iyiliğin karşılığı bu mu olmalı (sömürgeciler)

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
iyiliğin karşılığı bu mu olmalı (sömürgeciler)
insanlara yardım etmeyi çok severim. yolda gördüğümm dilencilere üzülür küçükte olsa yardımda bulunurum.

eşim bana çok kızar verme yardımı gerçekten yardıma muhtaç olanlara edelim der. bir yerde haklıda aslında.

bu gün başıma gelen bir olay beni çok üzdü.sinirimden ağladım, hala bile elim ayağım sinirden titriyor.
geçen gün çalıştığım iş yerinden bir arkadaşımızı bizim alt kattaki kırtasiyeci ablamız yolunu kesmiş ve yardıma ihtiyacı olan bir gençten söz etmiş. başında timör olduğunu ve ilaçlarını alması için paraya ihtiyacı olduğunu bildirmiş. arkadaşımız geldi bize bahsetti. dayanamadık gönlümüzden ne koptuysa aramızda topladık ve kendisine verdik.
ertesi gün tekrar ofise geldi. müdürümüzle görüşmek isteğini söledi dışarda olduğunu söledim sen telefon numaranı bana ver ben seni arattırcam dedim. aldım telefonunu çocuk her 2 saatte br aramaya başladı ofisi biz seni arayacağız ilacını araştırıp sana verices diyoruz. ama çocuk siz bana parasını verin ben alırım diyo. neyse çocukla konuştuktan sonra kapatıyoruz.

bu gün sabah tekrar ofise geldi patronumuzunda önemli bi misafirleri vardı. illa partonumuzu görmek istediğini onun konuşmak istediğini söledi. bende sen dışarda bekle patronumuzun şimdi önemli misafirleri var ben toplantı bittiğinde seni yukarı çağırırım dedim ama laf anlatamadım benle inatlaşmaya başladı o sırada aynı ofiste çalıştığım abim geldi. ne oluyor bana söle dedi. sen kim oluyorsun diye abime çıkışmaya başladı. annemize küfürler eetmeye çocuklarımıza beddualar etmeye başladı. bütün ofise ayaklandı patronum bile toplantısını böldü geldi. çocuğu dışarı çıkardık ama acaip sinirlerim bozuldu. ama çocuk yalancı gerçekten yardıma ihtiyacı olan bi insan bu şekilde yapmaz. dün 180 olan parayı bugün 280 die istiyor. bu işin içinde başka iş var ve insanların iyi niyeti suistimal ediliyo. bu gibi insanların yüzünden gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım edemiyoruz. gerçi ben artık insan bile demek istemyiorum bunlara. sömürgecilerin teki.
rabbim büyük. allahım hesabını sorsun.
bunlarıı yazarken bile gözlerim dolu yazıyorum. insanlıktan çıkmış bunlar. allah korkuları yok.
sen büyüksün rabbim.

bizim ettiğimiz iyiliğin karşılı bu olmamalıydı. gerçekten yardıma ihtiyacı varsa ihtiyacı varmış gibi yapmalıydı o küfür edip beddua ettiği insanlar ona üzülüp yardımda bulundu ama o , ona yardım eden insanların ölmüş annesine küfür etme hakkına sahip değil.
ya sabır. allahım sen büyüksünnnn sana havale ediyorum.

Yazık çok yazık...

İnsanlık ayıbı bu...

İnsan adı altında yaşayan o kadar çok mahluk var ki, kimi seni üzen gibi insani duyguları sömüren embesildir, kimi ise şerefsizliğin her zerresinde gezinir durur...

"İyilik yap denize at" sözü günümüz de iyilik yap başın ağrısın kötülük yaşa anlamına geliyor malesef...

Hiç üzülme Asi'm onun ettiği bedduaları ALLAH ona geri çevirir ki, RAB iyi niyeti sömüren yalancı adilerin değil bedduasını, duasını bile duymaz. Sadece tövbelerini bekler.

Gerçekten sinir bozucu bir olay yaşamaşsın, çok şey yazmak isterdim bu konu ile alakalı ama, değmez...

toplanan zekatlarla saçını boyatıp( kapalı biri) akrabalarına ziyafet çeken birini tanıyorum ben :S elektrik, su faturası ödicem diye toplatmıştı insanlarada. ama önemli olan niyet diilmi zaten Allah biliyo kalbimizden geçeni diye düşünüyorum ben o ister yalan söylesin ister doğru ona kalmış :)

evet rüyammm gerçekten çok üzüldümm. biliyorum onların bedduası kabul olmaz ama anneme o lafları sölemesi beni yıktı. o benim anneme o lafları söylerken ben sadece çık dışarı bende sana yardım falan etmiycem diye bağırmakla yetindim. abimm zor tuttum bişi yapmasın die. şimdi beni yanlız dışarı çıkarmıyorlar. oysa ben bugüne ne güzel başlamıştımm. resmen yıkıldım.
allahım sorsun hesabını ben bişi demiyorum. rabbim büyük. o bilmesede allahım bilsinn ettiğimiz iyiliği.

aminn canım. zaten çocuğun yüzünde darp izleri vardı. belliki birileri dövmüş ama kim dövdü bilmiyoruz.
ama dediğim gibi rabbime havale ediyorum ben.

evet rüyammm gerçekten çok üzüldümm. biliyorum onların bedduası kabul olmaz ama anneme o lafları sölemesi beni yıktı. o benim anneme o lafları söylerken ben sadece çık dışarı bende sana yardım falan etmiycem diye bağırmakla yetindim. abimm zor tuttum bişi yapmasın die. şimdi beni yanlız dışarı çıkarmıyorlar. oysa ben bugüne ne güzel başlamıştımm. resmen yıkıldım.
allahım sorsun hesabını ben bişi demiyorum. rabbim büyük. o bilmesede allahım bilsinn ettiğimiz iyiliği.

Tahmin edebiliyorum canım... O embesilin, anneciğin için söylediği laflar benim de sinirimi bozdu şimdi ama cezasını ALLAH versin, verecekte...

Bu arada bu gerzek belli ki bir psikopat, siz iş yeri olarak sizi bu çocuğa yardım etmeniz için aracı olan o kırtasiyeciyle bir görüşün.

Evet dışarı asla yanlız çıkma Asim.

Geçmiş olsun tatlım.

allah razı olsunn rüyammmmm :kiss:
öyle yapacak arkadaşlar konuşacaklar kadınla.
çocuğu ilk gördüğümde gerçekten çok üzülmüştüm. ama şimdi çok kızıyorum.
allahım benim kalbimden bu merhamet duygusunu almasın merhameti olmayan insanların kalbinede merhamet ve vicdan, allah korkusu versin ne diyim.
tekrar teşekkür ederimm anamınn kızı :kiss:

Canım gerçekten sinir bozucu bir durumla karşılaşmışssın.İyilikten maraz doğar sözü tam da bu olayı anlatıyor.İnsanların iyi niyetleri malesef günümüzde suistismal ediliyor..Gerçekten yardıma muhtaç olanlara bile artık şüpeyle bakıyoruz.Allah böylelerini kahretsin söyleyecek çok söz var ama Allaha bırakmak en doğrusu..Geçmiş olsun canım Rabbim doğru insanlarla karşılaştırsın.

Geri