gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İzİndeyİz

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

izindeyiz şiiri İZİNDEYİZ
    Temsil, talebeyim
    Yoksulum ama duydum
    Atatürk' ü mutluyum
    Çimentepeler' e düşman ayak basar da
    Ben daha dururmuyum?
    Kimin kızıyım kimin oğluyum
    Yitmiş gitmiş, atam dedem
    Hürriyetler uğruna
    Ben daha dururmuyum?
    Düşebilir körpe fidan hain baltalarla. Düşebilir yeni yıldız
    Ama nedir hürriyet
    Hiç unuturmuyum?...
    Düşer ömrün katı kırağılarda
    Düşer elimden kitap
    Sonsuz geleceklere geçer benden kan Dirilten kim, bu yurt artık nasıl çöker İzindeyiz, biz varken

2. efgh950

efgh950 Forum Okuru

гранит
    edit by ecelin

İzİndeyİz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iz

iz

İnsan ayağının belirgin izleri, kişinin hayat ve inanışında kendine rehbet ittihaz ettiği kimseye, Hayvan izleri nefsin zararlı istek ve yönlendirmelerine, İz sürmek, öncü bilginlerin ve salih kişilerin yolunu izlemeye, gizli şeylerin meydana çıkmasına ddelalet eder.Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder. Rüyada görülen ayak izleri geçmişte kalan olayların yeniden...
  2. iz sürmek

iz sürmek

Rüyasinda bir kimseyi izlemek arkasindan giderek onun ne yaptigini, nerede kaldigini ögrenmek,ahlak düskünlügüne isarettir, izledigi kimseyi taniyorsa onun bir sirrini ögrenmek istedigine, izledigi kimse onun kendisini takip ettigini anlayarak, yolunu kaybetmeye çalisiyorsa, kendi sirlarinin baska-lari tarafindan ögrenilecegine, kendi sirlarinin açiklanacagina delalet eder. Bir baska...
  3. Gözyaşımın izleri...

Gözyaşımın izleri...

Ya aşk bitti... yada zaman.... Artık susuyorum...sözlerim bitti... Bu kez gidiyorum...sahiden bitti... Sevgilim hoşçakal... Yüzüme yalanlarla baktığından beri... Akımda bir karmaşa...İçimde acı izleri.... Ya aşk bitti ya zaman.. İkisinden biri... Hala yanağımda göz yaşımın izleri... Savruk bir eldim ben... Tutamadın... Aktım... Kayboldum...
  4. ölümü izlerken...

ölümü izlerken...

Ömrünün er geç son bulacağını bile bile geleceğini neden karartmıştı? Cennetin yolunu kendi kendine kapatmış, cehennemin yolunu da alabildiğine açmıştı yaşantısı ile. Hiç bu ana geleceğini düşünememişti. Genç adam gözlerini güçlükle araladı. Zifiri karanlıkta hiçbir şey göremiyor; sadece bunaltıcı küçük bir yerde olduğunu hissediyordu. Ayaklarını, ellerini kımıldatmak istediyse de başaramadı....
  5. yanık izi

yanık izi

çok acil bir durum var şuan boğaz ağrısı yaşayan bir arkadaşım karabiberli kolonyalı pamuğu boğazına bağlamış ve şuan boğazında yanık izleri var bepanten sürüyor ama daha çok koyulaşıyor bi öneriniz bi fikriniz var mı nasıl geçebilir bu leke?

Sayfayı Paylaş