gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

izmir köfte

Konu, 'Köfteler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

izmir köfte yarım kg kıyma 2 dilim bayat ekmek içi
    1 yumurta
    1 soğan(rendelenmiş)
    4 büyük patates
    1 yemekkaşığı salça
    2 su bardağı sıcak su
    kimyon, tuz, karabiber

Kıyma,ekmek,yumurta,soğan ve baharatlarla köfteyi yoğurun.1 saat dinlendirin.Parmak şeklinde yuvarlayıp kızartın.Patatesleri yarım ay şeklinde kalınca doğrayıp kızartın.Salçayı yağ ile tencereye koyun ve orta ateşte biraz çevirip sıcak su ekleyerek sulandırın.Patates ve köfteleri salçalı suya koyup 10 dk. pişirin.

bu ölçülerle 4 kişilik bir yemek oluyor birde ben köfteyi yaparken içine bayat ekmek içi değilde galeta unu kullandım ve çok da güzel bir yemek oldu

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: izmir köfte
    bunu deniycem izmir köfte olduğu için:D

izmir köfte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İzmİr

İzmİr

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. köfte

köfte

Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir....
  3. İzmir Köfte

İzmir Köfte

Malzemeler 6-7 adet orta boy patates 3 adet domates 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası Köftesi için; 300 gr kıyma 1 yumurta Ufalanmış ekmek içi 2 orta boy soğan(rendelenmiş) 2 diş sarımsak rendesi Yarım demet maydanoz Tuz, karabiber, kimyon, kekik Hazırlanışı Köfte malzemeleri yoğurulur, şekil verilir ve bir tarafta bekletilir. Patatesler diklemesine dörde...
  4. İzmir köfte nasıl pişirilir?

İzmir köfte nasıl pişirilir?

Arakdaşalr İzmir köfte nasıl pişirilir?Bana tarifi verecek olan arkadaşlarıma şimdiden tşkler
  5. mercimekli köfte

mercimekli köfte

mercimekli köfte [MEDIA] herkese afiyet olsun.

Sayfayı Paylaş