gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ızgara köfteler yapışmaması için ne yapabilirim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

ben ızgara köfte yapıyorum tadı mükemmel ama yapışıyor köftelerimin şekli bozuluyor tabi yarında misafirim var köftenin yapışmaması için bildiğiniz bir yöntem var mı ben teli yağlıyorum yetmiyor :(

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba, köftelerinizin yapışmaması için ızgarayı yağlama işlemi doğru ancak yetersiz kalabilir özellikle de köfteniz yağsız ise yapışır bu durumda köftelerinizi şekillendirdikten sonra üstünü yağlayarak ızgaraya dizerseniz yapışmadığını görürsünüz, b,r diğer seçenek de ızgaradan önce ızgara teline yarıya kestiğiniz soğanı sürmeniz olacaktır :tik: keyifli sofralar, afiyet olsun :)

ızgara köfteler yapışmaması için ne yapabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1 dakika içinde Neler Yapabiliriz...

1 dakika içinde Neler Yapabiliriz...

-1 dakikada 5 defa Fatiha suresini seri bir şekilde okuyabilirsin.Fatiha suresini bir defa okumak 1400 sevaptır.5 defa okununca bir dakikada 7000 sevap elde edebilirsin. 2- 1 dakikada on defa ihlas suresini okuyabilirsin 10 defa ihlas suresi 3 kuran hatmine bedel sevap kazandırır .Hergün bir dakikanı ihlas suresine ayırsan ayda 300 defa senede 3600 defa ihlas okumuş olursun.Bu da 1200 hatme...
  2. Kızartmaların Tavaya Yapışmaması İçin Ne Yapmalı

Kızartmaların Tavaya Yapışmaması İçin Ne Yapmalı

Yeni bir tava satin aldiginizda ilk once icinde bir miktar sirke kaynatin. Bu islem ilerde kizartmalarinizin tavaya yapismasini onleyecektir.
  3. Keklerin Yapışmaması İçin

Keklerin Yapışmaması İçin

kekin kalıba yapışmaması için ne yapmalı kek kalıbının yapışmaması için kek yapışmasın diye Keki kalıbından çıkarmakta zaman zaman zorlanabilirsiniz. Ya da çıkarırken, altına yapışıp, dağılabilir. Fakat, kek kalıbını önce sıcak suya batırıp, hamurunu bundan sonra yayarsınız, kek çok daha kolay çıkar ve dilimlenir. Siz de bu tür zorluklarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.:)
  4. yüz güzelliği için ne yapabilirim

yüz güzelliği için ne yapabilirim

doğal yüz güzelliği için ne yapabilirim doğal öneriler
  5. Çocuğumun öksürüğü için ne yapabilirim

Çocuğumun öksürüğü için ne yapabilirim

Merhabalar. Çocuğum bir süredir öksürüyor ve içtiği ilaçların da pek bir faydasını göremedik.Acaba öksürüğü için yapabileceğim ne var? Tecrübeli anneler yardım edin lütfen..

Sayfayı Paylaş