gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

İzmir’e nanoteknolojik üniformayla ilk ziyaret

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner’le birlikte, ’Efes 2008 Tatbikatı’ için geldikleri İzmir’de, Vali Cahit Kıraç’ı makamında ziyaret etti. Komutanlar, valiliğe gelişleri ve ayrılışları sırasanda vatandaşlarca uzun süre alkışlandı. Genelkurmay Başkanı Büyükanıt da, "Ne zaman İzmir’e gelsem çok mutlu oluyorum. İzmir gerçekten aydınlanmanın çağdaşlaşmanın sembollerinden biri" dediği İzmirliler’i el sallayarak selamladı.

TSK-TÜBİTAK imzası
    Ziyarette komutanların, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin TÜBİTAK ile ortaklaşa, nano teknoloji ile ürettikleri yeni yazlık kamuflaj elbiseleri giydikleri dikkat çekti. Ziyaret bitiminde, basın mensuplarının yeni üniformalarıyla ilgili sorusu üzerine konuşan Orgeneral Büyükanıt, "Her şey geliştirilmeye muhtaçtır. Bu üniformalarımız bilimsel araştırmalar ve çalışmalarla yapıldı. Her türlü donanıma sahiptir. Türk Silahlı Kuvvetleri bu kıyafetlerle çok rahat edecektir" diye konuştu.

Üç yılda yapıldı

NANOTEKNOLOJİK yeni üniforma için araştırmalar 3 yıl önce başladı. Türkiye’nin bitki örtüsünde hákim renkler uydu destekli ölçümlerle belirlendi. Türkiye’nin toprak yapısına, bitki örtüsüne kamuflaj için en uygun desen belirlendi ve üniforma üretildi. Arzu Kaprol tarafından hazırlanan üniformalar yazın serin, kışın sıcak tutuyor.

kaynak:hürriyet.com

İzmir’e nanoteknolojik üniformayla ilk ziyaret konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mürşidimi ziyaret

Mürşidimi ziyaret

Üzüntü içinde evime gittim, Mürşidi görmeyi çok arzu ettim. Elime alıp bir parça nebatı, Ölmüş cismime vereyim hayatı. Gidip görsem var mı bir ihtiyacı, Çünkü tâ canıma değdi bu acı. Onu ziyaret için çıktım yola, Şu mahzun gönlüme bir çare ola. Evinin önüne varınca durdum, Kapının eşiğine yüzümü sürdüm. Artık bundan sonra kapıyı çaldım, Evden “kim o” diye bir cevap aldım. Dedim “Hani...
  2. Bayram ziyaretleri

Bayram ziyaretleri

Bayram ziyaretleri Sual: Bayram ziyaretlerinde neye dikkat edelim, önce kimleri ziyaret edelim? CEVAP:Fasık olan, günah işlememize sebep olacak akrabayı ziyaret lazım değildir. Fakat salih olan akrabayı ziyaret gerekir. Salih arkadaşları ziyaret de çok sevaptır. Ziyaret, yalnız Allah rızası için olmalıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Bir kimse, köydeki arkadaşını ziyarete gider. Hak...
  3. ziyaret

ziyaret

Varlık sebebimiz, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed'i (s.a.v.) ziyaret ettiğini görmek salih amel işlemeye, Allah -c.c.- sevgisine, şan ve şerefe, Efendimizin şefaatine, din büyüklerine, mürşid olan zatlara uymaya, ehl-i beyti ve onları sevenleri sevmeye; Mübarek yerleri ziyaret hayır ve bereket meydana gelmesine; Dostları ziyaret etmek sevgi ve sadakate, vefa ve hayırlı fıtrat üzere olmaya,...
  4. üniforma

üniforma

Üniforma ile ilgili rüyalar, saadete ve iş hayatında başarılara işarettir. Üniforma ile ilgili rüyalar, mutluluk ve iş yaşamında başarılara yorumlanır. Rüyada üniforma veya üniformalı birini görmek gerçekten iyi arkadaşlarınızın desteği ile isteklerinize kavuşacaksınız demektir. Rüyada bir üniforma veya üniformalı bir kişi gördüyseniz, gerçek dostlarınızın yardımları sayesinde hedeflerinize...

Sayfayı Paylaş