İyi bir eş

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
İyi bir eş
Güzel anlamlı ve bize birşeyler anlatmak isteyen hoş bir yazı daha sizlerle melişlerim.Bu güzel yazıları kim yazıyor bilmiyorum ama bir bulsam anlından öpücem.Ne kadar da güzel anlatmış.İyi bir eş...Başlığı bile içince bir çok anlam barındırıyor.Buyrun sevgili melekler bu güzel yazıyı siz de okuyun.Yazan kişi emeğine yüreğine sağlık....

Öncelikle çıkan her iki sonuç da çoğunluğun yaşam standardına çok uzak. Bu ne demek? Kimse yaşadığı hayattan memnun değil demek. Peki değiştirmek için ne yapıyoruz? Hiçbir şey!
İyi bir eş Bu muhabbeti yaptığım kadınların yaşları 20 ile 50 arasında değişiyor. Aslında çok farklı cevaplar çıkmalıydı diye düşünüyorum. Öyle ya50 yaşında tecrübe sahibievrenin işleyişini çözmüşyıllanmış şarap tadında bir hanım ile daha her şeye yeni başlayandünyanın en az yarısının pembe olduğunu düşünen bir genç kızımızın verecekleri cevaplar arasında ciddi farklar olmalıydı. Yanılmışım demek ki! İyi bir yaşamın göstergesi şu iki şartta toplandı. Ya bir köpeğiniz ve kocanız olacakya margaritanız. Elbettekonuyu ben böyle simgeleştirdim. Herkes margarita demedi. Ama düşünülen mükemmel hayat tarzı onunla bütünleşti.
Birinci bölümüyani bir köpek ve koca ile simgeleştirdiğim kısmı seçenlerin istedikleri ve iyi bir yaşam buna denir dedikleri düzendeülkemiz şartlarını zorlayacak maddeler var. Öncelikle bu bölümde yer almak içindüzgünsadıkiyi bir baba ve iyi bir koca olabilecekkazancı da ortalamanın üstünde olan bir adama ihtiyaç var. Sonra bahçe içinde iki katlı evgarajı olangüzel bir semtteiyi komşularla yaşanılan bir ev. Her akşam koşarak evineailesinin yanına gelecek adam. Pazar günleri bahçede mangal partileribirlikte gidilen gezilerakşamları sohbetle yenen yemeklerbüyük mutfakta çiftin beraber pişirdiği spagettiadamın üstüne “ısır beni” yazan bir mutfak önlüğü ve illa beraber toplanan masayıkanan bulaşıklar. Akşam 21.00 olduğunda uslu uslu yatan çocuklar –böyle rahat olunca en az 2 tane çocuktabii bir kızbir erkek- şömine başında şarap içip sohbet eden karı-kocatutkulu sevişmeler ve unutmuşum yazmayıbir de arka bahçede havuz. Koltuğun üstünde yatan koca köpeğimizi de resmin içine yerleştirdiğimizde her şey tamam. İştebu tablo birinci kısmı seçenlerin hayalionlara göre iyi bir hayat böyle olur.
İkinci kısımda isehayat yarışını açık ara önde götürmek isteyençalışma hırsı ile donanmışbekar ve özgür kadınlar var. Onlar büyük şirketlerin üst düzeyinde yönetici olmak istiyorlar. Siyah naylon çoraptopuklu ayakkabıdiz üstü etek ama mutlaka ceket! Markaların pahalı kıyafetlerinden seçilmişciddi paralar ödenmiş ayakkabı ve çantalar. Bir gökdelenin bilmem kaçıncı katındaen çok iki odalımodern döşenmiş bir evaçık mutfakhafta sonu hariç yalnız uyunan yatak odasıdışardan yemekiyi anlaşan birkaç kız arkadaşlar ile akşamları bara gitmekhafta içi yemek ama salata olmak kaydıyla! Bu arada çok uzun süreli olmayan aşklar ya da kendilerinin seçtiği adamlarla sürecek ilişkiler. Bu hayatı en güzel sembolize edecek şey isemargarita!
Konuştuğum kadınlar cümle cümle aynısını söylemediler elbetteancak buluştukları ortak nokta bu hayatlardı. Biz çok fazla Amerikan aile filmi seyrediyor olabilir miyiz? Buna benzer hayat yaşayan insanlar ülkemizde yok mu? Varama kaç kişi? Doğal olarakbu hikayelerin içinde yaşanabilecekler bize biraz uzak.
Ben yüzsüzlük edipikisinin ortası bir düzen tercih ediyorum. Hayal kurmak parayla değil ya? Ortaya bir buçuk karışık alacağım mümkünse! Pekisiz hangisini mükemmel hayata daha yakın buluyorsunuz? Bir köpek ve iyi kocayla döşenmiş bahçeli evi miyoksa margaritayı mı?

Son düzenleme:
Geri