gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

iyi anne olma klavuzu

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

iyi anne olma klavuzu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İyİ Anne Baba Olma YÖntemlerİ!!!!!

İyİ Anne Baba Olma YÖntemlerİ!!!!!

iyi bir anne baba olmak iyi bir anne nasıl olmalı baba nasıl olmalı olmak Anne baba olmak çocuğu dünyaya getirmekle bitmiyor tabi iğne yurdunla kuyu kazmaya benziyor Yani anne-baba olmakla başlayan sorumluluk, çok uzun soluklu bir sorumluluktur. Artık hayat farklılaşmıştır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. İsteklerimiz, hedeflerimiz, hayallerimiz farklıdır. Öncelik çocuklarındır....
  2. Tüm Anneler İçin "İyi Anne Olmanın" Formülü

Tüm Anneler İçin "İyi Anne Olmanın" Formülü

En bilinen formül nedir diye bir sokak röportajı yapsam herhalde A.Einstein ‘in İzafiyet teorisi olacağını sanıyorum. Annelik gibi çok kavramlı, hatta kişiye göre değişken ve somuttan soyuta doğru bir eğri çizen bu olguyu bir formüle nasıl sığdırılabilir diye düşünülebilinme durumu olası… Ama ben bu formülün bay, bayan tüm ebeveyn olan ve olmak isteyen yetişkinlerin ezberlemesini isterdim....
  3. anne olmadan önce .....

anne olmadan önce .....

Anne olmadan önce Sıcak yemekler yerdim. Giysilerim lekesizdi. Telefonda uzun uzun konuşurdum. Anne olmadan önce Ne zaman istersem o zaman yatardım. Geç yattığım için de dertlenmezdim. Her gün dişlerimi fırçalar, saçlarımı tarardım. Anne olmadan önce Evi her gün temizlerdim. Oyuncaklara basma, ninnileri unutma gibi dertlerim yoktu. Anne olmadan önce Bitkilerimin zehirli olup olmadığı...
  4. Anne olmadan Önce..

Anne olmadan Önce..

Henüz Anne olmama vakit var ama, beni çok etkileyen bu satırları sizlerle paylaşmak istedim.. Anne Olmadan Önce Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... Kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon oyunları yapardım. Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı aklıma bile...
  5. Anne olmayı ertelemeyin

Anne olmayı ertelemeyin

Eğer bir kadın, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsa, dikkat etmesi gereken çok önemli iki nokta vardır. Bir yıl içinde düzenli ilişkiyle, sağlıklı çiftlerin yüzde 90 ‘indan fazlasının gebe kalması beklenir. Eğer bu süre zarfında gebe kalınamıyorsa, bu durumun araştırılması gereken bir durumdur. Tabi bir yıl derken, bunu herkes için söylemek zordur; çünkü burada kadının yaşı önemli bir kriterdir....

Sayfayı Paylaş