Hakkında Bilgi istiyorum.
  4. 3. Selim Ailesi Hakkında Bilgi istiyorum sizden

3. Selim Ailesi Hakkında Bilgi istiyorum sizden

Selam arkadaşlar aranızda tarih ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan 3. Selim Ailesi Hakkında Bilgi rica ediyorum. Şimdiden çok sağolun.
  5. İstiklal Marşının kabulüyle ilgili özet bilgiler verirmisiniz?

İstiklal Marşının kabulüyle ilgili özet bilgiler verirmisiniz?

Merhaba.İstiklal Marşı hakkında araştırma yapıyorum da lütfen bu sayfaya marşımızın kabulüyle ilgili bilgiler yazabilirmisiniz..

Sayfayı Paylaş