gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Italyan usulü Tiramisu ( Resimli )

Konu, 'Tatlılar' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

mascarponeli tiramisu mascarponeli tiramisu tarifi italyan usulü italyan usulü tarifi Bu tarifi daha önceden bizim is yerinde calisan Italyandan aldim, kendileride nesilden nesile bu tarifle Tiramisu yapiyorlarmis. Cok güzl oldu ilk Tiramisum :cry:ve harika oldu...Herkese tavsiye ediyorum.

Malzemeler :

500g Mascarpone ( bulamayanlar labne peyniri kullanabilir )
    4 Yumurta sarisi
    200g Seker ( toz )
    500ml Krema
    1 fincan Kahve ( nescafe )
    Cikolata ( rendelenmis )
    Bitter kakao
    Kedi dili bisküvi

Hazirlanis:

1. Yumurtasarisi ve toz Sekerleri krema haline gelene kadar cirpin ardindna buzdolabina koyun

2. Kremayi hazirlayip buzdolabina koyun

3. Yumurta- Seker karisimini cikarip icine Mascarponeyi ekleyin, yavas bir sekilde karistirin

4. 3 no. daki karisima hazirladigimiz kremayi ekliyoruz

5. Aluminyum kabin icine kedi dillerimizi diziyoruz, üstüne cok fazla olmamak sartiyla kahvemizi bir kasik yardimiyla döküyoruz, ardindan 4 no. daki kremayi > kakao > kedi dili > kahve > Krema > Kakao > rendelenmis Cikolata

6. Bitmis olan Tiramisuyu bir geceligine Buzluga koyuyoruz ( Salmonel tehlikesinden dolayi > kremanin icine cig yumurta bulunuyor ! ). ertesi gün cikarip buzdolabinda buzunun cözülmesini bekleyip ögleden sonra afiyetle yiyoruz =)

2. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    Allah'ım sen bi harikasın ariza:)Miğdeme çok düşkünüm çok severim bu tür şeyleri:)sağol tatlım:)

Ariza bunu beğendi.
  3. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim tatlim sende bizlere yaparsin ins. =) bende cok severim bu tür seyleri...

4. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    yapmammı canım benim yaparım tabi:)

5. FairyTale

FairyTale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    ayy nasıl cnaım istedii bunuda denerimm sağol canım inşallh seninki kadar güzel görünür tadıda lezzetli olur :)

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Arıza nettinn sen hahaha ben bundan istiyorum karışmam vallahi nasıl ediyorsan et bir şekilde gönder yada gel kendin yap:D

Ariza bunu beğendi.
  7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ariza, bir çatal bir de yanına içecek bişey alabilir miyim, o resimde ki porsiyonu ellerimle yemek istemiyorum da hahaha Bende bu tarz tatlıları çok seviyorum ve bunu görüncede krizim geldi :D:D Ellerine sağlık Ariza:)

Ariza bunu beğendi.
  8. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Yazi bekle Mawi adminim, Mersine gelince yaparim kendi ellerimle sana :tik:

MaWiM bunu beğendi.
  9. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

oyy kiyamam bidakine tüm Melekler mekanina yetecek kadar yaparim, hepimiz hep beraber yeriz afiyetle :)

10. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Valla sözde kalmasın şeker sen bana bundan yap ben sana istediğin kadar tantuni yediririm güzel anlaşma dimi:D

Ariza bunu beğendi.
  11. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Ariza bunu begendi hahaha, ayy Tantuniiii agzimin sulari akmaya basladi :D:D

12. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    offfffffffff naptın sen yaaa bu nasıl bişeydirr bitterli hemdee nayırrrrrrrrrrrrr mesaide ki birine yapılırmı buu

13. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Ben Mawişime kıyamam oyy canıda çekermiş aşkımın arıza valla bacım benimde canım çekti ben yapmaya üşeniyorum:hhh:ama yemeğe birebirim:D:Dellerine sağlık canım iştah açan bir paylaşımdı

14. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Siz ikiniz, en son yazan size birsey yok hamislere özel yapcam :D:D artik Mawi adminime kalmis sizinle paylasir mi paylasmaz mi ona kalmis :tik:

15. sihirlielma

sihirlielma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şahane görünüyor eline sağlık:)tiramisu enn sevdiğim tatlılardan biridir afrodizyak etkisi yapıyormuş:D zaten italyancada da beni havaya kaldır anlamına geliyormuş:)

Italyan usulü Tiramisu ( Resimli ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Italyan Usulü Sardalya

Italyan Usulü Sardalya

Malzemeler : 6 konserve sardalya (yağları süzülüp her biri ikiye ayrılmış) 200 gr. tam yağlı beyaz peynir (suda bırakılıp süzülüp ufalanmış) 1 su bardağı süt 2 çorba kaşığı domates salçası 1,5 tatlı kaşığı hardal 1 çorba kaşığı tereyağ 1 yumurta 6 dilim kızarmış tost ekmeği 1 çay kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı tuz...
  2. Tiramisu

Tiramisu

mascarponeli tiramisu mascarponeli tarifi Tiramisu 200gr(1 paket) kedidili bisküvi 250gr Mascarpone 250gr Quark 200ml cig krema 1 poset krema sertlestiricisi 50gr seker 2-3 damla acibadem aromasi (ben kendimize yaptimmi bazen vanilya aromasi kullaniyorum) 1/2 bardak süt 1 yemek kasigi kakao 1-2 yemek kasigi granül kahve(nescafe) cocuklar yemeyecekse kuvvetli bir expressoyu tercih edin:)...
  3. Resimli Milano Usulü Makarna hazırlanışı

Resimli Milano Usulü Makarna hazırlanışı

Milano Usulü Makarna nasıl yapılır? Milano Usulü Makarna hazırlanışı Merhaba Melek'ler, makarna yemekleriniz arasına bir yenisini daha eklmeke ister misiniz? O halde size Milano Usulü Makarna tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Milano Usulü Makarna malzemeleri 1/2 kg makarna 1 kaşık yağ 50 gr domates salçası 1/2 çay fincanı gravyer rendesi 1/2 çay fincanı kaşar...
  4. Roma Usulü Enginar Tarifi Resimli

Roma Usulü Enginar Tarifi Resimli

Roma Usulü Enginar Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Roma Usulü Enginar Tarifini yazmanızı rica ediyorum
  5. Resimli Kolay Tiramisu Tarifi

Resimli Kolay Tiramisu Tarifi

Resimli Kolay Tramisu Tarifi Tramisu Yapılışı Resimli Misafir sofralarının en hafif ve leziz tatlılarından tiramisuyu sizde evde pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz melekler :) İşte kolay tiramisu tarifimiz ... Tiramisu malzemeleri 2 çorba kaşığı neskafe 2 çorba kaşığı toz şeker 1 hazır kakaolu pasta altı 1 çay fincanı sıcak su Krema malzemeleri; Yarım litre süt 1 adet yumurta 3...

Sayfayı Paylaş