gebe
  1. LiKarBa

LiKarBa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

isviçre ekmeği

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında LiKarBa tarafından paylaşıldı.

[​IMG] malzemeler:
    • 1 kg un
    • 600 ml ılık süt
    • 100g tereyağı
    • 1 yemek kaşığı tuz
    • 1 paket 42g yaş maya veya 1 poşet kuru maya
    • 1 yumurtanın sarısı
    hazırlanması:
    1. tereyağını eritip ılıtın.
    2. mayayı sütün bir miktarının içinde eritin. (bir kase kadar)
    3. büyükçe bir kaba unu koyun. ortasını havuz gibi açın. unun yukarıda kalan kenarlarının çevresine tuzu serpin. (tarifte tuzun hamura en son karışması gerekiyor bu yüzden en tepelere serpiyorsunuz)
    4. kalan sütü, mayalı karışımı, ılık tereyağını havuza döküp bir çatalla daireler yaparak una karıştırın. (ben önce mayayı ekledim. sonra yoğurmaya başlayıp yavaş yavaş diğer malzemeleri kattım.)
    5. hamur hakline gelince yaklaşık 20 dakika yoğurun. hamuru temiz bir kaba koyun. üzerine nemli bir bez örtüp bir saat mayalandırın.
    6. mayalanınca kaç ekmek yapmak istiyorsanız o kadar parçaya ayırın. her parçayı üçe bölüp elinizle çubuk haline getirin. çubukları yanyana koyarak saç örgüsü şeklinde sarın. (çubukların uzunluğu orta boy fırın tepsisinin genişliğinin yarısı kadar olabilir. daha uzun olunca çok büyük ekmekler çıkıyor)
    7. ekmekleri yağlanmış tepsiye dizip üzerlerine yumurta sarısı sürün.
    8. önceden ısıtılıp kapatılmış fırında 20 dakika bekletin. tepsi içinde iken fırını 180C'ye getirip 30-40 dakika pişirin.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: isviçre ekmeği
    bu bizim poğaçaya benziyor..tşkler canımcım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

BU EKMEGE ZOPF DERLER,bn pek sevmem cok yagli valla,tskler arkadasim yorumun ve tarifin icin

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

hmm ben denerim valla, paylasim icin sagol!

5. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mmmmmmmhhhhhhhhh. ben cok seviyorum bu ekmegi. evet yagli ama olsun. :) nisan leger de var zopf ekmeginin, migros da satiliyor, onu bi dene.

isviçre ekmeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. isviçre diyeti

isviçre diyeti

isviçre diyeti kiraz sapı çayı isvicre dieti kiraz sapı çayı faydaları ısvıcre dıyetı İki haftada altı kilo vermek ister misiniz? Cevabınız 'evet' ise İsviçre Sağlıklı Zayıflama Merkezi'nin size sunduğu yepyeni bir yöntemle, “Paramediform” ile tanışmalısınız. Çünkü bu yöntem size ideal formunuzu ömür boyu koruyabilmenin anahtarlarını sunuyor. Bugüne dek denediğiniz ve hep başarısızlıkla...
  2. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  3. İsviçre Tarihi

İsviçre Tarihi

İsviçre Tarihi Erken dönem 1291 yılında Uri, Schwyz ve Unterwalden kantonlarının oluşturduğu üç orman kantonu temsilcileri bir Federal Beyanname altına imza attı. Beyannameye imza atan taraflar, o zamanlar Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu’nda Avusturya Düklüğünü elinde tutan Habsburg hanedanının hükmüne karşı çıkabilmek için birleşmeyi taahhüt ediyorlardı. 15 Kasım 1315 günü Morgarten...
  4. İsviçre

İsviçre

isviçre, dili, dini, tanıtımı, coğrfyası, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kuzeyinde Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya ve doğusunda Avusturya ile Lihtenştayn'a komşu olan İsviçre'yi tanıyalım. 41.285 kilometrekarelik yüzölçümüyle İsviçre görece küçük bir ülkedir. 7,4 milyonluk nüfusa sahip olan ülkede nüfus yoğunluğu...
  5. İsviçre Eurovision Şarkısı 2012

İsviçre Eurovision Şarkısı 2012

İsviçre Eurovision Şarkısı 2012 Merhaba millet İsviçre Eurovision Şarkısı 2012 sözlerini merak ettim ben bilen var mı acaba

Sayfayı Paylaş