gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İştirak Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Konu, 'Para & Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

metin çeşitleri nelerdir iştirak nedir para çeşitleri nelerdir İştirak, bir şirketin başka bir şirkette sermayesinde ortaklığı söz konusu olması durumunda, sermayelerinde payları oldukları şirketlere denir.
    İştirak Çeşitleri Nelerdir?
    Yukarıdaki tanımdan hareketle iştirak çeşitlerini ikiye ayırabiliriz: ana şirketin, ortak olduğu şirkette %50'den fazla oy hakkına sahip ise ortak olunan şirket bir bağlı ortaklıktır. Eğer çoğunluk ana şirkette değil ise basit anlamda iştirak (bağımsız ortaklık) denir.

İştirak Etme Amacı Ne Olabilir?
    Bir şirket, gereksiniminin üzerindeki fonları, iki nedenden dolayı başka bir şirketin sermayesine ortak olma yoluyla ekler. İlki, iyi bir getiri beklentisiyle, klasik bir yatırımcı mantığı ile bu yatırımını yapabilir. İkinci olarak, bunu anafaaliyetleri ile ilişkili olarak yapabilir. Örneğin, ürünlerinin pazarlamasını yapan şirketlere, hammadde üreten bir şirkete, başka bir şirketle ortak olarak benzer bir alanda üretim yapmak üzere vb. şeklinde olabilir.
    borsamania.net

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
İştirak Nedir, Çeşitleri Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Logo nedir?Logo çeşitleri nelerdir?

Logo nedir?Logo çeşitleri nelerdir?

logo nedir nerelerde kullanılır logolar nerelerde kullanılır logo tanımı ceşitleri Logo nedir nerelerde kullanılır nasıl yapılır gibi logoyla merak ettiğiniz bilgileri sizler için veriyorum=) Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır. Logo...
  2. Fobi Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Fobi Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

fobi, nedir, çeşitleri, türleri, korkular, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Mutlaka sizde ya da etrafınızda vardır,karanlıktan korkanlar,kapalı alanda kalmaktan korkanlar,örümcekten korkanlar..Liste böyle uzar gider.Benim korkumsa sanırım hamamböcekleri..:S..İşte bunlar gibi aslında bize zararı dokunmayacak şeylerden korkmaya fobi denir.. Fobi toplumda...
  3. Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir ?

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir ?

lazer epilasyon lazer epilasyon çeşitleri lazer epilasyon çeşitleri nelerdir lazer epilasyon çeşitleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler burada melekler. İstenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulmaya giymeye bayıldığınız çeşit çeşit mini etek modelleri ile rahatça gezmeye karar verdiniz ve lazer epilasyon bu noktada şart oldu diyorsanız melekler, size bu yazımızda lazer epilasyon...
  4. sadaka nedir, sadaka çeşitleri nelerdir

sadaka nedir, sadaka çeşitleri nelerdir

sadaka nedir, sadaka çeşitleri nelerdir lütfen bu konuda bilgi verin bana
  5. Tüm Zaman çeşitleri nelerdir ?

Tüm Zaman çeşitleri nelerdir ?

bana lutfen tum zaman cesitlerini yazabilir misiniz?lutfen

Sayfayı Paylaş