gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Jako Papağanım Paşa İle Tanışın Kızlar:)

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu yazı jako papağan resimleri ve bakımı ile ilgili bilgilere yer vermektedir. birkaç gün önce eşim tarafından çok değişik bir hediye aldım. Aslında normalde hayvanları sevsemde bir o kadar korkan biriyim. Ama eşim bu hediyeyi aldığında söylediği cümleler beni çok etkiledi. Jako papağanlar yaklaşık 120 sene yaşıyormuş ve papağan cinsleri arasında en fazla kelime konuşan ve eğitimi daha kolay papağan cinsiymiş.

Adını paşa koydum. O benim gönlümün paşası olacak. çünkü eşimle ona öğrettiğimiz kelimeleri o bize söyleyip aşkımızı bize şakıyacak:dp8:

Şu an benim başucumda bize yoldaş oluyor. ben konuştuğumda beni bir dinleyişi var inanamazsınız. Korkularım yerini sevgiye bıraktı. Çok tatlı birşey bu paşacık. İlk başta bu hediyeyi yadırgasam da şu an çok anlamlı bir hediye olduğunu düşünerekten aşkıma minnet duyuyorum.

Şu an paşa da bizi tanıma aşamasında biraz ürkek davranıyor ama korkutmamak lazım çünkü papağanların korkudan kalp krizi geçirerek öldüğünü biliyormuydunuz? Jako papağan bakımı hakkında bilgileri sizlerle daha önce paylaşmıştım.

Hadi bakalım paşam şimdi ablacık ve teyzeciklerinle tanışma zamanı geldi. :dans:

bak sen şu paşaya nasılda poz vermiş doğuştan medyatik annesi gibi:D:D

Maşallah diyin kızlar paşama:D

AuSSie-AnGeL, LaViNYaM, emral ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
  3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba paşa ben senin deyzen Beyza Melekler mekanının adminiyim:hhh:Ayrıcada tanıştığımıza çok memnun oldum:D
    Bak paşacım gün içinde sadmin mawi admine hangi aşk sözlerini fısıldıyor bize anlat olarmı ?Sen bir papağansın kelimeleri tekrar edersin lakin Sadminin ,Mawi için yüreğinden geçenleri okuyamazssın,sadminin mawiye attığı bakışların manasını çözemessin.

Benim iki gözüme iyi bak paşam:D

SadmiN, MaWiM, TİTAN ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Mawim paşa çok tatlı, Rabbim sevginizi daim etsin Paşa'yı da aşkınıza şahit kılsın :) bu aralar eşimde de papağan merakı var paşayı görür görmez ben de istiyorum diye tutturdu resmen :D:D
    Paşa Beyza teyzenden komutları aldın bak haberleri senden alacağız :)

SadmiN, MaWiM ve BEYZA21 bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Waoovv :D:D Bu harika birşey :D:D Şahane bir hediye :) Mawim huzurla ve sağlıkla papağanınızı büyütün inş :D:D

SadmiN, MaWiM ve BEYZA21 bunu beğendi.
  6. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ayh sağolun kızlar:D:D paşam şu an yanıbaşımda sadmin paşada ömrümün yüreğimin paşası, batu, doğuş ömer elif onlar ciğerimin paşası:)

Beyzam jestin muhteşemdi çok saol bacım Allah razı olsun. Beyazım, titanım çok sağolun canlarım. Beyaz eşin düşünürse jako papağan düşünsün çünkü papağan cinsleri içinde en akıllı ve kelime haznesi geniş olan gri jako papağanlar.

SadmiN, BeyazMelek ve BEYZA21 bunu beğendi.
  7. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İnanmazsın bugün alışverişten dönerken petshopta paşanın ikizini gördüm, aman yarabbi o ne güzel sesler çıkarıyor öyle, sizikinin tıpkısının aynısı, bir de dışarı çıkarmışlar hava güzel diye, zaten sesi dikkatimi çekti de dönüp baktım :D:D Gittim karşısına dikildim vallahi, seyrettim :D:D Sordum paşayı tanıyor musun diye bana yandan yandan dik dik baktı hahaha

SadmiN, BeyazMelek, BEYZA21 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D ya bu paşada kadından iyi anlıyor ben konuşunca nasıl şakıyor bilemezsin hahaha titan bunların bir ıslık çalışı var dersin geçerken biri sana laf atıyor:D:D acaip konuşuyorlar geçen youtubeden izledim jako papağanlarla ilgili görüntüler eşimle gülmekten öldük. Ya nasıl konuşanlar var görecen hatta içlerinde tekbir getiren bile vardı dur bakalım bizim paşa ne zaman şakımaya başlıcak ama benim sesime odaklanıyor bak sen annesi ona neler öğretecek hahaha

