gebe
  1. gölge_çiçeği

gölge_çiçeği Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

iyi bir sosyete mantısı nasıl yapılır

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında gölge_çiçeği tarafından paylaşıldı.

sosyete mantısı sosyete mantısı video kıymalı sosyete mantısı
    malzemeler : 1 kg.yufka
    400 gr kıyma
    2 adet et bulyon
    1 adet kuru soğan
    1 demet maydonoz
    yoğurt
    sarımsak
    karabiber ,pulbiber

Yapılışı : kıymaya ince kıyılmış soğanı ,maydonozu ,tuzu,karabiberi koyup 2 su bardağı su ilave edip karıştıralım. yufkayı 6 ya bölelim.her parçanın içine hazırladığımız kıymalı içten yeterince koyup ,gül böreği şeklinde saralım.yağlanmış fırın tepsisine dizip , hafif renk alıncaya kadar pişirelim.önceden hazırladığımız et suyunu sıcak olarak çıkarttığımız böreğin üzerine yeterince döküp ,tekrar fırınlıyalım. börekler et suyunu çekince fırından çıkaralım .üzerine yoğurt ve pulbiberli yağ gezdirip servis yapalım.

2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık tatlım

iyi bir sosyete mantısı nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sosyete mantısı

sosyete mantısı

sosyete mantısı fırında sosyete mantısı yufkayla yapılan mantı hamur işleri yufkalı 3 adet yufka 1/2 kıyma 1 adet kuru soğan 3 adet taze soğan 2 adet sivri biber karabiber tuz bir kase yoğurt 2-3 diş sarımsak 1 litre su 1 paket et suyu yapılışı: soğanı ve biberi ince ince kıy sıvıyağda kıyma ile birlikte sotele üzerine taze soğanı da ekle ve kavur ateşin altını kapatınca karabiber ve tuzunu...
  2. İyi bir aşure nasıl yapılır

İyi bir aşure nasıl yapılır

Hicri takvime göre Muharrem ayının onuncu günü Aşure Günü'dür. Muharrem ayı boyunca evlerde aşure pişirilmesi de adettendir. Bu yıl, geleneksel Aşure Günü dokuz Şubat'a rastlıyor. Biz de her yıl olduğu gibi bu geleneği yaşatmak adına mutfağımızda aşure pişirdik. Malzemeler: 2 su bardağı aşurelik buğday 1 su bardağı nohut 5 su bardağı tozşeker 1 su bardağı kuru fasulye 15 su bardağı...
  3. İyi Bir Aşure Nasıl Yapılır

İyi Bir Aşure Nasıl Yapılır

İyi Bir Aşure Nasıl Yapılır ? Selam kızlar ben aşureyi çok seviyorum ama daha kendim yapmadım sizce iyi bir aşure nasıl yapılır bana püf noktalarını tarifini yazar mısınız?
  4. İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır

İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır

İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır ? Arkadaşlar biz evde kavurma yapacağız sizden kavurma yapmanın püf noktalarını rica ediyorum İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır
  5. Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Kupa Mantısı Tarifi Kupa Mantısı Nasıl Yapılır Mantı sever misiniz? Pek çok kişinin bu soruya evet diyeceğini tahmin ediyoruz. O yüzden size farklı bir mantı tarifi hazırladık. Bu mantı yufkadan yapılıyor. Hadi kolay gelsin! Malzemeler: 2 yufka 3 sosis 1 su bardağı yoğurt 2 domates Yarım yemek kaşığı domates salçası Yarım yemek kaşığı tereyağı 2 yumurta 1 demet maydanoz Tuz...

Sayfayı Paylaş