gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İTO: Ücretsiz kömür dağıtımı, küçük esnafı mağdur etti

Konu, 'Çöplük' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, ücretsiz kömür dağıtımı nedeniyle küçük kömür esnafının satışlarında yüzde 25 civarında düşüş yaşandığını, dağıtıma özel sektörün de dahil edilmesiyle mağduriyetin giderilebileceğini belirtti.
    Yalçıntaş, yaptığı yazılı açıklamada, "Hükümetin ücretsiz kömür dağıtımıyla önemli bir sosyal işlev gördüğünü, ancak bunu yerine getirirken sektörün içinde bulunduğu durumun da dikkate alınması gerektiğini" kaydetti.
    Önerilerinin, kömürün kupon karşılığı dağıtılması ve kömür ticareti yapan kişilerin de bu dağıtım işinin içine katılması olduğunu belirten Yalçıntaş, "Ücretsiz kömür dağıtımı nedeniyle küçük kömür esnafının satışlarında yüzde 25 civarında düşüş yaşandı. Dağıtıma özel sektörün de dahil edilmesiyle mağduriyet giderilebilecek" dedi.
    Kömürcülük sektörünün Anadolu’da en küçük köylerde bile önemli bir geçim kaynağı olduğunu belirten Yalçıntaş, kömürcülük sektörünün istihdama katkısının son derece yüksek olduğunu, ancak son yıllarda kömürcülükle uğraşanların, doğal gazın yaygınlaşması ve diğer nedenlerle sıkıntıya düştüğünü bildirdi.
    Murat Yalçıntaş, "Kömür satıp evini geçindirmeye çalışan, kapıda kamyonu ile iş bekleyen sektör çalışanları, kömür dağıtımı başladığı zaman işlerinin azalmasından endişe duymaktadırlar. Bu sebeple onların sesine kulak vermek gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.
    Yalçıntaş, kömürcülük sektörü çalışanlarının dağıtım işine katılması ile her türlü kontrol ve analizi yapılan kömürlerin daha sağlıklı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabileceğini, bu sayede kömür kullanmayan yüzde 95’lik bölümün kötü hava solumasının önüne geçilebileceğini kaydetti.

Milliyet

İTO: Ücretsiz kömür dağıtımı, küçük esnafı mağdur etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Esnaf

Esnaf

Rüyada bir esnafla tanisip konustugunu gören, bazi islerinin aksadigini görerek üzülür. Esnaf görmek, düzenin bozulacagina isarettir.
  2. Taş kömürü

Taş kömürü

Rüyada tas kömürü görmek, cehalet, gaflet kati kalplilik, isyan ve günaha isarettir.
  3. kömür

kömür

: Kömür Ağaç kömürü hürmetli bir kimseye, maden kömürü rızık ve mala, Kendisiyle ateş tutuşturulan her şey günah işlemeye, Yanıp kül olmuş kömür hükmü geçmiş söze, kaçırılmış fırsata, Kış mevsiminde görülen kömür mala, Kömür bazen zorluk ve sıkıntıya delalet edeer.Rüyasında kömür ve ocak gören kişinin para ve mal kazanacağına yorumlanır. Rüyasında kömür ve ocak gören kişinin para ve mal...
  4. Yeni Gelir Vergisi Kanun Taslağıyla küçük esnafa vergi yok

Yeni Gelir Vergisi Kanun Taslağıyla küçük esnafa vergi yok

Belge almayan çiftçilere kamu desteğini engelleyen düzenlemeyle küçük esnaf da, 50 YTL harç ödeyerek edineceği esnaf belgesi karşılığında vergiden istisna tutuluyor. Taslak, taksicilerin de aralarında bulunduğu meslek grupları için 6 aylık asgari ücretten az olmamak kaydıyla her işkolu ve bölge için ayrı ayrı yıllık kazanç tespitini de öngörüyor. Vergi Konseyi koordinatörlüğünde Konsey,...
  5. Dağıtım

Dağıtım

Çanakkale'ye de dağıtım yapılacak mı?Dağıtılacaksa ne zaman dağıtılacak?

Sayfayı Paylaş