SadmiN, BeyazMelek, TİTAN ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    maşallah çok tatlı paşa yaaa ama tehliikeli valla evin sırlarını eve gelenmisafirlerle paylaşabilir hahahahah özellikle beyaz melek ve beyzaya dikkat papapzari gibi ler onlardan bişey kaçmaz :)

10. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    demek oluyorki paşanın yanında uslu duracaz hahaha beyza ve beyaz teyzoşları sizin içinde bişey öğretecem ama şimdilik bana kalsın öğreteceğim şeyler:D:D hele bi şakısın bebeğim annesinden çok şey öğrenecek:D:D

11. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    evet dikkatli olmak lazım hele beyaz ve beyzadan uzk tutu ğaşayı yolda çıkarıp ajan yaparlar valla.:) geçenlerde bende görmüştüm aynısıydı paşanın ama o dişiydi bi kafenin girişine koymuşlar içeri girdiğimzde hoşgeldizniz dedi bende kasadaki kıza sağol dedim kız şaştı baktı bana meğersem kıs dememiş papağan demiş hoş geldiniz diye onun adıda salihaymış dişiymiş

BeyazMelek, BEYZA21 ve MaWiM bunu beğendi.
  12. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Valla bizim paşa aramızda çok fena bişey olacak gibi zavallı paşacık ne umutlarla geldi kimbilir yanımıza :D:D gerçekten insan sesi gibi konuşuyorlar bizim komşununda vardı ıslık çalıp naber fıstık diyordu hahaha

BeyazMelek bunu beğendi.
  13. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    hahahahaha ne öğreteceğini biliyorum mawişim:hhh:asena bekleyin anajım yakında çok yakında paşadan bizim aleyhimize sözler gelecek

BeyazMelek, Asena_Sule ve MaWiM bunu beğendi.
  14. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    yandınız beyzacım valla bide konuşmadan sonra neti fela öğrese ne güzel muhebett edriz paşayla hahahah :)

BeyazMelek bunu beğendi.
  15. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ya zaten o ıslığına ve çıkardığı gür ve konuşmaya hazır tuhaf seslerine dönüp te baktım, aman yarabbim :S çok merak ettim gidip fiyatını soracam yalnız :oppucuk:

BeyazMelek, MaWiM ve BEYZA21 bunu beğendi.
Jako Papağanım Paşa İle Tanışın Kızlar:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Papağan Hastalığı nedir kızlar

Papağan Hastalığı nedir kızlar

Papağan Hastalığı Başta papağanlar olmak üzere bir çok evcil kuşta bulunabilen bir cins bakteri insanlara da geçerek ateşli bir solunum yolları enfeksiyonuna neden oluyor. Tıp dilinde psittakoz adıyla bilinen hastalık halk arasında papağan hastalığı ismiyle tanınıyor. Çünkü, psittakoz nedeni olan bakteri, yani chlamydia psittaci, başka kuşlarda da bulunabilmekle beraber daha çok papağan ve...
  2. Melody ürünleri ile tanışın

Melody ürünleri ile tanışın

Melody ürünleri ile tanışın MELODY, İtalyan tasarımının estetik farkını temizlik gereçleriyle buluşturuyor. Çağdaş temizlik gereçlerinden oluşan MELODY ürünleri rahat ve yumuşak tutuş sağlayan ergonomik tasarımıyla mekanınıza istediğiniz temizliği ve hijyeni getiriyor.
  3. Jako Papağan Bakımı Hakkında Bilgiler

Jako Papağan Bakımı Hakkında Bilgiler

Bu yazı jako papağan bakımı hakkında bilgilere yer vermektedir. En çok rağbet edilen ve konuşması açısından kolaylığı ile tanınan papağan cinsi olan jako gri papağan hakkında sizlere merak ettiğiniz bilgilere yer veriyoruz. Jako papağanların cinsiyetleri ilk doğduklarında belli olmaz. DNA testi yada endoskopik inceleme sonucu jako papağanın cinsiyeti belli olur. Eğer son günlerde jako...
  4. Barbie Kızlarla Tanıştınız mı Melekler ?

Barbie Kızlarla Tanıştınız mı Melekler ?

Bu konu; barbie kızlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, barbieleri sadece kızlarınızın elinde ki oyuncaklar olarak görmeyin sakın. Onlar da ayrı bir cins ve kanlı canlı yaşıyorlar aramızda. Gerçi Türkiye 'de bu tür var mı bilmiyorum, en azından hiç gün yüzüne çıkmadı ama Rusya ve Ukrayna'da bu türden iki kişi yaşıyor :D:D İnanmıyorsunuz değil mi :D:D Galerimize girin de...

Sayfayı Paylaş