gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Jale Arıkan kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

jale arıkan kimdir, hayatı, biyografi, filmleri, dizileri

Jale Arıkan, Almaya da yaşayan ve Almanya da Türk Kızı rolüyle ün yapan genç bir oyuncumuzdur Melek'ler.

Jale Arıkan, Almanya'da "Cennet Oteli" ve "Yarış çılgınları" adlı TV dizilerinde "Türk kızı" rolleriyle ün kazandı.
    Aslında Türk bir baba ve Rus bir ananın kızı olarak İstanbul'da doğan Jale 22 yıldır Berlin'de yaşıyor. TV'de daha çok yardımcı rollerde görülen genç kadın "Sürekli egzotik Türk kızı rolleri oynamaktan bıktım" diyor. Fakat Alman TV dünyasında çok fazla şansı olmadığını da itiraf ediyor. "İyiler sarışın, kötüler ise esmer ve kötü almanca konuşuyorlar. Benim gibi iyi Almanca konuşan bir Alman-Türk kızına burada yer yok" diye konuşuyor. Babası Seza ionun tıp okumasını istiyormuş. Çevredeki Türkler de babasına Jale'nin TV dizilerinde görünmesine karşı çıkmışlar. "Ama ailem çok hoşgörülü ben de çok dikkafalıydım" diyor Arıkan.Genç kadını en çok rahatsız eden şey ise Berlin sokaklarında onu TV'den tanıyan bazı Almanların yolunu kesip "Neden başörtüsü takmıyorsun?" diye sormaları. "Oysa ben başörtülü Türk kızlarına en az onlar kadar yabancıyım. Ama Almanya'da Türklere karşı önyargılar hala çok kuvvetli" diye yakınıyor.

Jale Arıkan kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Afife Jale

Afife Jale

1902 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Afife Jale, Dr. Sait Paşa'nın torunudur. Tiyatro sevgisiyle 1918'de, Türk ve müslüman kadınlarının sahneye çıkmaları yasak olan bir dönemde Darülbedai'ye (Şehir Tiyatroları) alınmak üzere açılan sınava girer. Prof. Metin And, Türk Tiyatrosu Tarihi kitabında o dönemi "1920 yılında Darülbedayi, Hüseyin Suat'ın "Yamalar" adlı oyununu...
  2. jale

jale

Okunan Rüya Tabiri : Jale (Şebnem) Şebnem yahut çiy de denen, gece meydana gelip, sabahleyin çiçekler üzerinde görülen su damlacıklarını görmek, beklenmedik sevinçli haberlere ve sevinç gözyaşlarına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çiy.)Rüyada jale görmek, gözyasi ile yorum-lanir. Rüyasinda bir bitki veya bir çiçek üzerinde sebnem görmek, bir seyden sikilarak veya üzülerek gözyasi...
  3. kuma

kuma

Kuma (ortak) Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir
  4. 13. Afife Jale Tiyatro Ödülleri açıklandı

13. Afife Jale Tiyatro Ödülleri açıklandı

Sahneye çıkan ilk Türk kadını Afife Jale anısına düzenlenen Afife Tiyatro Ödülleri'ninbu yılki adayları ile özel ödülleri kazananlar açıklandı. 13. Afife Tiyatro Ödülleri için Yapı Kredi Plaza'da düzenlenen kokteylde, adaylar ile özel ödüllerin sahipleri, Haldun Dormen ve Göksel Kortay tarafından kamuoyuna duyuruldu. Buna göre, Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü'ne Mediha Gökçer, Nisa Serezli...
  5. 2011-2012 Jale Hürdoğan Defilesi

2011-2012 Jale Hürdoğan Defilesi

jale hürdoğan 2011 defileleri 2011 defileler defileler Moda haftasının bir diğer defileside Jale Hürdoğandan'dan geldi.2011-2012 tasarımı ile fırfır, payet, tüller dikkat çekti.Tasarımında renk olarak turuncuya ağırlık veren Jale Hürdoğan 2011-2012 kışında enerji saçmayı planlıyor. Enerjiyi dozunda yaşamayı isteyenler için bu tasarımlar çok ideal.Sizleri Jale Hürdoğan'ın defile görüntüleri...

Sayfayı Paylaş