gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İTO'da 'imzasız mektup' tartışması

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) meclis toplantısında, içinde odanın davalık olduğu CNR Fuarcılık'ın da bulunduğu Dünya Ticaret Merkezi konusu tartışıldı. İTO Meclis Üyesi Hacı Demir, Dünya Ticaret Merkezi yönetimiyle ilgili iddialar olduğunu hatırlatarak, "Bu iddiaları, Dünya Ticaret Merkezini yöneten arkadaşlarımın yanıtlamalarını istiyorum. Genel müdürün sosyal hayatına ilişkin söylentiler var. Bunun aldığı maaşla izah edilemeyeceği... Genel müdürün istifa ve görevden neden ayrıldığının izah edilmesi, parayla ilgili yetkilendirmeye bir açıklık getirilmesi lazım" şeklinde konuştu. İlhan Erem ise, Dünya Ticaret Merkezinin yapılışından bugüne kadar gelen birçok hata ve yanlış olduğunu iddia ederek, "Oda zarara sokulmuş. Yönetimin bunları size anlatması lazım. Bu işin aslını öğrenmeniz" dedi.

'Aşkın ücretini bilmeyiz'

Meclis üyelerinin eleştirinin ardından söz alan İTO Başkan Vekili İbrahim Çağlar, ortada imzasız bir mektup olduğunu, eskiden de bu tür mektuplar geldiğini, ancak bunları dikkate almadıklarını belirterek, "İmzasız bir mektup üzerinden yola çıkarak bir üyemizi hiçbir zaman lekelemedik" dedi.
    Çağlar, şunları kaydetti:
    "Yetki verdiğiniz her konuda yönetime hesap soruyorsunuz. Bugüne kadar hep cevap verdik. Bu mektup bize geldi. Denetim Kurulu da çalışmasını yapıyor. Yönetim olarak tavsiye kararımızı bildirdik. Gerekirse müfettiş talep etmemizin doğru olacağını belirttik. Neymiş sosyal hayatı, genel müdürün duygusal ilişkileri, aldığı ücretle karşılanmıyormuş. Aşkın ücretini biz mi belirliyoruz, yoksa çamur mu atıyoruz? Usulsüzlük görülmüştür. Yönetim bu kişinin istifasını istemiştir. Ama duygusal ilişki, özel hayatı konusunda bir denetim yapacağını sanmıyorum. Çek olayı ise tamamen yanlış ve iftiradır."

'Kavgayla anılıyoruz'

İTO Meclis Üyesi Nurettin Taşpınar ise, "İTO, ne çekiyorsa iştiraklerinden çekiyor. İTO, düne kadar basında yaptıklarıyla yer alıyordu, sizin yönetimden bu yana kavgalarıyla çıkıyor. Bunlar doğru şeyler değil" dedi.
    Başkanı Muharrem Keçeli, İTO Yönetim Kurulu olarak, Ermeni meselesiyle ilgili bir araştırma yaptırıp, bu kitabın ABD ve ilgili yerlere ulaşmasını sağlamaları gerektiğini kaydetti.

İTO: Türkiye anahtar olacak

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Güney Kore'nin Başkenti Seul'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Forumu'na katıldı. Yalçıntaş, dünyanın önde gelen işadamı, politikacı ve bilim adamlarına, "Türkiye'nin Asya ve AB arasında oynadığı stratejik rolü" anlattı.
    Türkiye'nin, Doğu'nun ruh dünyasına sahip olduğu kadar, Batı'nın da yaşam ve gelecek idealine bağlı bir ülke olduğunu söyleyen Yalçıntaş, "Bana göre Türkiye, Asya ile Avrupa arasındaki ekonomik ilişkilerin yakınlaştırılmasında anahtar bir rol üstlenebilecektir" diye konuştu.

Milliyet

İTO'da 'imzasız mektup' tartışması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 'Kimyasal Silah Kullanıldı' Tartışması

'Kimyasal Silah Kullanıldı' Tartışması

Orgeneral Büyükanıt, 30 Ağustos resepsiyonunda gazetecilerle sohbeti sırasında GATA'daki mezuniyet töreninde Gül'ü selamlamadığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, "Bunlarla uğraşmayın. Hakikaten uğraşmayın" dedi. Bir gazetecinin "Dün bir tavır mı vardı?" sorusunu da Büyükanıt "Devletin kurumları var. Bunlar işleyecek, işlemek zorunda. Her şeyden bir mana...
  2. mektup

mektup

gidiyorum mektubu gidiyorum mektup seni seviyorum mektupları mektupları Okuyormusun. Önce uzunluğuna baktın dimi yazının. ‘Ne anlamlar çıkarmam lazım acaba!’ diye düşünürken, şimdi oku baştasın. Çıkarma hiçbir anlam. Olanı, olduğu gibi gör. Görebildiğin kadar çünkü HERŞEY. Çıkarma hiçbir anlam. Nasılsa geri dönüşüm kutusuna yollamadık mı biz tüm anlamlarımızı. Şimdiden yazayım bunları....
  3. Samsung skandalında şeffaflık tartışması

Samsung skandalında şeffaflık tartışması

GÜNEY Koreli elektronik devi Samsung’daki rüşvet skandalı, ülkede büyük grupların on yıl önce söz vermelerine karşın hala kendilerini bu anlamda reformdan geçirmediğini gösterdi. Geçen hafta perşembe günü Samsung Group Başkanı Lee Kun-Hee, vergi kaçırma, grubun kontrolünü oğluna bırakırken işlemlerde hata nedeniyle suçlu bulundu. Bu skandal aynı zamanda yönetimsel hakların transferinde haksız...
  4. İmzasız kalmayın

İmzasız kalmayın

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Avida Tartışması

Avida Tartışması

Son günlerin en çok tartışılan konularından birisi dijital ortamda gerçekleştirilen Evrim Simülasyonu. Araştırmacılar, geliştirdikleri ‘Avida’ isimli yazılım platformunda, birbirleriyle rekabet halindeki dijital organizmaların mutasyona uğrayarak evrimleştiklerini ve binlerce nesil sonunda kompleks özelliklere sahip olduklarını belirtiyor. Elde ettikleri sonuçların canlı organizmalardaki...

Sayfayı Paylaş