gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İtalyan doktor: 3 bebek klonladık

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İtalyan doktor 9 yıl önce klonlama yöntemiyle 3 sağlıklı bebeği dünyaya getirdiklerini iddia etti. Dünyada kopya insan yöntemiyle uğraşan ilk doktor olarak tanınan İtalyan Severino Antinori, klonlama (genetik kopyalama) yöntemiyle 3 bebeği dünyaya getirdiklerini, bunların 9 yaşında olduğunu ve Doğu Avrupa'da yaşadıklarını söyledi.
    Antinori, İtalya'da yayımlanan Oggi dergisinin yarın yayımlanacak sayısındaki demecinde, ''İnsan klonlama tekniğiyle 3 çocuğun doğmasına yardımcı oldum. İkisi erkek, biri kız ve bugün 9 yaşındalar. Sağlıklı doğdular ve şu anki sağlık durumları da çok iyi'' ifadesini kullandı.

Severino Antinori, Doğu Avrupa ülkelerinde yaşayan çocukların ailelerinin özel yaşamlarına saygı göstermek zorunda olduğu için ayrıntı veremeyeceğini, ancak İskoç Profesör Ian Wilmut'un ilk kopya hayvan Dolly'yi üretirken kullandığı tekniğin geliştirilmiş halini kullandıklarını belirtti.

64 yaşındaki Antinori, 5 yıl önce dünyada klonlama yöntemiyle 3 çocuğun dünyaya geldiğini söylemiş, ancak ayrıntı vermemişti.

Severino Antinori, 1994'te 63 yaşındaki bir İtalyan kadının doğum yapmasını sağlayarak üne kavuşmuştu.

İtalyan doktor: 3 bebek klonladık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğinizin ilk doktor randevusu!

bebeğinizin ilk doktor randevusu!

Bu hafta içinde, bebeği dikkatle inceleyip, ne kadar süt emdiğini, bezini hangi aralıklarla kirlettiğini saptayın. 40’ının çıkmasını beklemeden de, elinizdeki bilgilerle onu doktora götürmeyi ihmal etmeyin. Bebeğin ilk check-up’ı Hastalanmayı beklemeden doktor kontrolünden geçmeye alışmaya başladık. Belirli aralarla yapılan tetkikler, birçok hastalığın erken teşhisini sağlıyor. Yetişkinler...
  2. İtalya

İtalya

İtalya Coğrafi Verileri Konum: Güney Avrupa, Akdeniz kıyısında yarımadada, kuzeydoğu Tunus'ta yer almaktadır. Coğrafi konumu: 42 50 Kuzey enlemi, 12 50 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Avrupa Yüzölçümü: 301,230 km² Sınırları: toplam: 1,932.2 km sınır komşuları: Avusturya 430 km, Fransa 488 km, Holy See (Vatican City) 3.2 km, San Marino 39 km, Slovenya 232 km, İsviçre 740 km Sahil şeridi:...
  3. Tüp Bebek Tedavisi - 3

Tüp Bebek Tedavisi - 3

Yumurtaların toplama işlemi Tüp bebek uygulamaları ilk başladığı dönemlerde yumurta toplama işlemi laparoskopik olarak gerçekleştirilirdi. Günümüzde yumurtalar çok daha basit bir işlem ile vajinal ulrtrasonografi eşliğinde toplanır. Ultrasonografi eşliğinde yapılan yumurta toplama işleminde genel yada lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi ile işlem sırasında hastalar hafif bir rahatsızlık...
  4. doktor bebeğimin suyunun azaldığını söyledi :(

doktor bebeğimin suyunun azaldığını söyledi :(

Ben bugün dr kontrolüme gittim ve bana bebeğimin suyunun azalmış olduğunu 1 hafta yatıp dinlenmemi dedi. Bu durum tehlikeli bir şeym, melekler, benim canım çok sıkıldı :((
  5. ''bebek düşünüyoruz'' diye gidip doktordan hamile çıkanlar...

''bebek düşünüyoruz'' diye gidip doktordan hamile çıkanlar...

Herkese merhaba arkadaşlar... Hazırlık olsun dıye hormonşarıma baktırmak folık asıt başlamak için gittiğim hastanede pazartesi günü Beta hcg değerim 23.7 çıktı... Doktor gebelık var lakın dış gebelık de olabılır düşük de yapabılırsın şuan çok yeni gibi bi açıklama yaptı ..gerçekten regly tarıhıme 10 gun vardı daha...çarşamba gunu beta hcg değerim 93.7 ye yukselmıs,aynı zamanda da 39 olan kanım...

Sayfayı Paylaş